• Kamera DAHUA IPC-HDW4431EM-AS - nie działa POE

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Kamera DAHUA IPC-HDW4431EM-AS - nie działa POE


przez mariners 14 września 2019, 10:55
Witam, mam kilka kamer, które nie chcą działać przez port POE, normalnie gdy podłączy się zasilacz i kabel LAN to kamera działa, jednak już z POE nie chce.
Gdzie szukać problemu?
Czy "za słaby" zasilacz w switch POE może powodować uszkodzenia.

Kamera to IPC-HDW4431EM-AS

Re: Kamera DAHUA IPC-HDW4431EM-AS - nie działa POE


przez Google Adsense [BOT] 14 września 2019, 10:55

#2 Re: Kamera DAHUA IPC-HDW4431EM-AS - nie działa POE


przez Vogelek23 14 września 2019, 16:43
mariners napisał(a):które nie chcą działać przez port POE
Co to za switch i który numer portu? Miałem taką kamerę w serwisie, która nie chciała współpracować przez POE ze switchem Trendnet (8-portowy). Okazało się, że kamera działa, natomiast switch wspiera POE jedynie na pierwszych czterech portach, zaś klient podłączał kamerę do ostatniego - ósmego.

#3 Re: Kamera DAHUA IPC-HDW4431EM-AS - nie działa POE


przez mariners 16 września 2019, 06:41
Kamery działały na tym switchu, jeżeli w to samo miejsce podepnę sprawną kamerę to wszystko jest ok, po prostu od jakiegoś czasu zaczynają padać kamery "z jakiegoś powodu" 5 poszło już na serwis gwarancyjny bo nie działały na POE, i teraz kolejne są, chcę wiedzieć gdzie szukać problemu, jaki układ odpowiada w kamerach za działanie kamery przez port Poe.
Jak dobrze pamiętam switche które działają w tej firmie to 2 x HP ProCurve 2610G-24 J9087A.

#4 Re: Kamera DAHUA IPC-HDW4431EM-AS - nie działa POE


przez mariners 25 września 2019, 10:20
Czy jest możliwość że z biegiem czasu kamera pobiera więcej prądu i zasilacz na switchu nie daje rady?

#5 Re: Kamera DAHUA IPC-HDW4431EM-AS - nie działa POE


przez gradek83 6 października 2019, 13:50
Czy problem dotyczy konkretnego jednego portu na którym po pewnym czasie padają podpinane kamery ?
Czy na obu urządzeniach HP ProCurve 2610G-24 występują tego typu problemy czy tylko na jednym z nich ?
Jeśli kamery padają tylko w określonych portach to jak długi jest kabel podpięty pod te porty i jakiej kategorii jest zastosowana skrętka ?
Czy wszystkie porty czyli 24 są zajęte przez kamery POE tego jednego typu IPC-HDW4431EM-AS ?


mariners napisał(a):Czy jest możliwość że z biegiem czasu kamera pobiera więcej prądu i zasilacz na switchu nie daje rady?

Z biegiem czasu w zasilaczach zazwyczaj swoje wartości traci elektrolit w kondensatorach elektrolitycznych ( napuchnięte kondensatory itp) i zapewne inne czynniki tez mogą na to wpływać jak warunki w jakich sprzęt pracuje wysokie temperatury czy działanie wilgoci lub przepięcia w sieci itp. Tak czy inaczej dane techniczne urządzenia tej serii 2610-24-PWR typu: Maksymalne rozpraszanie ciepła oraz maksymalna moc znamionowa masz podane na stronie producenta. Kalkulator BTU/W
2 : Maksymalna moc znamionowa i maksymalne rozpraszanie ciepła to najgorsze teoretyczne maksymalne liczby przewidziane dla planowania infrastruktury z pełnym obciążeniem PoE (jeśli jest w wyposażeniu), 100% ruchu, wszystkie podłączone porty i wszystkie moduły zapełnione. Pobór mocy: 77 W bez PoE; 527 W z PoE.


Specyfikacja zasilania kamery : IPC-HDW4431EM-AS
Zasilanie:
DC12V, PoE (802.3af) (klasa 0) 15.4W

Pobór energii:
<5 W.
Obrazek
Źródło

Przełącznik 2610-24-PWR jest zarządzany więc zachęcam do przejrzenia instrukcji "Zarządzanie i
Przewodnik konfiguracji"
https://www.youtube.com/watch?v=3FEMN3pm4xQ

Możliwe że porty były skonfigurowane pod dane kamery przez instalatora i jeśli kable były po przepinane albo sam przełącznik zresetował się do ustawień fabrycznych mogło to wpłynąć w jakimś stopniu na działanie kamer. Tak czy inaczej jednak.

