• Cena izopropanolu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale zamieszczamy wszystko, z czego można się pośmiać - dowcipy, rysunki, zdjęcia, linki itd.
2. Pośmiać się - to nie znaczy naśmiewać się ani wyszydzać. Pamiętajmy zatem o godności drugiego człowieka.
3. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych (z tego nie da rady się pośmiać), a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
4. Staramy siem pisadź poprawnom polrzczyznom ;)
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Cena izopropanolu


przez psikus123 14 marca 2020, 20:39
Kupowałem dwa lata temu izopropanol w cenie około 34 zł za 5 litrów (wtedy kupiłem 2 bańki i miałem do dziś) na popularnym portalu aukcyjnym, jak zobaczyłem teraz ceny to włos na mojej łysej głowie się zjeżył czy to efekt epidemii?? no bo to czysty alkohol. :frustry:

Re: Cena izopropanolu


przez Google Adsense [BOT] 14 marca 2020, 20:39

#2 Re: Cena izopropanolu


przez Vogelek23 14 marca 2020, 22:16
Po części tak, ale i popyt na IPA wzrósł kilkakrotnie z uwagi na przyrost liczby serwisów komputerowych. Dziś każdy chce naprawiać komputery, a izopropanol to jest coś, czego w warsztacie nie może nie być, więc zwiększony popyt spowodował taki wzrost cen. Ale są punkty, gdzie za bańkę 5l zapłacisz niecałe 60zł z wysyłką - nie wszyscy jeszcze są lichwiarzami.

#3 Re: Cena izopropanolu


przez psikus123 14 marca 2020, 22:41
W moim mieście nie przybyło serwisów (50tys) przez ostatnie lata wręcz przeciwnie te lipne się zamknęły.
Ma ktoś wiedzę jakie ceny Ipa były miesiąc temu?? (nie śledziłem)
Cena produkcji alkoholu jest nie wysoka na skalę przemysłową, myślę że epidemia dźwignęła ceny ipa jest skuteczny w dezynfekcji koronowirusa ma 99% zobacz jak orlen wypuścił płyn do dezynfekcji 95zł za 5 litrów zawiera etanol 70% alkoholu wg mnie to skandal Państwowa spółka robi kasę na epidemi gdzie powinna być cena max 20 zł

#4 Re: Cena izopropanolu


przez Vogelek23 14 marca 2020, 23:02
Możliwe, że i pandemia miała wpływ na ostatni wzrost cen - ja zwykle kupowałem IPA za ok. 45zł za 5l, ale to było parę lat temu. Obecna cena 170-180zł za 5l jest naprawdę grubą przesadą - ale dopóki są chętni, żeby za taką cenę kupować, dopóty lichwiarze będą sprzedawać z marżą 300-400%. Nic na to nie poradzisz. Prosty przykład - maseczki przeciwpyłowe FFP2 (cena detaliczna ok. 7-8zł) były sprzedawane jako przeciw koronawirusowi na Allegro za 50-70zł (dzisiaj sprzedawane w takiej samej cenie, ale jako antysmogowe, bo ktoś pewnie zgłosił manipulację słowami kluczowymi). I ludzie biorą, bo wierzą w cudowne moce maseczek. Społeczeństwo jest w dużej mierze niewyedukowane, wiele ludzi nie potrafi trafić palcem do nosa bez telefonu czy Facebooka, więc nie ma się co dziwić, że traktują niemal jak wyrocznię informacje, które czytają tu i ówdzie, nie umiejąc sprawdzić ich wiarygodności.

#5 Re: Cena izopropanolu


przez gathor 21 marca 2020, 16:32
Vogelek23, ipa stanowi główny składnik sanitizera i jego producenci już narzekają na wzrost ceny IPY. Niestety, ale nie wszyscy są fair, a zwłaszcza gro producentów takich środków.

#6 Re: Cena izopropanolu


przez Vogelek23 24 marca 2020, 16:59
No akurat tego to się spodziewałem, że wszy będą żerować na ludziach. Tak było od zawsze. Jedyna rada to nie kupować od lichwy - niech się sami odkażają tym IPA. Kupować tam, gdzie ktoś jeszcze sprzedaje po uczciwej cenie (ja nie dalej jak tydzień temu kupiłem IPA 2x 5l za £12/szt., czyli ok. 60zł). Jak minie ta cała pandemia, ceny powinny wrócić do normalności.

Re: Cena izopropanolu


przez Google Adsense [BOT] 24 marca 2020, 16:59
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.