• Identyfikacja elementu z płyty PS4 PRO model: CUH-7016B / NVA-001 (1-981-472-21)

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Identyfikacja elementu z płyty PS4 PRO model: CUH-7016B / NVA-001 (1-981-472-21)


przez lorydriver 18 lutego 2020, 21:11
Witam. Proszę o pomoc w identyfikacji elementu na płycie głównej ps4 pro model jak w temacie. Załączam zdjęcie brakującego elementu. Element zakreślony kolorem czerwonym przy złączu hdmi. Czy brak tego elementu może mieć wpływ na to, że tv nie wykrywa sygnału hdmi z konsoli?
Obrazek

Re: Identyfikacja elementu z płyty PS4 PRO model: CUH-7016B / NVA-001 (1-981-472-21)


przez Google Adsense [BOT] 18 lutego 2020, 21:11

#2 Re: Identyfikacja elementu z płyty PS4 PRO model: CUH-7016B / NVA-001 (1-981-472-21)


przez Vogelek23 19 lutego 2020, 11:29
Brakujący element to kondensator ceramiczny 100pF/25V. Jego brak nie ma wpływu na działanie HDMI (w płytach z rewizją 11 nie ma nawet miejsca na ten kondensator). Co zaś do braku sygnału HDMI - skup swoją uwagę na samym złączu HDMI i jego pinach, dławikach EMI przy złączu HDMI od góry, czy wszystkie mają przejścia (obrazek - kolor żółty) i czy nie mają zwarć "krzyżowych" (obrazek - kolor czerwony). A jeśli tu jest wszystko w porządku, to prawdopodobnie masz do wymiany chip HDMI MN864729 (Panasonic - to ten czarny kwadrat przy dławikach EMI).

Obrazek

#3 Re: Identyfikacja elementu z płyty PS4 PRO model: CUH-7016B / NVA-001 (1-981-472-21)


przez lorydriver 2 marca 2020, 19:30
Po wlutowaniu gniazda HDMI i zmianie układu Panasonic nadal brak obrazu. Tv nie wykrywa sygnału z konsoli(dany port jest nieaktywny) Proszę o pomoc w identyfikacji elementów oraz och parametrów zaznaczonych na zdjęciach 1 i 2. Gdzie można dostać takie elementy.

Zdjecie 1:

Obrazek

Zdjecie 2:
Obrazek

#4 Re: Identyfikacja elementu z płyty PS4 PRO model: CUH-7016B / NVA-001 (1-981-472-21)


przez pocinas 16 kwietnia 2020, 01:19
Czy jesteś pewny że Układ Panasonic wlutował się prawidłowo.
Przed wlutowaniem go w układ proponuję przecynować wszystkie pady na układzie włącznie z środkowym dużym oraz padami na około i nie tylko pod nim. Na środkowym dużym padzie nie zostawiać za dużo cyny bo układ będzie za bardzo wisiał w powietrzu. Trzeba też uważać z grzaniem (trzeba z obu stron laminatu) aby na środku układu nie wybił sie w górę jeden z warstw laminatu, czego efektem będzie że część pinów nie będzie mieć styczności z padami laminatu.

Mimo wlutu ja zawsze oblutowuje układ wokoło grotem z minifalą pod mikroskopem, aby być pewnym poprawnie wlutowanego układu.

Sprawa 2-ga, mnie osobiście się nie zdażyło ale sporo czytałem na pewnej grupie poświęconym naprawom PS4, niektórzy dopiero po wlutowaniu 3ciego czy nawet 5tego układu Panasonic Ps4 ruszyła, zdaje się że można je trafić wadliwe.

Co do zapytania, 1ka to bodajże dioda zenera, a 2ka rezystor.

Jutro pomierze/sprawdzę i dam znać wartości

#5 Re: Identyfikacja elementu z płyty PS4 PRO model: CUH-7016B / NVA-001 (1-981-472-21)


przez lorydriver 16 kwietnia 2020, 14:20
Na zdjęciu numer 2 niebieska strzałka (8) to bezpiecznik(rezystor)? Mierzyłem i nie ma przejęcia oraz żadnych wskazań na mierniku. Jakie wskazania powinny być na diodach oznaczonych kolorem żółtym(1,2,3,4) na zdjęciu nr 2.

