• Dell Inspiron 5570 - zdjęte partycje z dysku systemowego ssd

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.

#1 Dell Inspiron 5570 - zdjęte partycje z dysku systemowego ssd


przez arjuredi 24 września 2020, 15:02
Witam.
Dzisiaj przez nieuwagę mój pracownik usunął z dysku systemowego partycje. Drugi dysk podmienił, ale przy instalacji systemu nie zauważył, że jest jeszcze wspomniany ssd (m.2 Toshiba 256GB KBG30ZMS256G). Operacja została przerwana bez zakładania partycji. Na dysku ssd są istotne dane i czy jest możliwość odzyskania partycji? Teraz instaluję na nowym dysku system i jak to się zakończy, to wstawię spowrotem ssd. Czy mam go inicjować (mbr, gpt)? Posiadam dmde w pełnej, legalnej wersji profesjonalnej, czy nim ogranę ten dysk? Proszę o podpowiedzi, bo już mam pozamiatany ten dzień.

Edit.
System postawiony na czystym dysku, ssd zamonotwany, dmde zainstalowane na dellu i widzi ssd. Skanuję zawartość ssd i widać, że dane są (na szczęście). Czy jest możliwość odzyskania w tym programie całej partycji?

Re: Dell Inspiron 5570 - zdjęte partycje z dysku systemowego ssd


przez Google Adsense [BOT] 24 września 2020, 15:02

#2 Re: Dell Inspiron 5570 - zdjęte partycje z dysku systemowego ssd


przez rager24 24 września 2020, 15:47
Do odzyskiwania partycji polecam program Partition Guru / Disk Genius Free. Można odzyskać całą tablicę partycji bez potrzeby odzyskiwania samych danych.

#3 Re: Dell Inspiron 5570 - zdjęte partycje z dysku systemowego ssd  [ROZWIĄZANY]


przez arvika 1 października 2020, 18:26
W pierwszej koleności wykonaj kopię 1:1 tego dysku, potem sprawdź różne programy do przywrócenia partycji. Na początek Testdisk. Mam nadzieję, że w tym przypadku nie zadziałała funkcja TRIM dysku SSD, bo wtedy może się okazać że widzisz strukturę, ale pliki same w sobie bedą uszkodzone (obszar gdzie się znajdowały funkcja TRIM zeruje).

#4 Re: Dell Inspiron 5570 - zdjęte partycje z dysku systemowego ssd


przez arjuredi 30 października 2020, 17:36
Kopię wykonałem dla pewności na 2 dyskach, na których później działałem programem dmde w pełnej wersji. Odzyskały się wszystkie dane, maile itp., tak więc skóra uratowana ;-D. Dzięki za odpowiedzi w temacie, a przy okazji muszę spróbować wspomnianego Partition Guru / Disk Genius Free i zobaczyć co to za cudo.

Re: Dell Inspiron 5570 - zdjęte partycje z dysku systemowego ssd


przez Google Adsense [BOT] 30 października 2020, 17:36

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.