• HP ProBook 6550b - jaki mocniejszy procesor mógłby pracować w tym komputerze?

#1 HP ProBook 6550b - jaki mocniejszy procesor mógłby pracować w tym komputerze?


от bpjl 19 Январь 2020, 19:47
Witajcie w tym temacie.

Otóż dzwonił dziś do mnie znajomy który chciałby zrobić coś ze swoim starym HP ProBook 6550b. Zaczęło się od tego że chciały Win10 zamiast 7. Ogólnie nie mam zastrzeżeń do konfiguracji tego laptopa ale zastanawiam się czy może jest sens wymiany procesora na mocniejszy.

Facet stosuje kompa do przeglądania sieci, zdjęć, filmów i czasem napisania jakiegoś dokumentu, zatem obciążenie żadne. Jednak jeśli jest uparty na W10 to może jednak warto.

I tu rodzi się pytanie - jaki procesor można włożyć w ten sprzęt? Niestety nie mam, jeszcze, tego komputera fizycznie ale udało mi się uzyskać raport z AIDA'y. Można go przejrzeć tutaj - http://taczkarunners.byethost16.com/!in ... AC_MIK.htm

Może na podstawie informacji z tego raportu jesteście w stanie powiedzieć czy zmiana procesora ma sens a jeśli tak to co ma szansę zadziałać na tej płycie głównej?

Re: HP ProBook 6550b - jaki mocniejszy procesor mógłby pracować w tym komputerze?


от Google Adsense [BOT] 19 Январь 2020, 19:47

#2 Re: HP ProBook 6550b - jaki mocniejszy procesor mógłby pracować w tym komputerze?


от matic 19 Январь 2020, 22:36
Hello!

According to that there is already a "Dual-Core" CPU in this machine, I think it is not worth to replacing it with a more powerful one.
Check, how much RAM is in this laptop. For Win10 you need at least 2GB.

The most perceptible difference in speed would be made with replacing the HDD drive with an SSD type in my opinion.

#3 Re: HP ProBook 6550b - jaki mocniejszy procesor mógłby pracować w tym komputerze?


от bpjl 20 Январь 2020, 05:43
Thank you for your response.

The laptop already has 8GB of RAM and an SSD drive. I leave the processor as it is.

Re: HP ProBook 6550b - jaki mocniejszy procesor mógłby pracować w tym komputerze?


от Google Adsense [BOT] 20 Январь 2020, 05:43

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.