• Zasilacz labolatoryjny - podlaczenie do laptopa?

#1 Zasilacz labolatoryjny - podlaczenie do laptopa?


przez sebastian000 6 listopada 2020, 03:07
Na jakie sposoby mozna podlaczyc zasilacz labolatoryjny do laptopa?
Rozumiem, ze na zasilaczu ustawiamy sobie 19V i np. 5A i kable wpinamy do gniazda w laptopie? Trzeba je jakos przylutowac? Czy ewentualnie podpiac pod jakis sam kabel z gniazdem (taki co idzie z oryginalnego zasilacza laptowego do gniazda laptopa)?

Re: Zasilacz labolatoryjny - podlaczenie do laptopa?


przez Google Adsense [BOT] 6 listopada 2020, 03:07

#2 Re: Zasilacz labolatoryjny - podlaczenie do laptopa?  [ROZWIĄZANY]


przez maciek1221 6 listopada 2020, 09:43
Kupujesz przewody do laptopów np.: do asusa, do lenovo itd i krokodyle przewodów z zasilacza zaczepiasz do tego przewodu, lub jak nie masz przewodów to ja wlutowuję przewody zastępcze pod plus i minus gniazda zasilania i do nich podpinam przewody z zasilacza laboratoryjnego (bardzo rzadko stosuję to rozwiązanie).

#3 Re: Zasilacz labolatoryjny - podlaczenie do laptopa?


przez matic 6 listopada 2020, 09:44
sebastian000 napisał(a):i kable wpinamy do gniazda w laptopie?
Yes, the easiest way is to use a suitable DC cable that fits to the DC jack on laptop.

sebastian000 napisał(a):Trzeba je jakos przylutowac?
Another way is to solder the cables to the board.

sebastian000 napisał(a):Czy ewentualnie podpiac pod jakis sam kabel z gniazdem (taki co idzie z oryginalnego zasilacza laptowego do gniazda laptopa)?
The type of cable is not critical, yo can use practically any cable with enough large cross section.
We usually use a cables with a stranded wires, because they are much more flexible than the cables with a solid wires.

In the case that the laptop has a central "ID" pin on the DC socket (eg Hp, Dell, most of Lenovo, ...) it is also need to connect it to a properly prepared cable, otherwise the machine will not turn on or at least not charge the battery.

#4 Re: Zasilacz labolatoryjny - podlaczenie do laptopa?


przez sebastian000 6 listopada 2020, 16:44
Dziękuję za ciekawe odpowiedzi
A czy gdzieś kupię np. za jednym zamachem wszystkie przewody do laptopów, jakaś "paczka" ze wszystkimi kablami do laptopów?
Czy trzeba osobno szukać i zamawiać pojedynczo?

#5 Re: Zasilacz labolatoryjny - podlaczenie do laptopa?


przez matic 6 listopada 2020, 18:09
sebastian000 napisał(a):A czy gdzieś kupię np. za jednym zamachem wszystkie przewody do laptopów, jakaś "paczka" ze wszystkimi kablami do laptopów?
As far as I know, such package is usually not available.
There is usually one cable with multiple different jacks (connectors), which can be changed (for example as on the following picture).
Obrazek

I prefer to use different cables with a few adapters (pictures below).
Obrazek Obrazek

#6 Re: Zasilacz labolatoryjny - podlaczenie do laptopa?


przez sebastian000 6 listopada 2020, 21:39
O wlasnie, mam gdzies takie koncowki, a gdzie bede mogl kupic taki sam kabel? Jak ten kabel fachowo sie nazywa do ktorego bede mogl wlozyc te koncowki?

#7 Re: Zasilacz labolatoryjny - podlaczenie do laptopa?


przez ismateusz 21 listopada 2020, 21:17
Trzeba pamiętać że w niektórych laptopach (np. Dell, HP) w zasilaczu występuje trzeci pin odpowiedzialny za identyfikacje zasilacza. Takiego laptopa nie podłączymy prosto pod zasilacz laboratoryjny nawet z przejściówką której w takim wypadku nie proponuje używać ponieważ ten pin z reguły idzie prosto do układu KBC a chińskie przejściówki mogą go mieć zmostkowanego np z + zasilania co na pewno uszkodzi KBC. W takich przypadkach lepiej używać dedykowanych (a najlepiej oryginalnych) zasilaczy do uruchamiania laptopów.

#8 Re: Zasilacz labolatoryjny - podlaczenie do laptopa?


przez sebastiank 22 listopada 2020, 14:35
W przypadku Della można wymontować z uszkodzonego zasilacza układ odpowiedzialny za identyfikację (słynnego dallasa) wraz z kilkoma elementami (jeśli występują) i na uniwersalnej płytce odtworzyć układ identyfikacji i podłączyć do kabla (warto od razu zrobić na "dużą" i "małą" wtyczkę).
W HP czy Lenovo jest łatwiej - kwestia rezystora.
Do pozostałych te końcówki są ok.
Dodatkowo polecam wygodny włącznik - nie trzeba wyciągać wtyczki z laptopa - ja mam zrobiony z łącznika natynkowego do oświetlenia zamontowanego tak aby był wygodny dostęp, ale też nie wyłączyć/włączyć przypadkowo.
Do uporządkowania kabli wydrukowałem sobie na drukarce 3D "grzebienie" i przykręciłem od spodu półki - też polecam takie rozwiązanie (nadal mam większość kabli z czasów przed zamówieniem końcówek).
Dodatkowo ponieważ kable od Della i HP są takie same to poznaczyłem kolorami.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.