• Macbook Pro 13 , 2015 , klon dysku SSD .

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Macbook Pro 13 , 2015 , klon dysku SSD .


przez Iwozar 11 kwietnia 2020, 19:37
Witam

Potrzebuje pomocy przy klonowaniu dysku SSD w Macbooku Pro 13 , 2015 . W środku jest 512GB , a zakupiony nowy to 1TB M.2 NVMe.

Probowałem za pomocą wbudowanego narzędzia dyskowego ale nie mogę wybrać woluminu z którego mam zrobić kopię. Myślałem , że to przez to , że jestem aktualnie w systemie , więc chciałem wejść w recovery ale się nie da (może tutaj nie ma ? , za pomocą Alt).
Próbowałem instalować Carbon Copy Cloner ale ponoć jest niekompatybilny z OS Catalina , wiec stoję w miejscu trochę .

Proszę o pomoc.

Re: Macbook Pro 13 , 2015 , klon dysku SSD .


przez Google Adsense [BOT] 11 kwietnia 2020, 19:37

#2 Re: Macbook Pro 13 , 2015 , klon dysku SSD .


przez ado 11 kwietnia 2020, 22:44
Witam jest wyłączona funkcja FileVault ?

#3 Re: Macbook Pro 13 , 2015 , klon dysku SSD .


przez Vogelek23 12 kwietnia 2020, 00:40
Iwozar napisał(a):Próbowałem instalować Carbon Copy Cloner ale ponoć jest niekompatybilny z OS Catalina , wiec stoję w miejscu trochę .
Jak nie jest, jak jest? Ja codziennie robię ze 2-3 kopie dysków aplikacją CCC na Catalinie i jakoś nie mam problemów.

Iwozar napisał(a):więc chciałem wejść w recovery ale się nie da (może tutaj nie ma ? , za pomocą Alt).
Oczywiście, że nie ma - jedyne co to możesz wejść w Online Recovery (CMD+R). Natomiast spokojnie zrobisz kopię programem CCC, tlyko pobierz najnowszą dostępną wersję (trial jest na 30 dni).

#4 Re: Macbook Pro 13 , 2015 , klon dysku SSD .


przez pawel80 12 kwietnia 2020, 00:47
A nie łatwiej zainstalować OSX na nowym dysku i z pod systemu zrobić migracje?

#5 Re: Macbook Pro 13 , 2015 , klon dysku SSD .


przez Iwozar 12 kwietnia 2020, 13:53
Już mi się udało zrobić kopię CCC ale lekki problem mam z dyskiem ahaha.
Kupiłem Samsunga evo 970 1tb m2 nvme, no i oczywiście nie pasuje.
Jaki adapter muszę kupić żeby działał w Macbooku?

#6 Re: Macbook Pro 13 , 2015 , klon dysku SSD .


przez Vogelek23 12 kwietnia 2020, 15:55
Iwozar napisał(a):Jaki adapter muszę kupić żeby działał w Macbooku?
Potrzebujesz takie cudo, jak na zdjęciu (przykładowa aukcja eBay nr 274311934109).

Obrazek

Re: Macbook Pro 13 , 2015 , klon dysku SSD .


przez Google Adsense [BOT] 12 kwietnia 2020, 15:55
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.