• HP Pavilion x2 10-n140nw - Co z tą instalacją Win10?

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 HP Pavilion x2 10-n140nw - Co z tą instalacją Win10?


przez bpjl 4 kwietnia 2020, 08:37
Witajcie.

Dostałem do rąk wynalazek typu "laptopo-tablet" - HP Pavilion x2 10-n140nw. W komputerze nie ładuje się system tylko wyświetla błąd: "Selected boot image did not authenticate" i mogę tylko potwierdzić wciskając OK co wyłącza komputer.

W sieci są rozwiązania polegające na wyłączeniu Secure Boot i włączeniu Legacy Boot. Pierwsza opcja nie daje rezultat w postaci błędu z sugestią aby odpalić go z nośnika i wykonać naprawę. Drugiej opcji w tym sprzęcie wcale nie ma.

Teraz odpalanie z nośnika :)

Po przebrnięciu przez te wszystkie procedury:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Docieram do tego:
Obrazek

Na tym ekranie komputer wisi baaaaardzo długo po czym jak już zdecyduje się przejść dalej dostaję normalne ekrany instalatora:
Obrazek Obrazek

Problem pojawia się gdy na powyższym screenie wybiorę "napraw komputer" Dostaję tylko to niebieskie tło z kursorem świecące,wydaje się, w nieskończoność. Gdy kliknę "Zainstaluj Windows" instalator rozpoczyna pracę:
Obrazek

Ten ekran wisi też dość długo albo w nieskończoność. Raz udało mi się dotrzeć do ustawień partycji. Kliknąłem usunięcie pierwszej z brzegu i znów nie kończące się czekanie:
Obrazek

I teraz moje pytanie: czy coś jest nie tak z tym sprzętem, ja robię coś nie tak czy po prostu trzeba być wyjątkowo cierpliwym w tym przypadku?

Re: HP Pavilion x2 10-n140nw - Co z tą instalacją Win10?


przez Google Adsense [BOT] 4 kwietnia 2020, 08:37

#2 Re: HP Pavilion x2 10-n140nw - Co z tą instalacją Win10?


przez xamledyD 4 kwietnia 2020, 13:20
Witam.
bpjl napisał(a):Na tym ekranie komputer wisi baaaaardzo długo

bpjl napisał(a):Ten ekran wisi też dość długo albo w nieskończoność.

bpjl napisał(a):Kliknąłem usunięcie pierwszej z brzegu i znów nie kończące się czekanie

Doprecyzuj, ile czasu upływa między kolejnymi etapami. Nie wiemy, czy "baaaaardzo długo" to jest 10 minut czy 50 minut, a ma to znaczenie, gdyż sprzęt którego dotyczy problem w momencie wypuszczenia na rynek nie był demonem prędkości. Mała ilość RAM-u, tragicznie słaby procesor, wątpliwej jakości nośnik danych - wszystkie te elementy mają wpływ na odczucia związane z użytkowaniem systemu i jego responsywnością.
Spróbuj uruchomić jakąś dystrybucję linuksową z pendrive i sprawdź, czy wówczas wszystko odbywa się bardzo długo jeśli nie korzystasz z wbudowanego nośnika danych.
Pozdrawiam

#3 Re: HP Pavilion x2 10-n140nw - Co z tą instalacją Win10?


przez bpjl 4 kwietnia 2020, 13:35
Uruchomiłem Linux'a Mint z pendrive'a. Wszystko chodzi jak należy oprócz pamięci wbudowanej w komputer. Próba montowania kończy się komunikatem "The backup GPT table is corrupt, but the primary appears OK, so that will be used".

Jakakolwiek ingerencja w partycje przynosi tylko kolejne błędy mówiące o błędzie zapisu. Wygląda to tak jakby pamieć eMMC (64GB) była widoczna, można odczytać z niej dane ale nie można nic zapisać.

#4 Re: HP Pavilion x2 10-n140nw - Co z tą instalacją Win10?


przez xamledyD 4 kwietnia 2020, 15:54
Możliwe zatem, że pamięć eMMC uległa uszkodzeniu. Konieczna byłaby wówczas jej wymiana.
Sprawdź, czy w posiadanym modelu można zamontować dysk SATA 7mm (w "klawiaturze"). Jeśli tak, to można spróbować dołożyć dysk SSD na SATA i na nim zainstalować system. Wówczas jednak odłączenie klawiatury automatycznie oznaczałoby odłączenie dysku, więc nie wiem czy takie rozwiązanie zadziała na 100%.

#5 Re: HP Pavilion x2 10-n140nw - Co z tą instalacją Win10?


przez bpjl 4 kwietnia 2020, 17:14
Na samym końcu internetu pojawił się gość który poradził sobie z tym problemem i podzielił się rozwiązaniem:
Manshead @ bleepingcomputer.com napisał(a):Champagne is in order I wish I could share it with you.
I've done it.
I updated the BIOS to the latest one dated 2018. I did this by pasting an image of the BIOS into HP diagnostic tool. The Bios update tool wouldn't work I had to do it that way.
I then tried a fresh install using custom install.
I tried to delete the partitions but all it seemed to do was empty them. I then used diskpart command Clean All.
When I tried to install again the whole disk was unallocated.
The install ran perfectly.
Not sure if my assumption is correct but it seems the old BIOS was stopping me from clearing the drive.
Hope this helps somebody. The model is HP Pavilion x2 - 10-n154na (Energy Star).
Thanks guys for all your help.
Zadziałało :D

Re: HP Pavilion x2 10-n140nw - Co z tą instalacją Win10?


przez Google Adsense [BOT] 4 kwietnia 2020, 17:14
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.