• Radeon HD 6970 his - identyfikacja dławików R19

Regole del forum:Clicca per leggere le regole del forum

  1. Il titolo dell'argomento deve contenere: marca e modello completo del dispositivo e la breve descrizione del problema.
  2. Il messaggio di argomento dovrebbe contenere: un identificatore PCB (in caso di riparazioni hardware), descrizione estesa del problema, cosa è stato controllato/sostituito/misurato, eventuali conclusioni e la domanda. Se non riesci a individuare un identificatore PCB, leggi QUESTO ARGOMENTO. Se non riesci ancora a individuare un identificatore PCB, invia foto chiare di entrambi i lati della scheda madre; è necessario rimuovere qualsiasi pellicola o altri elementi che potrebbero coprire questo identificatore.
  3. Prima di pubblicare un nuovo argomento, leggere tutti gli argomenti nel subforum CORSI e fare una diagnosi preliminare basata sul contenuto di questi corsi.
  4. È VIETATO caricare diagrami completi, file BIOS / firmware o qualsiasi altro tipo di documentazione (o collegarsi a siti Web con tali file). Puoi caricare solo una piccola parte della documentazione o collegarti al file del BIOS nel subforum BIOS FILE NON VERIFICATI. Non è consentito caricare più di una pagina completa di istruzioni/diagrami per singolo argomento. Il file che carichi non deve contenere filigrane, contrassegni "Riservati", link o indirizzi email e non può essere protetto da password.
  5. È consentito descrivere un solo dispositivo difettoso per singolo argomento - dovresti sempre aprire un nuovo argomento per ogni dispositivo successivo.
  6. La richiesta degli diagrami completi, dei file BoardView, dei file BIOS o di qualsiasi altro tipo di documentazione NON È CONSENTITA in questo subforum. Se hai bisogno di chiedere uno di questi, dovresti aprire un nuovo argomento nel subforum DOCUMENTAZIONE E RICHIESTA BIOS/EFI.
Questo argomento è contrassegnato come D'ARCHIVIO. Rispondi solo se il tuo messaggio contiene la soluzione (Termini e Condizioni p. 12.1).

#1 Radeon HD 6970 his - identyfikacja dławików R19


da polaktorun 2 ottobre 2020, 12:02
Witam, szukam dławików które mam na karcie graficznej, mają oznaczenie magic r19, niewiem jak to odczytać żeby dobrać takie same parametry. Dokładnie takich samych nigdzie nie ma więc pewnie zostały zamienniki ale nie wiem jakie. Szukałem w chinach, aledrogo i nie mogę takich namierzyc. Pisałem też do producenta firmy magic to nawet nie odpisuja. Może wy byście pomogli ? Dodam zdjęcie z tymi dławikami, są one na karcie Radeon HD 6970 firmy his. Są one w sekcji zasilania procesora.
Próbowałem to odczytać i r19 by znaczylo 0.19uH ? Sugerując się na stronie magic tam są inne i ich oznaczenia się nie pokrywają z wszelkimi tabelkami na internecie.
http://www.magictec.com.tw/magic%20web(EN)/products.html
Immagine

Re: Radeon HD 6970 his - identyfikacja dławików R19


da Google Adsense [BOT] 2 ottobre 2020, 12:02

#2 Re: Radeon HD 6970 his - identyfikacja dławików R19


da Vogelek23 3 ottobre 2020, 03:46
A w jakim celu chcesz wymienić te cewki? To są elementy, które bardzo rzadko ulegają uszkodzeniom. Te konkretne to cewki z serii AIH (pin type, shielded, DIP): http://www.magictec.com.tw/magic%20web(EN)/products/inductor/DIPSC.html

#3 Re: Radeon HD 6970 his - identyfikacja dławików R19


da polaktorun 3 ottobre 2020, 20:40
Więc tak, karta ogólnie ma mały przebieg ale kiedyś mi trochę poleciało płynu z chłodzenia wodnego na tył karty, gdy przyszedłem to komp był włączony ale zastałem czarny ekran i kilka większych kropli na karcie. Od tego czasu leżała w szafie aż postanowiłem na niej pouczyć/potrenować naprawę grafiki. W sumie to prawie nic nie znalazłem, żadnych informacji o drmos, o tych cewkach o które pytam i ... zostały mi jedynie domysły i przypuszczenia. Doszedłem do tego:
Karta po podłączeniu do zasilacza laboratoryjnego dawała zwarcie na jednej z kostek zasilających, druga była ok. Najprościej było mi wylutować te dławiki bo miałem na nich 0ohm wiec się ich pozbyłem, teraz wychodzi na to że zwarcie ustało po obydwóch stronach gdzie były te dławiki. No chyba ze 1ohm od strony gpu to za mało i gpu jest trupem.
Podpiąłem się z 1.1V od strony gpu zwarcia nie pokazuje, gpu się nagrzewa, niestety mam 5A zasilacz wiec nie nagrzewa się do dużych temperatur (bo to że się nagrzewa to dobrze nie ?)
Podpinam się w kostkę zasilania na której było wcześniej zwarcie i teraz też nie ma(czyli nie ma zwarcia po obydwóch padach gdzie był dławik. Nie mam czym zmierzyć tych cewek został mi omomierz i taki chiński tester t7 którym niby też da się zmierzyć cewki, omomierz pokazuje 0 a tester pokazuje 0ohm rezystor, więc założyłem ze cewki padnięte.

Podejrzane mam też drmosy niestety nigdzie nic nie mogę o nich znaleźć, są to 59901M, wszędzie do nich dochodzi napięcie 12v, ale na wszystkich wychodzi 0.4mV poza 4 od dołu który daje na wyjście (dławik) 12v, ma tez inną oporność od reszty. I albo on jest walnięty ale tamte, albo wszystkie :)
Nie mam pojęcia ile powinien dawać? 1.2V czy może 12V jest poprawne ? Tylko wtedy to by gpu się usmażyło chyba?
drmosow zamówiłem parę sztuk bo nie były drogie niestety trochę poczekam na nie.
Jest tam jeszcze kontroler chil 8228G-02 Dochodzi do niego napięcie 3.3V i wychodzi na pwm 1.2V o ile dobrze pamiętam i jak się bardziej przyjrzałem to na datashet tego układu jest że przykładowo łączy się go z CHL8510 do którego dochodzi właśnie pwm z tego mojego chila który ma od 1.8V do 3.3V więc też nie jestem pewien czy z nim jest wszystko ok skoro mój ma coś około 1.2V.

Wstawię zdjęcie karty będzie trochę czytelniej.
Immagine
Chyba o niczym więcej nie zapomniałem żeby dodać.

Ps. pamiętajcie że się uczę więc proszę bez naśmiewania ;)

Re: Radeon HD 6970 his - identyfikacja dławików R19


da Google Adsense [BOT] 3 ottobre 2020, 20:40
Questo argomento è contrassegnato come D'ARCHIVIO. Rispondi solo se il tuo messaggio contiene la soluzione (Termini e Condizioni p. 12.1).

Chi c’è in linea

Visitano il forum: Nessuno e 2 ospiti

_______________________________
Tutti i diritti riservati. È severamente vietata la copia non autorizzata del contenuto di questo sito Web o di qualsiasi sua parte.
Eventuali marchi, nomi di società, prodotti o servizi pubblicati su questo sito Web appartengono ai legittimi proprietari, sono protetti da copyright e utilizzati solo a scopo informativo.