• Asus GL552VW i SpeedStep technology

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Asus GL552VW i SpeedStep technology


przez DawidN20 17 marca 2020, 12:54
Witam!
Panowie i Panie mam problem z Asusem GL552VW.
Problem dość znany ale nie mogę tego ogarnąć. Mianowicie mnożnik CPU zatrzymał się na x8 w efekcie procesor na stałe ma taktowanie w okolicach 800MHz, i nie boostuje.
Problemem jest oczywiście Intel SpeedStep ale w BIOS nie można tego wyłączyć, bo takiej opcji po prostu nie ma :( Bios najnowszy wersja 304, na starszej też tej opcji nie było. Próbowałem też sposobów systemowych: zmiana planów zasilania, program ThrottleStop, ba edytowałem rejestr według jednego z poradników, tak, żeby w zaawansowanych opcjach zasilania -> Zarządzanie energią procesora pojawiły się dodatkowe opcje: Tryb zwiększania wydajności procesorów.

Niestety nic to nie dało, a pomysły mi się skończyły...
Jak odblokować ten mnożnik, żeby taktowania wróciły?

Pozdrawiam
Dawid

Re: Asus GL552VW i SpeedStep technology


przez Google Adsense [BOT] 17 marca 2020, 12:54
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.