#6 Re: Identyfikacja elementu z płyty PS4 PRO model: CUH-7016B / NVA-001 (1-981-472-21)


przez pocinas 17 kwietnia 2020, 22:19
Za minimalnie wprowadzony mały błąd odnośnie oznaczeń 1 i 2 w poście 4 przepraszam..
W każdym, razie ja posiadam NVB-004 z PRO która jak widzę moja z zdjęcia 1szego nie posiada Rezystora nr 3 co do
1 - Dioda zenera na diodzie C2 = BZT52H-C51
2 - napewno rezystor i sam bym chciał wiedzieć wartość bo w mojej płycie jest uszkodzony - brak wartości
3 - u mnie brak - nigdy nie było
4 - wygląda jak ala kondensator kolor jasno szary, wartość poza układem próbowałem zmierzyć dwoma miernikami i wartości wariowały, ale oscylowały w granicy 10nF


zdjęcie 2
1,2,3 - Diody Zenera o Marking Code DJ - CDZFHT2RA5.6B
4 - jakaś Dioda o oznaczeniu A ,ale nie znam pełnej wartości
5,6,7,11 - kondensatory, nawet mierzone poza układem ciężko zmierzyć (wartości skakały) mam 2 mierniki i oba świrują, testowane na krótkich przewodach
8 - Rezystor 5.6k
9 - smd marking code R2542 , oznaczenia nie znam
10 - bezpiecznik 5A

P.S mogę cię prosić o odczyt rezystora nr 2 z zdjęcia 1szego.

#7 Re: Identyfikacja elementu z płyty PS4 PRO model: CUH-7016B / NVA-001 (1-981-472-21)


przez lorydriver 17 kwietnia 2020, 23:15
Dzieki. Za odpowiedzi.
A wiec tak, u mnie na płycie wyglada to tak:
Zdjecie 1:
1-dioda ma przejście w 1 stronę na teście diody ( jeżeli dobrze to odczytałem to jest spadek napięcia .742 -takie jest wskazanie na mierniku mierzone na końcówkach diody w układzie w jedna stronę w druga stronę wskazuje 1)
2-rezystor mierzony na jego końcach W układzie wskazuje 22ohm i na ciągłości lini ma przejście. Mierzony względem masy na jednym końcu 6,8kohm na drugim 6.83k
3,4 - jeżeli to kondensatory to brak przebicia. Nie mam miernika żeby sprawdzić pojemność.

Zdjecie 2:
1- spadek napięcia .824
2- .753
3- .754
4- .705
Na każdej diodzie przejście jest w jedna stronę. W druga wskazania to 1
5.6- pomiar rezystancji na końcach elementów wskazuje na jednym i drugim 2kohm
7- 0.5kohm na końcach
8- 5.71kohm do masy, na końcach brak wskazań, brak przejścia w obie strony- czy to oznacza ze uszkodzony?
9- czy to jest jakiś stabilizator napięcia? U mnie na obudowie jest oznaczenie LN6296. Obok bezpiecznika 5v jest drugi taki sam element o oznaczeniu 9F06P. Czy to są te same układy o tych samych parametrach,a innych oznaczeniach? Czy może dwa różne układy o różnych oznaczeniach i wartościach?
10- jak sprawdzić mogę sprawdzić ten bezpiecznik 5v?
Wszystkie pomiary zrobione są w układzie bez wylutu

#8 Re: Identyfikacja elementu z płyty PS4 PRO model: CUH-7016B / NVA-001 (1-981-472-21)


przez pocinas 18 kwietnia 2020, 10:21
Po opisie widzę że z podstawami elektroniki i pomiarów słabo.

lorydriver napisał(a):
1-dioda ma przejście w 1 stronę na teście diody ( jeżeli dobrze to odczytałem to jest spadek napięcia .742 -takie jest wskazanie na mierniku mierzone na końcówkach diody w układzie w jedna stronę w druga stronę wskazuje 1)

Prawidłowo

lorydriver napisał(a):2-rezystor mierzony na jego końcach W układzie wskazuje 22ohm i na ciągłości lini ma przejście.

Prawidłowo

lorydriver napisał(a):3,4 - jeżeli to kondensatory to brak przebicia. Nie mam miernika żeby sprawdzić pojemność.

