• kontrola serwisu - Inspekcja Urząd ochrony środowiska

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

1. W tym dziale dozwolone są wyłącznie dyskusje dotyczące zagadnień prawnych.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych.
3. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy, nie pomawiamy.
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

#1 kontrola serwisu - Inspekcja Urząd ochrony środowiska


от sasza22 16 Июнь 2015, 01:08
Może któryś z kolegów miał takową kontrolę? Może podzielić się info co kontrolują, czego się czepiają, jaka dokumentację serwis powinien prowadzić itd....

Re: kontrola serwisu - Inspekcja Urząd ochrony środowiska


от Google Adsense [BOT] 16 Июнь 2015, 01:08

#2 Re: kontrola serwisu - Inspekcja Urząd ochrony środowiska


от domo997 13 Ноябрь 2015, 16:38
Hej, dziś dzwoniłem do GIOŚ - Wydział Nadzoru Rynku w celu zaciągnięcia informacji w jaki sposób się u nich zarejestrować i jak prowadzić dokumentację. Odpowiedziano mi, że w przypadku serwisów komputerowych od nowego roku nie trzeba będzie być zarejestrowanym w GIOŚ :).

#3 Re: kontrola serwisu - Inspekcja Urząd ochrony środowiska


от mdcs 5 Декабрь 2019, 12:30
..ale wg tego co napisała mi księgowa do końca 2019 roku musi zarejestrować się w BDO.

#4 Re: kontrola serwisu - Inspekcja Urząd ochrony środowiska


от domo997 5 Декабрь 2019, 13:16
mdcs писал(а):..ale wg tego co napisała mi księgowa do końca 2019 roku musi zarejestrować się w BDO.

Zgadza się, też o tym słyszałem... Czy ktoś już z użytkownikiem forum rejestrował się w BDO?
p.s. mój poprzedni post był pisany cztery lata temu - teraz się sporo zmieniło :)

#5 Re: kontrola serwisu - Inspekcja Urząd ochrony środowiska


от serwisant2 18 Декабрь 2019, 23:10
domo997 писал(а):
mdcs писал(а):..ale wg tego co napisała mi księgowa do końca 2019 roku musi zarejestrować się w BDO.

Zgadza się, też o tym słyszałem... Czy ktoś już z użytkownikiem forum rejestrował się w BDO?
p.s. mój poprzedni post był pisany cztery lata temu - teraz się sporo zmieniło :)


Też chętnie bym się dowiedział bo siedzi na głowie czy trzeba czy nie.

#6 Re: kontrola serwisu - Inspekcja Urząd ochrony środowiska


от Vogelek23 19 Декабрь 2019, 09:16
serwisant2 писал(а):Też chętnie bym się dowiedział bo siedzi na głowie czy trzeba czy nie.
Proszę odpowiedzieć na pytania w linkowanym formularzu na stronie rządowej - to najszybsza droga aby dowiedzieć się, czy trzeba się rejestrować, czy nie: https://bdo.mos.gov.pl/home/obowiazek_rejestracji/

#7 Re: kontrola serwisu - Inspekcja Urząd ochrony środowiska


от serwisant2 19 Декабрь 2019, 10:46
Vogelek23 писал(а):Proszę odpowiedzieć na pytania w linkowanym formularzu na stronie rządowej - to najszybsza droga aby dowiedzieć się, czy trzeba się rejestrować, czy nie: https://bdo.mos.gov.pl/home/obowiazek_rejestracji/


Dzięki za odpowiedź, właśnie sprawdzałem tę stronę i dalej mam wątpliwości.
Mam serwis komputerowy (nie handluję), żadnych zezwoleń na zbieranie czegokolwiek nie posiadam. Na tym teście przy pytaniu "W jakim obszarze prowadzisz swoją działalność?" zaznaczam odpowiedź "3. Sprzęt elektryczny lub elektroniczny" i do następnego pytania już nie wiem co pasuje do mojego serwisu, czy powinienem tutaj zaznaczyć, że zbieram sprzęt? Gdzieś czytałem, że każdy serwis elektroniczny ma obowiązek przyjąć od klienta zużyty sprzęt, nie nadający się do naprawy, czy to prawda? Jeżeli tak jest to rozumiem, że powinienem zaznaczyć tę opcję.
Jak już bym się musiał w tym zarejestrować to czy warto też zaznaczyć punkt "4. Baterie lub akumulatory", ponieważ to też się nam odkłada jak np. wymieniamy baterię klientowi i starą zostawia do utylizacji i tutaj dalej w odpowiedziach zaznaczamy "4.3. Jestem podmiotem pośredniczącym"?

Czy dobrze to rozumiem?

#8 Re: kontrola serwisu - Inspekcja Urząd ochrony środowiska


от Vogelek23 19 Декабрь 2019, 14:32
Na wszystkie pytania odpowiedź brzmi TAK. I nie "warto" a "trzeba" jeśli chodzi o baterie.

#9 Re: kontrola serwisu - Inspekcja Urząd ochrony środowiska


от tomcyk 19 Декабрь 2019, 20:57
Witam.
Jak myślicie z kolei w jaki sposób interpretować taki zapis :

W związku z tym firmy, które prowadzą drobną działalność usługową np. księgową, doradczą, prawną lub inną biurową, fryzjerską, krawiecką, kosmetyczną (o ile nie wytwarzają odpadów medycznych, w wyniku przeprowadzanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej np. strzykawki, skalpele) są traktowane jako wytwórcy odpadów komunalnych i są zwolnione z wpisu do Rejestru BDO.

Jako odpady komunalne można potraktować również zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny niezawierający składników niebezpiecznych np. czajniki oraz zużyte tonery niezawierające składników niebezpiecznych. Jako wytwórca odpadów komunalnych taki podmiot nie wpisuje się w zakresie wytwarzania tych odpadów do Rejestru BDO.

Odpady posiadające właściwości niebezpieczne, pochodzące z innych źródeł niż gospodarstwa domowe, nie mogą być uznane za odpady komunalne.


https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/obowiazki-przedsiebiorcy/chce-wypelniac-obowiazki-srodowiskowe/odpady-w-2020-r-rejestracja-ewidencja-i-sprawozdawczosc#3

Firma jednoosobowa prowadząca serwis.

Re: kontrola serwisu - Inspekcja Urząd ochrony środowiska


от Google Adsense [BOT] 19 Декабрь 2019, 20:57
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.