• LENOVO G500 Płyta główna: LA-9631p. BIOS na MXIC MX25L6406E

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 LENOVO G500 Płyta główna: LA-9631p. BIOS na MXIC MX25L6406E


przez Arni 12 lutego 2020, 15:27
Witam posiadam laptopa z prawdopodobnie uszkodzonym wsadem BIOS
Pierwszy raz chwytam się za wymianę wkładu bios. Dlatego proszę o wyrozumiałość. Po poprawnym zamocowaniu clipsa wykrył on MXIC MX25L6406E. Co zgadza się w końcu ze zdjęciem z płyty głównej.
Dziwi mnie jednak ten chipset. Przeszukałem już całe forum i nie znalazłem biosu dla laptopa G500 na ten właśnie chipset. Jak by mało tego laptop posiadał oryginalnie Windowsa (tak wynika z opakowania) natomiast na chipie przy serialu Windowsa mam ciąg znaków XXX-XXX-XXX
Aż mi wstyd znowu pytać, ale serio nie orientuje się jak to możliwe :frustry:
Obrazek

Re: LENOVO G500 Płyta główna: LA-9631p. BIOS na MXIC MX25L6406E


przez Google Adsense [BOT] 12 lutego 2020, 15:27

#2 Re: LENOVO G500 Płyta główna: LA-9631p. BIOS na MXIC MX25L6406E


przez matic 12 lutego 2020, 15:52
Arni napisał(a):Jak by mało tego laptop posiadał oryginalnie Windowsa (tak wynika z opakowania) natomiast na chipie przy serialu Windowsa mam ciąg znaków XXX-XXX-XXX
Hello!
You should edit the machine serial number and Windows key in new BIOS. Do you have an old (original) BIOS dump from this laptop?

#3 Re: LENOVO G500 Płyta główna: LA-9631p. BIOS na MXIC MX25L6406E


przez Arni 12 lutego 2020, 15:59
matic napisał(a):You should edit the machine serial number

Nie znam historii tego laptopa. Kupiłem go za parę złotych z aukcji :) Właśnie nie wiem czy ktoś wgrał nowy BIOS czy został wymieniony cały chip. Czy może wszystko jest oryginalne, a ja się czepiam

#4 Re: LENOVO G500 Płyta główna: LA-9631p. BIOS na MXIC MX25L6406E


przez matic 12 lutego 2020, 16:09
Have you reflashed the BIOS chip with another dump, or the machine work with old BIOS (which you get with the machine)?

#5 Re: LENOVO G500 Płyta główna: LA-9631p. BIOS na MXIC MX25L6406E


przez Arni 12 lutego 2020, 16:17
matic napisał(a):Have you reflashed the BIOS chip with another dump, or the machine work with old BIOS (which you get with the machine)?

On this bios the laptop starts but displays only a black screen. The matrix does not polarize. I have no other bios. However, SN with bios agrees with SN from the packaging.
Na tym biosie laptop odpala ale wyświetla tylko czarny ekran. Matryca się nie polaryzuje. Nie mam innego biosa. Jednkaże SN z biosa zgadza się z SN z opakowania.

#7 Re: LENOVO G500 Płyta główna: LA-9631p. BIOS na MXIC MX25L6406E


przez Arni 12 lutego 2020, 19:49
matic napisał(a):It should work, no matter there is a different BIOS chip on your board.

Have I do somthing more with this bios or just download and write it on chip?
Czy muszę zrobić coś jeszcze czy wystarczy tylko ściągnąć i wgrać na chip?

#8 Re: LENOVO G500 Płyta główna: LA-9631p. BIOS na MXIC MX25L6406E


przez matic 12 lutego 2020, 19:59
Arni napisał(a):Have I do somthing more with this bios or just download and write it on chip?
For the test just download it and write it to the BIOS chip. Don't forget to read the old BIOS and save the dump.
If it will work it is best to transfer the serial number and Windows key from old BIOS dump to the new one.

#9 Re: LENOVO G500 Płyta główna: LA-9631p. BIOS na MXIC MX25L6406E


przez Arni 12 lutego 2020, 20:04
matic napisał(a):download it and write it to the BIOS chip
but what with ME region? How to check it or correct it?

#10 Re: LENOVO G500 Płyta główna: LA-9631p. BIOS na MXIC MX25L6406E


przez matic 12 lutego 2020, 20:15
Arni napisał(a):
matic napisał(a):download it and write it to the BIOS chip
but what with ME region? How to check it or correct it?
As I said, just reflash the BIOS chip first.
We will deal with the me-region later, if necessary.

You can measure the power consumption (in mA) of the board, when the laptop is turned on with old and with new BIOS dump for the diagnosis.

Edit:
However, I think that the BIOS is not guilty in this case according to that the BIOS chip was previously soldered in another service, where probably didn't find the solution.

#11 Re: LENOVO G500 Płyta główna: LA-9631p. BIOS na MXIC MX25L6406E


przez grzewoj 12 lutego 2020, 20:31
Skoro kupiłeś laptopa za parę złotych musisz spodziewać się że był w rękach wielu "naprawiaczy" a wymieniona kość Bios i jej wsad to pierwsze co ktoś mógł zrobić.

#12 Re: LENOVO G500 Płyta główna: LA-9631p. BIOS na MXIC MX25L6406E


przez Arni 12 lutego 2020, 20:42
matic napisał(a):We will deal with the me-region later, if necessary.

Now laptop starts two times with black screen. First time only for one secend, and make restart. After secend start fan was working on full speed, still black screen

#13 Re: LENOVO G500 Płyta główna: LA-9631p. BIOS na MXIC MX25L6406E  [ROZWIĄZANY]


przez matic 12 lutego 2020, 20:50
The further diagnosis is beyond this thread, so you should create a new topic in "NAPRAWA LAPTOPÓW" department.

#14 Re: LENOVO G500 Płyta główna: LA-9631p. BIOS na MXIC MX25L6406E


przez Arni 12 lutego 2020, 20:52
matic napisał(a):The further diagnosis is beyond this thread, so you should create a new topic in "NAPRAWA LAPTOPÓW" department.

OK I will make it thanks

Re: LENOVO G500 Płyta główna: LA-9631p. BIOS na MXIC MX25L6406E


przez Google Adsense [BOT] 12 lutego 2020, 20:52

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.