• Mac mini A1347 (EMC 2442) - problem z instalacją MAC OS.

#1 Mac mini A1347 (EMC 2442) - problem z instalacją MAC OS.


przez dawidwisniewski 6 września 2019, 10:30
Drodzy użytkownicy forum,

zacznę tak, wszystko wskazuje na to, że nie "umiem w macbooki".

Trafił do mnie Mac MIni A1347 (EMC 2442) "Core i5" 2.5 (Mid-2011). Objaw: po włączeniu nie uruchamiał się system, biały ekran. Diagnoza - uszkodzony dysk twardy. I tu zaczynają się schody. Po wymianie dysku nie mogę zainstalować żadnego z pobieranych MacOsów.

1. Próbowałem przywracania z internetu - wyświetla się kula ziemska, jest pasek pobierania, pobiera i po reload biały ekran
2. Próbowałem instalować system z pendrive. Obrazy systemów utworzone Transmac pod Windowsem. Wersje systemów jakie Mac widział to: Mac_OS_X_Lion_10.7.2 Innych w ogóle nie wykrywał
3. Dyski małe i duże, w MBR i GPT
4. Linux UBUNTU bootuje, lecz po zatwierdzeniu do wejścia w opcji LIVE - czarny ekran
5. O dziwo Windows 10 się bootuje i chce instalowac. Widzi dysk itp.

Co mogę jeszcze zrobić? Dziękuję i pozdrawiam!

Re: Mac mini A1347 (EMC 2442) - problem z instalacją MAC OS.


przez Google Adsense [BOT] 6 września 2019, 10:30

#2 Re: Mac mini A1347 (EMC 2442) - problem z instalacją MAC OS.


przez Usunięty Użytkownik 1038 7 listopada 2019, 17:51
Nic nie zrobisz. Jednostka na dziś nie do naprawy. Uszkodzoną masz kartę grafiki (216-0810005) a nowych oryginalnych układów na rynku nie ma. To co możesz kupić podziała max kilka tygodni (zwykle to wyluty - czyli taki jaki masz na płycie - lub szlify z wylutów - stąd D/C18 ;). Opisane problemy ko klasyka w miniakach z kartą dedykowaną. Dlatego nie postawisz na nim żadnego OSX-a.

#3 Re: Mac mini A1347 (EMC 2442) - problem z instalacją MAC OS.


przez dawidwisniewski 26 listopada 2019, 16:01
Dzięki za odpowiedź!
Faktycznie jakiś czas temu doszedłem do tego, iż jest to problem z wyżej wymienionym układem.

Re: Mac mini A1347 (EMC 2442) - problem z instalacją MAC OS.


przez Google Adsense [BOT] 26 listopada 2019, 16:01

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.