• Dell Venue 11 Pro 7130 - Brak reakcji na zasilanie DCIN oraz BATT

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Dell Venue 11 Pro 7130 - Brak reakcji na zasilanie DCIN oraz BATT


przez GigaByte23 4 marca 2020, 00:47
Model: T07G001 (Core I5 Haswell),
Płyta: JCT/RS Rev 2.3

Witam, dostałem do wskrzeszenia takowy sprzęt. Jest to tablet z Windowsem 10 oraz Core i5 na pokładzie. Nie znam historii, chociaż nie wygląda na zalany to czuć lekko wilgoć - prawdopodobne następstwo problemów.
Tablet ten zasilany jest przez złącze microUSB napięciem 19.5V wprost na to złącze.
Po podłączeniu zasilania pobiera chwilowo 0.02A potem 0.005A - nie reaguje na włączenie, nie świeci się Dioda Power/charging. Zwarć między VIN a GND nie ma, posprawdzane zwarcia na kondensatorach - również brak. 19.5V dochodzi z mniejszej płytki ze złączami tj. HDMI, SD, USB-A - połączonej taśmą flex która wchodzi do Main Board. Namierzyłem 19.5V na paru ścieżkach płyty głównej. Napięcie 19V wchodzi również na źródło jednego z 2 P-Fetów 4435BZ ale nie jest on wysterowany bo napięcie źródło-Bramka na fetach wynosi 0.02V (zdjęcie) - za mało. Układy wyglądają na sprawne - bez zwarć i przebić (G-S, S-D etc) - rezyst. między VIN a GND ponad 260kohm. Po za tymi paroma punktami które oznaczyłem na zdjęciu innych napięć brak na pozostałej części płyty. Pod tym metalowym shieldem kryje się jeszcze przetwornica DC-DC Boost ale na nią wchodzą zerowe napięcia więc nawet nie startuje.

Dodatkowo od strony zasilania baterii podane napięcie 8.4V (oraz włożenie naładowanej baterii) również skutkuje tym samym. Napięcie ginie na wejściowym FECie także 4435Bz.

Podmieniłem wszystkie 4435BZ na nowe - bez rezultatu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Proszę o jakiekolwiek sugestie.

Re: Dell Venue 11 Pro 7130 - Brak reakcji na zasilanie DCIN oraz BATT


przez Google Adsense [BOT] 4 marca 2020, 00:47

#2 Re: Dell Venue 11 Pro 7130 - Brak reakcji na zasilanie DCIN oraz BATT


przez Vogelek23 4 marca 2020, 01:00
Czy jesteś pewny, że napięcie zasilania po microUSB ma być 19V? Zwłaszcza, że na wejściu masz przetwornicę step-up TPS43061 (booster, podwyższający napięcie). Mnie się wydaje, że tam powinno jednak wchodzić 5V, czyli standard zasilania dla microUSB - ale mogę być w błędzie. Zmierz 2 rezystancje - między n. 4 a n. 12 oraz między n. 4 a masą układu 43061, to powiem Ci, na jakie napięcie wyjściowe jest ustawiony układ.

EDYCJA: Widziałem w internecie parę zasilaczy do tego Della, które mają napięcie 19V - jeśli te zasilacze dają takie napięcie od razu, a wtyk jest standardowym microUSB, to Dell powinien stanąć przed sądem za sabotaż, bo ten standard złącz nie przewiduje napięcia 19V. Niech ktoś przypadkowo złapie kabel i podłączy go do np. Samsunga - byłbym bardzo ciekawy efektów.

#3 Re: Dell Venue 11 Pro 7130 - Brak reakcji na zasilanie DCIN oraz BATT


przez GigaByte23 4 marca 2020, 01:30
Dzięki za odpowiedź.
Uprzedzając oskarżenia dot. zagrań Della - Tablety te mogą być ładowane trybem wolnym (5V 2A) oraz stricte laptopowym napięciem (19.5V 1.2A) wprost na Micro USB. Podanie napięcia 5V ze zwykłej ładowarki USB w praktyce ten tablet Też ładowało lecz jedynie gdy się z niego nie korzysta (standby). Same zasilacze od Della standardowo są 2-zakresowe 5 i 19V i bez wykrycia że jest to zasilacz przystosowany do tej płyty głównej - podają standardowo 5V. Wykrywanie czy jest to ten konkretny tablet co wspiera 19V polega na detekcji konkretnej rezystancji między D+/ D- a masą i VIN - po wykryciu tych sztucznie wstawionych rezystorów podawane jest dopiero napięcie 19V. - Tak też doczytałem.

#4 Re: Dell Venue 11 Pro 7130 - Brak reakcji na zasilanie DCIN oraz BATT


przez Vogelek23 4 marca 2020, 01:36
Zmierz rezystancje, o które prosiłem - z uwagi na kompletny brak dokumentacji do tej płyty, musimy znaleźć jakikolwiek punkt zaczepienia, a ten układ wydaje się być jednym z nich.

#5 Re: Dell Venue 11 Pro 7130 - Brak reakcji na zasilanie DCIN oraz BATT


przez GigaByte23 4 marca 2020, 16:22
Zmierzone rezystancje TPS43061

GND <-> 4 pin = 83.3k
GND <-> 12 pin = 3.00M
12<-> 4 pin = 2.8M i rośnie ponad 3.2M

EDIT:
Wylutowałem te 2 Rezystory o których mowa w wyznaczaniu VOUT

Ten co siedzi między: 4 pin a GND to:
R_SL = 95k
a drugi:
R_SH = 0.680M

Wychodzi więc, że Vout = 1.22V * (R_SH/RSL +1) = ok 9.95V

Lecz jak mówię - na VIN wchodzi 0V

Re: Dell Venue 11 Pro 7130 - Brak reakcji na zasilanie DCIN oraz BATT


przez Google Adsense [BOT] 4 marca 2020, 16:22
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.