• MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#21 Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


przez michallus 8 sierpnia 2018, 16:06
W tym przypadku uszkodzone są kontrolery od USB-C dlatego takie wskazanie :-)

Re: Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


przez Google Adsense [BOT] 8 sierpnia 2018, 16:06

#22 Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


przez RafalB 18 sierpnia 2018, 11:59
Dzięki za wyjaśnienie, w między czasie kupiłem UM25C i trigger do wyzwalania trybów pracy USB-PD, trochę odrobiłem lekcje. Nadal jednak noszę się z zamiarem używania zasilacza programowalnego od weryfikacji i diagnozy co wymusza użycie czegoś(uC) po drodze bo same rezystory na linii D+/D- to za mało przy PD.

#23 Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


przez WIOLAD 18 sierpnia 2018, 12:35
Łukasz coś w temacie projektu się ruszyło?

#24 Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


przez HelpSerwis 26 lutego 2020, 23:18
Dzień dobry,
również bym był zainteresowany takim kablem do zasilacza laboratoryjnego. Jeśli coś się ruszyło w tej sprawie to prosił bym o informacje :)

#25 Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


przez duchtesciowej 27 lutego 2020, 02:17
HelpSerwis napisał(a):również bym był zainteresowany takim kablem do zasilacza laboratoryjnego. Jeśli coś się ruszyło w tej sprawie to prosił bym o informacje

To się chyba nie doczekasz, a temat raczej umarł. Pozostaje Ci zakup albo miernika USB-C i oryginalnego zasilacza, albo możesz kupić np. przetwornicę samochodową z USB PD (ja mam od Satechi) i podpiąć pod laboratoryjny, nie zbyt to dokładne, bo dochodzą moce strat na booscie, ale jakoś to tam działa. Mam to i to i korzystam jednak z zasilacza oryginalnego + miernik.

#26 Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


przez michalmwp 7 marca 2020, 22:12
Z USB-C w laptopach nie jest tak różowo jak np w smartfonach.

Tu jest ciekawy artykuł i tabelka z testami ładowania kilku laptopów ładowarkami nie od kompletu.
https://www.pcworld.com/article/3017182/usb-c-charging-universal-or-bust-we-plug-in-every-device-we-have-to-chase-the-dream.html

Trafił do mnie kiedyś HP x2 210 G1 z problemami z ładowaniem. Podczas testów na uniwersalnej ładowarce USB-C okazało się że ładowanie jest w stanie wyłączonym, na "biosie", podczas startu Windows aż załadowania pulpitu. Gdy pojawił się pulpit, ładowanie zanikało. Można było w menedżerze urządzeń usunąć "Zasilacz Microsoft" i ładowanie wracało do czasu ponownego rozruchu systemu i automatycznego załadowania drajwera zasilacza.

#27 Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


przez franekx6 15 lutego 2022, 19:31
Witam
Czy coś się zmieniło w temacie podłączania laptopa na USB-C pod zasilacz laboratoryjny? Czy nadal zostaje opcja zasilacza na USB-C + tester ?
Pozdrawiam

Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


przez Google Adsense [BOT] 15 lutego 2022, 19:31
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.