Najważniejsze na chwile obecną że nie mają zwarć

Zdjecie 2:
lorydriver napisał(a):1- spadek napięcia .824
2- .753
3- .754
4- .705
Na każdej diodzie przejście jest w jedna stronę. W druga wskazania to 1

Diody aby być pewnym ich sprawności lepiej mierzyć wylutowane. Gdybyś znał zasadę działania i testu diody wiedział byś że w jedną stronę mają zazwyczaj 75% wychylenia miernika (czyli twoje wartości są OK) a zamieniając przewody w drugą stronę nie powinien mieć żadnego... dlatego miernik pokazuje 1 co oznacza brak jakiejkolwiek wartości, bo tak działa dioda prawie każda, ma przewodność w jedną stronę a nie ma w drugą) ... tutaj też się kłania umiejętność obsługi miernika.

lorydriver napisał(a):5.6- pomiar rezystancji na końcach elementów wskazuje na jednym i drugim 2kohm
7- 0.5kohm na końcach

tego niestety nie jestem w stanie zweryfikować
lorydriver napisał(a):8- 5.71kohm do masy, na końcach brak wskazań, brak przejścia w obie strony- czy to oznacza ze uszkodzony?

powinien być w granicy 5.6kΩ (może i być 5.71kΩ) mierząc bezpośrednio na nim a nie względem masy taka wartość jest poprawna, u ciebie jest chyba uszkodzony skoro twierdzisz że "brak przejścia w obie strony".. pomiar/pomiary powinny być wykonane bezpośrednio na punktach rezystora, a nie względem masy .. i ważny aspekt multimetr ustawiony musi być na 20k

lorydriver napisał(a):9- czy to jest jakiś stabilizator napięcia? U mnie na obudowie jest oznaczenie LN6296. Obok bezpiecznika 5v jest drugi taki sam element o oznaczeniu 9F06P. Czy to są te same układy o tych samych parametrach,a innych oznaczeniach? Czy może dwa różne układy o różnych oznaczeniach i wartościach?

Po pierwsze bezpieczniki podaje się w A - Amper, a nie V - Volt i jest on o ograniczeniu 5A- Amper, a nie Volt (choć fakt w ich specyfikacji jest coś takiego jak Volt... oznacza to przy jakim maxymalnym napięciu może pracować, jednakże w bezpiecznikach dużo ważniejszym odczytem jest A)
W każdym razie co do układów ciężko coś znaleźć w internecie odnośnie ich dokładnej specyfikacji, być może są to stabilizatory, może diody typu dual, możliwe że można coś wywnioskować z ich pomiaru, ale na chwile obecną brak czasu
lorydriver napisał(a):10- jak sprawdzić mogę sprawdzić ten bezpiecznik 5v?

Multimetr, ustawiony na brzęczek/diodę lub 200Ω.. Bezpiecznik pełni funkcje zabezpieczenia przeciążeniowego i w momencie przepływy prądu (A - Amper) większego niż jego wartość ulega przerwaniu. Reasumując sprawny bezpiecznik , na multimetrze musi wskazywać pełne wychylenie miernika coś jak zwarcie, bezpieczniki mierzy się tylko i wyłącznie na obu jego końcach, a nie względem masy.

#9 Re: Identyfikacja elementu z płyty PS4 PRO model: CUH-7016B / NVA-001 (1-981-472-21)


przez lorydriver 18 kwietnia 2020, 10:54
Dzieki za odpowiedzi. Czy jeżeli rezystor (niebieska strzałka nr8) jest niesprawny to może być to przyczyna braku zasilania sygnału hdmi na wyprowadzeniu PINu 18, zakładając ze układ Panasonic i gniazdo wlutowane są prawidłowo?

#10 Re: Identyfikacja elementu z płyty PS4 PRO model: CUH-7016B / NVA-001 (1-981-472-21)  [ROZWIĄZANY]


przez lorydriver 19 maja 2020, 15:10
Witam. Temat zamkykam. Winny okazał się bezpiecznik MF-NSMF075-2 1206 0.75A 6 V. Konsola działa.

Re: Identyfikacja elementu z płyty PS4 PRO model: CUH-7016B / NVA-001 (1-981-472-21)  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 19 maja 2020, 15:10

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.