• HP DV6-6150ew wiesza się przy ładowaniu systemu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 HP DV6-6150ew wiesza się przy ładowaniu systemu


przez wojpatr 1 stycznia 2020, 13:45
Witam

Płyta HPMH-40GAB6210-E041
CPU: Intel Core i5
GPU: AMD 216-0810001
PCH: BD82HM65 SLJ4P
KBC: IT8518E

Laptop zamraża się przy ładowaniu systemu na logo Windows7
W trybie awaryjnym staje na CLASSPNP.SYS
Po kilku próbach włącza się, ale na grafice zintegrowanej.
W menadżerze urządzeń grafika AMD jest wyłączona.
Po włączeniu grafiki znów jest problem z uruchomieniem.

System podmieniałem, próbowałem na innym dysku- bez zmian. MEMTEST- ok.
Wymieniłem grafikę na nową- problem nadal występuje.

Niestety nie mogę znaleźć odpowiedniego wsadu BIOS/EC, wgranie wsadu z wątku hp-dv-6150ew-t50307.html powoduje całkowity brak obrazu. Spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem? Co jeszcze mogę sprawdzić?

Re: HP DV6-6150ew wiesza się przy ładowaniu systemu


przez Google Adsense [BOT] 1 stycznia 2020, 13:45

#2 Re: HP DV6-6150ew wiesza się przy ładowaniu systemu


przez lukasrz 2 stycznia 2020, 15:43
Po wgraniu wsadu odczekałeś dłuższą chwilę? Czasem nawet pierwszy rozruch trwa 20-30s. Instalujesz sterowniki z windowsa czy ze strony hp?

#3 Re: HP DV6-6150ew wiesza się przy ładowaniu systemu


przez wojpatr 2 stycznia 2020, 15:50
Czekałem bardzo długą chwilę :)
Sterowniki i od HP i ze stron producentów

#4 Re: HP DV6-6150ew wiesza się przy ładowaniu systemu


przez lukasrz 2 stycznia 2020, 15:51
Czy programowałeś na starych kościach czy nowych? Te same modele?

#5 Re: HP DV6-6150ew wiesza się przy ładowaniu systemu


przez wojpatr 7 stycznia 2020, 09:19
Programowałem na starych.
Zamówiłem nowe, zaprogramowałem, dalej to samo.
Ogólnie HP miały problemy z przełączalną grafiką, trzeba było instalować modyfikowane sterowniki itd... Niestety w tym przypadku także nie przynosi to efektu.
Doszedłem do momentu gdzie instaluję wszystkie sterowniki, tylko nie AMD i wszystko działa jak należy. Po instalacji AMD system nie staje się już na logo tylko powiedzmy kawałek dalej...
Po załadowaniu mam czarny ekran (podświetlony), po restarcie laptopa mam BSoD i tak w kółko...

#6 Re: HP DV6-6150ew wiesza się przy ładowaniu systemu


przez Type5 7 stycznia 2020, 11:26
Przełączaniem grafik steruje PCH, może tu jest problem.
Najprostszym rozwiązaniem jest wylutowanie cewki zasilającej grafikę AMD i używanie tylko grafiki zintegrowanej.

Re: HP DV6-6150ew wiesza się przy ładowaniu systemu


przez Google Adsense [BOT] 7 stycznia 2020, 11:26
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.