• TomTom 6000 - nie uruchamia się.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 TomTom 6000 - nie uruchamia się.


przez pawel1978 20 listopada 2019, 16:45
Witam. Na stół trafiła nawigacja TomTom Trucker 6000. Po podłączeniu ładowarki ekran mignie na ułamek sekundy. Na płycie uszkodzony - grzejący się element U126 z opisem 2138 lub 213b. Z wygooglowanych informacji ustaliłem, że sprzęt ożywa po wylutowaniu elementu i zwarciu wejścia z wyjściem. Zakładam jednak, że skoro producent go tam umieścił to nie bez potrzeby. Za co może być odpowiedzialny ?

Obrazek

Re: TomTom 6000 - nie uruchamia się.


przez Google Adsense [BOT] 20 listopada 2019, 16:45

#2 Re: TomTom 6000 - nie uruchamia się.


przez Usunięty Użytkownik 576 20 listopada 2019, 18:59
Zrób zworkę.Wsadź transila do masy i na plus na 15-20 V i będzie dobrze.Ten element to zabezpieczenie i nie ma gdzie go kupić.Ja wsadzałem transila i oddawałem sprzęt .Jeszce żaden nie wrócił

#3 Re: TomTom 6000 - nie uruchamia się.


przez pawel1978 21 listopada 2019, 10:28
misiekelk napisał(a):Zrób zworkę.Wsadź transila do masy i na plus na 15-20 V i będzie dobrze.Ten element to zabezpieczenie i nie ma gdzie go kupić.Ja wsadzałem transila i oddawałem sprzęt .Jeszce żaden nie wrócił


Dziękuję za odpowiedź. Z tego co widzę masę mamy na prawej górnej nóżce i ją łączymy diodą do nóżki lewy górny róg? A zworka pomiędzy dolnymi trzema nóżkami ?
Czy dioda PJSOT24C mogłaby być zastosowana ?

Obrazek

#4 Re: TomTom 6000 - nie uruchamia się.


przez Usunięty Użytkownik 576 21 listopada 2019, 22:41
Jakikolwiek.Ja wyjmowałem transile ze sterowników do aut ,wstawiałem i wszystko śmigało.

#5 Re: TomTom 6000 - nie uruchamia się.


przez pawel1978 25 listopada 2019, 12:30
Proszę o podpowiedź ja wykonać tą zworkę? 3 wspólne nóżki z lewej i 3 wspólne z prawej łącze transilem ? Co z masą i lewym górnym pinem ?

#6 Re: TomTom 6000 - nie uruchamia się.  [ROZWIĄZANY]


przez Usunięty Użytkownik 576 25 listopada 2019, 16:51
Oj podstawy. Widać chyba które to prądowe(po 3).Połącz zwora kynarem,srebrzanka,nóżką diody itp. Następnie wstaw równolegle do tego połączenia wlutuj transila (katoda do plusa(twojej zwory) anoda do masy).Pozostałe piny układu olej.

#7 Re: TomTom 6000 - nie uruchamia się.


przez pawel1978 26 listopada 2019, 15:47
Zrobione - działa! Dziękuję za pomoc.

Re: TomTom 6000 - nie uruchamia się.


przez Google Adsense [BOT] 26 listopada 2019, 15:47

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.