• Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp

#1 Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


от kamil1986 23 Февраль 2020, 17:14
Czy ktoś używa softu kolegi sylwa76 pod win10 mam zainstalowana wersję 2.3.1 w żaden sposób nie mogę się połączyć ze sterownikiem pc410, próbowałem ustawiać tryby zgodności w win7 ale niestety z negatywnym rezultatem. nie wiem czy to wina systemu przejściówki czy samego programu.
moje ustawienia sterownika to:

baud: 19200
addr:01
ALo2: HiALL

Ustawienia programu i porty w menadżerze urządzeń:
Изображение
Изображение


Do łączenia łączenia używam przejściówki usb-rs232 dokładnie taka jak na załączonym zdjęciu poniżej
Изображение

Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


от Google Adsense [BOT] 23 Февраль 2020, 17:14

#2 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


от kamil1986 26 Февраль 2020, 23:55
Po trzech dniach walki ze sterownikiem w końcu udało mi się połączyć program Psoft ze sterownikiem, próbowałem na dwóch różnych konwerterach usb-rs232 na kilku różnych komputerach i na dwóch różnych sterownikach PC410. Sterowniki nie są nowe mają już ładnych parę lat. Za każdym razem rezultat taki sam, brak komunikacji. Postanowiłem rozebrać sterownik i ominąć układ max232, i nagle bum połączenie za pierwszym razem. Prawdopodobnie układy max232 w obu sterownikach są uszkodzone albo poziomy napięć wychodzące z konwerterów są za niskie. Zamówię nowe układy max232 podmienię w obu sterownikach i dam znać czy coś cie zmieniło.
Изображение
Изображение

#3 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp  [РЕШЕНО]


от patol 27 Февраль 2020, 03:48
Nie działało, bo to jest przejściówka USB-UART a nie USB-RS232. Aby to miało prawo działać musiałbyś do twojej przejściówki dać jeszcze konwerter na MAX232. Omijając MAX232 w sterowniku podałeś sygnał TTL bezpośrednio na nóżki procesora dlatego teraz działa.

#4 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


от kamil1986 27 Февраль 2020, 12:02
Mam też przejściówkę UC232A Aten USB to Serial Converter. Na tej Też nie działają oba sterowniki jaką przejściówke powinienem kupić aby to na 100% działało?

Support the RS232 Serial interface.
Full compliance with the USB Specification.
Up to 230Kbps data transfer rate.
Works with cellular phones, PDAs, digital cameras, modems or ISDN terminal adapter.
OS Compatibility: WIN98, WIN ME, WIN 2K, WIN 2003, WIN XP, WIN Vista, WIN 7, WIN 8, LINUX and Mac OS 8.6/9/10.
Изображение

#5 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


от matic 27 Февраль 2020, 12:48
Connect this Aten UC232A to the computer and check, how it is detected in Device Manager.
Is it detected as "USB" or as "COM & LPT" port?

#6 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


от kamil1986 27 Февраль 2020, 13:42
Jest wykrywany jako USB to serial Bridge.

Изображение

#7 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


от matic 27 Февраль 2020, 20:18
This Aten UC232A adapter should work, but you should connect it as described.

- Pin 8 (GND) of PC410 controller connect to pin 5 of DB9 connector.
- Pin 9 (TXD) of PC410 controller connect to pin 2 of DB9 connector.
- Pin 10 (RXD) OF PC410 controller connect to pin 3 of DB9 connector.

DB9 female connector pincount:
Изображение

All connections on PC410 controller are on its terminals, so there is no need to solder the wires on MAX232 chip inside the controller.

#8 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


от kamil1986 27 Февраль 2020, 21:05
Podłączyłem tak jak opisałeś ale nadal nie ma komunikacji.

Изображение
Изображение

Sam Aten UC232A raczej działa prawidłowo jak zepnę oba konwertery razem i jednym z nich nasłuchuje w terminalu co pierwszy wysyła do sterownika to w terminalu widać że coś z Aten UC232A wylatuje do pc410. Poniższy schemat pokazuje co odbiera terminal po naciśnięciu przycisku Połącz w programie PSOFT nie wiem czy są to prawidłowe dane nie ma z czym tego porównać.

ИзображениеИзображение

#9 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


от matic 27 Февраль 2020, 21:20
Try to bridge the pins 14, 15 on PC410 controller terminal with a wire and check, if the PC410 controller responds to the commands in the "PSOFT" software.

#10 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


от kamil1986 27 Февраль 2020, 21:52
Mam je zewrzeć i pozostawić zwarte cze zewrzeć je tylko na chwile?

#11 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


от matic 27 Февраль 2020, 21:57
kamil1986 писал(а):Mam je zewrzeć i pozostawić zwarte cze zewrzeć
Yes, exactly. Short them and leave them shorted all the time.

#12 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


от kamil1986 27 Февраль 2020, 22:03
Niestety nic, bark komunikacji po kliknięciu przycisku połącz kontrolka w programie PSOFT zmienia się na chwilę na zielono PORT OPEN i po chwili na czerwono PORT CLOSE. Sterownik nie reaguje na żadne komendy. Ale chyba nie powinien reagować skoro PSOFT zamyka port po nieudanej próbie połączenia.

Изображение

Nie wiem jak to się stało ale po restarcie komputera program PSOFT połączył się ze sterownikiem poprzez UC232a conwerter. Oczywiście piny 14 i 15 zwarte w pc410.

#13 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


от kamil1986 28 Февраль 2020, 22:38
Męczarni ciąg dalszy z połączeniem. Na konwerterze Aten UC232A udało mi się połączyć tylko raz ze sterownikiem pc410 po ponownym restarcie komputera wszystko diabli wzięli, nie mogłem się połączyć ponownie ze sterownikiem w żaden sposób. Pogrzebałem w złomie elektronicznym jaki mam i znalazłem płytę z układem MAX232 skleciłem na szybko przejściówkę złożoną z max232 i USB-UART konwertera i wszystko zaczęło działać. Poniżej zdjęcie i prosty schemat tego co zrobiłem. Изображение
Изображение

Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


от Google Adsense [BOT] 28 Февраль 2020, 22:38

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.