• Dell M4700 wyłącza się, migają kontrolki.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Dell M4700 wyłącza się, migają kontrolki.


przez andkan 30 czerwca 2020, 12:15
Witam
DELL PRECISION M4700
Płyta główna: QAR00 LA-7931P Rev: 1.0 (A00)
Procesor: SR0UT (Intel Core i7-3840QM)
Karta graficzna: NVIDIA N14P-Q3-A2
KBC: SMSC MEC5055-LZY
Po podłączeniu zasilania (bez baterii) zaświeca się na chwilę kontrolka od ładowania, po włączeniu startują wentylatory, zaświecają się diody podświetlające przyciski i boczna od zasilania po czym gasną i świecą się kontrolki od dysku i wi-fi, a kontrolki ładowania migają. Podłączenie baterii nic nie zmienia, aczkolwiek po odłączeniu zasilacza diody nadal migają (może to ważne). Brak obrazu. Zwarć nie znalazłem, układy biosu przeprogramowałem.
Napięcia na dławikach:
PL102: 5,09V (STB)
PL103: 3,39V (STB)
PL201: 1,53V
PL401: 1,06V
PL501: 1,08V
PL601: 0,8V
PL701: 1,11V
PL702: 1,11V
PL703: 1,11V
PL704: 0V
PL705: 0V
PL901: 19,5V (STB)
PL902: 0,47V (STB)
na grafice 1,5V
(STB) to napięcia występujące również w spoczynku
Proszę o pomoc w naprawie.

Re: Dell M4700 wyłącza się, migają kontrolki.


przez Google Adsense [BOT] 30 czerwca 2020, 12:15

#2 Re: Dell M4700 wyłącza się, migają kontrolki.


przez xamledyD 30 czerwca 2020, 12:34
Witam.
Jak wygląda pobór prądu przed i po włączeniu?
Podmieniałeś procesor? Sprawdź czystość jego gniazda oraz nóżek samego CPU.
Pozdrawiam

#3 Re: Dell M4700 wyłącza się, migają kontrolki.


przez andkan 30 czerwca 2020, 13:03
Dzięki za zainteresowanie. Płytę dokładnie oglądałem ponieważ istniało podejrzenie o zalanie - nic nie znalazłem. Procesora i pamięci jeszcze nie sprawdzałem. Pobór prądu przed włączeniem to ok. 20mA, po włączeniu zmienia się pomiędzy 1,6-1,9 A.

#4 Re: Dell M4700 wyłącza się, migają kontrolki.


przez andkan 7 lipca 2020, 13:21
Udało się uruchomić komputer ale jest nadal problem z klawiaturą i touchpadem - nie działają. Zamówiłem "nowy" kompletny palmrest i nie działa, a klawiaturę podstawiłem z innego dell-a. Po wczytaniu systemu pokazuje się komunikat programu Apoint.exe: Alps_SetMouseMonitor Error! USB działa. Sprawdzałem napięcia na złączu TP: zasilanie 3,3V, sygnały CLK_TP_SIO i DAT_TP_SIO mają 3,3V, sygnały PS2_DAT_TS i PS2_CLK_TS mają 2,4V. Na złączu klawiatury też wygląda, że jest dobrze. Zasilania 3,3V i 5V, sygnały PS2 mają po 2,4V, BC_DAT, BC_CLK i KB_DET po 3,3V, na BC_INT jest 0V. Tyle udało mi się ustalić. Jak zwykle proszę o pomoc.

#5 Re: Dell M4700 wyłącza się, migają kontrolki.


przez matic 7 lipca 2020, 21:33
andkan napisał(a):Udało się uruchomić komputer
What exactly was wrong with the board?

Try to reflash the BIOS chip again with old (original) dump.

#6 Re: Dell M4700 wyłącza się, migają kontrolki.


przez andkan 8 lipca 2020, 11:58
Wróciłem do oryginalnych wsadów biosu - touchpad nadal nie działa. Klawiatury jeszcze nie mam, ale dotarła i czeka w paczkomacie. Oryginalna została zalana, podobnie touchpad. Płytę główna dokładnie obejrzałem i nie znalazłem żadnych podejrzanych śladów od zalania.

#7 Re: Dell M4700 wyłącza się, migają kontrolki.


przez matic 8 lipca 2020, 18:01
Check, if the machine works with external USB keyboard and mouse.

Which component on the board was initially damaged that the machine did not turn on with the picture? Or was this fault caused by a bad keyboard?

#8 Re: Dell M4700 wyłącza się, migają kontrolki.


przez andkan 9 lipca 2020, 07:10
Dostałem nową klawiaturę i jest super bo działa, touchpad nadal nie. Na USB działa mysz i klawiatura. Żaden element na płycie głównej nie był wymieniany, nie było takiej potrzeby.
Nie działa również gumowy kołek na klawiaturze (trackstick) spełniający częściowo rolę myszki.

#9 Re: Dell M4700 wyłącza się, migają kontrolki.


przez matic 9 lipca 2020, 18:14
Check, if the Touch pad works in the BIOS.
Check, if the Touch pad is detected in "Device manager".

#10 Re: Dell M4700 wyłącza się, migają kontrolki.


przez andkan 10 lipca 2020, 12:27
Uruchomiłem z płyty linuxa i na nim wszystko działało. W windowsie w menadżerze usunąłem urządzenia i po ponownym uruchomieniu systemu zadziałało. Wszystko działa. Dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Pozdrawiam.

Re: Dell M4700 wyłącza się, migają kontrolki.


przez Google Adsense [BOT] 10 lipca 2020, 12:27

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.