• Samsung S6 - wymiana taśmy klejącej pod wyświetlaczem

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Samsung S6 - wymiana taśmy klejącej pod wyświetlaczem


przez qba 10 grudnia 2019, 22:27
Witam, przy okazji wymiany baterii w Samsung Galaxy S6, musiałem odkleić ramkę od wyświetlacza i skoro już to zrobiłem, chciałbym pozbyć się problemu z odklejającym się ekranem od płytki telefonu, ponieważ podczas przyciskania na ekran słychać odklejającą się taśmę i czuć uginający się ekran. Teraz pytanie, taśma która tam była jest poniszczona i nie wiem czy próbować skleić telefon na tej taśmie używając jakiegoś kleju, czy przykleić nową taśmę na ekran, z tym, że z tego co widziałem robi ona też za tło ekranu, bo przy próbie odklejenia, ekran w tym miejscu był przeźroczysty i raczej trzeba byłoby przykleić nową taśmę bardzo starannie.

Obrazek Obrazek
Jeśli miałbym wymienić całą taśmę klejącą, to na którą się zdecydować? (jedna jest krótsza, bo nie zawiera części pod elektronikę wyświetlacza)
Obrazek
Obrazek

Re: Samsung S6 - wymiana taśmy klejącej pod wyświetlaczem


przez Google Adsense [BOT] 10 grudnia 2019, 22:27

#2 Re: Samsung S6 - wymiana taśmy klejącej pod wyświetlaczem


przez Zinyx 11 grudnia 2019, 16:42
Też będę zdejmował wyświetlacz i pytanie do ciebie - jakiej taśmy użyłeś?
Ja myślę kupić taśmę dwustronną żelową.
Obrazek

Jeśli będziesz wybierał gotową, to brał bym tą krótszą, bo jak sądzę elektronika jest dobrze przyklejona do tej starej?

#3 Re: Samsung S6 - wymiana taśmy klejącej pod wyświetlaczem


przez qba 12 grudnia 2019, 10:28
Zinyx napisał(a):Jeśli będziesz wybierał gotową, to brał bym tą krótszą, bo jak sądzę elektronika jest dobrze przyklejona do tej starej?

Chyba zaryzykuję i spróbuję wymienić tą taśmę na gotową (tą krótszą, bo elektronika dobrze się trzyma), bo problem jest taki, że obecna taśma rozwarstwiła się ;/ i oprócz tego, że trzeba byłoby przykleić ją do korpusu telefonu, to jeszcze wypadałoby skleić ją między warstwami(a tam jest jakiś srebrny materiał, chyba termoprzewodzący).. Tylko martwie się, żeby potem na ekranie nie było widać, że taśma była przyklejana, bo z tego co zauważyłem robi ona też za czarne tło ekranu ;/

Update:
Wymieniłem zniszczona część taśmy na nową, wyświetlacz jak z fabryki, po uruchomieniu tel. na ekranie żadnych śladów, że coś było robione, polecam ten zabieg ;)

Re: Samsung S6 - wymiana taśmy klejącej pod wyświetlaczem


przez Google Adsense [BOT] 12 grudnia 2019, 10:28
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.