• Numer Seryjny

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

  1. Тема должна иметь краткое описание проблемы.
  2. Пост должен иметь расширенное описание проблемы, а также вопрос.
  3. Запрещается размещать вложения с полной документацией или файлами BIOS, а также размещать ссылки на какие-либо веб-сайты, на которых размещены такие файлы. Разрешается размещать только небольшую часть документации (до одной страницы на сообщение).
  4. Вы можете описать только одну проблему в каждой теме. Для каждой другой проблемы вам следует открывать новую тему.
  5. Строго запрещено запрашивать какую-либо документацию или файлы BIOS. Для таких запросов используйте форум ЗАПРОСЫ О ДОКУМЕНТАЦИЮ И BIOS/EFI.
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

#1 Numer Seryjny


от witcher 14 Август 2020, 10:33
Witam

Wgrałem jednym wsadem bios około 30 sztuk Hp ProBook 650 G1. W jaki sposób mogę zmienić w nich numer seryjny laptopa. Używam programu testującego Aiken Workbench, który nie chce zapisać testów przez to, że każdy lapek ma ten sam numer seryjny.

Re: Numer Seryjny


от Google Adsense [BOT] 14 Август 2020, 10:33

#2 Re: Numer Seryjny


от novitech 14 Август 2020, 10:37
Zainteresuj się narzędziem HP DMI tool - jest na forum.

#4 Re: Numer Seryjny


от witcher 15 Август 2020, 08:27
HP DmiFit 2.05 - wndmifit. Szukam tego programu ale bez powodzenia. Czy moge prosić kogoś o podpowiedz gdzie szukać lub link. Sprawdziłem Hp DMI tool na ProBook 650 i nie działa ten pobrany z forum. Z góry dziękuję.

#7 Re: Numer Seryjny


от matic 18 Август 2020, 20:44
Try to unlock the MPM according to the following procedure:
a) Format the USB stick as "Fat32".
b) Open the "wndmifit" folder of the "MbDmiFit" tool from the link in post #5 and copy the file "FSMC.bin" to the root directory of the formatted USB stick.
c) Rename the file "FSMC.bin" on the USB stick to the "SMC.bin".
d) Turn off the machine that you are repairing and plug the prepared USB stick to it.
e) Hold down the "Windows key" + "Up arrow key" + "Down arrow key" at the same time and press on the Power button.
f) When the Hp logo appears on the screen, release all of the keys.
g) The message "Passed MPM Reset request. Press Enter key to continue" should appears on the screen. So, press "Enter key".
h) Now you should get a message "SMC command handled successfully" on the screen. If so, press the "F10 key" repeatedly.
i) The machine should restart during this operation and bring you into the BIOS. Perform the "Reset BIOS Security to Factory Default".
j) Choose "Save Changes and Exit".

#9 Re: Numer Seryjny


от witcher 21 Август 2020, 08:08
Zrobiłem dokładnie tak jak opisałeś bez powodzenia. Dalej nie mogę zamienić numeru seryjnego mimo że zapisuje z gwiazdka przy unlock mode.

#10 Re: Numer Seryjny


от matic 22 Август 2020, 09:36
Have you tried to unlock the MPM following the procedure from post #7?

#11 Re: Numer Seryjny


от witcher 22 Август 2020, 09:43
Yes tried that and did not work

#12 Re: Numer Seryjny


от matic 22 Август 2020, 09:48
witcher писал(а):Yes tried that and did not work
Do you get any error message?
At what point does it get stuck?

#13 Re: Numer Seryjny


от witcher 22 Август 2020, 09:53
no error, everything i do and nothing works
maybe I should try new pendrive?

#14 Re: Numer Seryjny


от matic 22 Август 2020, 10:22
Do you get a message "Passed MPM Reset request. Press Enter key to continue" at point "g"?

#15 Re: Numer Seryjny


от witcher 22 Август 2020, 10:59
No no message at all

#16 Re: Numer Seryjny


от Vogelek23 22 Август 2020, 12:47
W taki sposób za dwa dni ten wątek będzie miał 4 podstrony i ten sam tekst w każdym Twoim poście: "nothing works". Proszę zamieścić zdjęcia tego, co widzisz na ekranie po wykonaniu każdego z kroków, opisanych w poście #7.

#17 Re: Numer Seryjny


от witcher 22 Август 2020, 19:47
formatuje w ten sposób
Изображение
zmieniam plik FSMC.bin na SMC.bin
Изображение
Изображение
Wyłączam lapka, wkładam sticka i przyciskam kursor dół i góra plus windows logo. Włączam lapka i kiedy widze logo HP przestaje wciskać klawisze i nic się nie dzieje dalej wgrywa się windows.

#18 Re: Numer Seryjny


от Vogelek23 22 Август 2020, 20:38
Próbowałeś na innych portach USB? Czasami bywa tak, że plik SMC.bin zostaje odczytany tylko z konkretnego portu USB. Spróbuj także podłączyć klawiaturę USB i na niej wcisnąć podaną kombinację klawiszy.

#19 Re: Numer Seryjny


от witcher 22 Август 2020, 21:18
Próbowałem wszystkie porty usb, zewnętrzną klawiaturę oraz inny stick. Wypróbowałem na innym Hp 650 i pojawił sie biały ekran na chwilę i wiadomość - SMC error file lub format. Coś w tym znaczeniu, ponieważ szybko zniknął.

Re: Numer Seryjny


от Google Adsense [BOT] 22 Август 2020, 21:18
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.