Zalecam przejrzeć konfigurację od strony 11-7
Konfigurowanie działania PoE
Domyślnie obsługa PoE jest włączona na portach 10 / 100Base-TX przełącznika, z
priorytet mocy ustawiony na Niski, a próg mocy ustawiony na 80 (%). Następujące polecenia pozwalają dostosować te ustawienia...




Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#6 Re: Kamera DAHUA IPC-HDW4431EM-AS - nie działa POE


przez mariners 7 października 2019, 14:55
Usage Threshold (%): 99 przestawiłem z 80% na 99% i na danym porcie priorytet HIGH jednak kamera nie działa, gdy podłącze ją pod Switch z POE+ kamera działa prawidłowo,
Tam gdzie stara kamera nie działała wpiąłem nową i nowa działa więc przewody na pewno ok. Problem będzie przy zasileniu tej kamery

#7 Re: Kamera DAHUA IPC-HDW4431EM-AS - nie działa POE


przez gradek83 7 października 2019, 21:09
mariners napisał(a):Tam gdzie stara kamera nie działała wpiąłem nową i nowa działa więc przewody na pewno ok. Problem będzie przy zasileniu tej kamery

Tą działającą wpinasz na krótko czy pod kabel roboczy ? Kamera może działać ale jeśli na roboczym po czasie pada to może kabel za długi i są problemy przez to. Nie możliwością jest aby kamery na jednej linii padały co pewien czas same z siebie. Co innego jak problem występuje na różnych portach. Switch ma swoje IP więc może ma menu do którego można wejść przez przeglądarkę Może być wymagane zainstalowanie JAVA do działania strony którą najlepiej otwierać w IE. W przeglądarce wpisując to ip i logując się masz wgląd i może tam jakieś raporty LOGI z błędami się zapisują. Ewentualnie jak jest to można skorzystać narzędzi diagnostycznych. Nie wiem czy ktoś konfigurował tego switcha czy od nowości był tylko podpięty i nic przy nim nie było konfigurowane to może warto go zaktualizować lub po prostu zresetować do ustawień fabrycznych. Jeśli switch ma swoje lata to może warto sprawdzić stan kondensatorów w środku czy nie są napuchnięte. Jak kamery odsyłasz na gwarancji to serwis je naprawia czy po prostu dostajesz nowe i nie piszą co się w kamerze uszkodziło ?
Aby dowiedzieć się jaki układ zarządza zasilaniem POE musiał byś rozkręcić kamerę i sprawdzić jakie w niej siedzą układy ale jeśli są na gwarancji to chyba mogą mieć plomby gwarancyjne. Ale nie wiem w czym miała by ci ta informacja pomóc.

#8 Re: Kamera DAHUA IPC-HDW4431EM-AS - nie działa POE


przez mariners 7 października 2019, 21:49
Kamery które już nie działają, to nie działają ani na krótko ani na kablu roboczym ani na zewnętrznym zasilaczu POE, kamery które teraz odesłałem, wróciły do mnie jako sprawne z informacją że zbiegiem czasu i użytkowania kamera potrzebuje większych parametrów i zalecili mi zmianę switcha POE na POE+ no i faktycznie dziś sprawdziłem kamery gdy podłączone pod POE+ działają pod ten HP switch już nie, zalogowałem się też na niego to co mogłem przestawiłem jednak "stare" kamery nie chcą ruszyć. Obstawiam to co piszesz może być i wada już "wygrzanych" kondensatorów albo samych też kamer. Kamery też nie mają plomb więc mogę do nich zajrzeć.

#9 Re: Kamera DAHUA IPC-HDW4431EM-AS - nie działa POE


przez gradek83 8 października 2019, 18:29
mariners napisał(a):pod ten HP switch już nie

Na obu switchach HP sprawdzałeś ? czy na tym na którym padły kamery ?
mariners napisał(a):Kamery które już nie działają, to nie działają ani na krótko ani na kablu roboczym ani na zewnętrznym zasilaczu POE

Aha czyli te stare ci leżą i nie serwisowałeś ich.
mariners napisał(a):Kamery też nie mają plomb więc mogę do nich zajrzeć.

Jak znajdziesz czas możesz jeden egzemplarz rozkręcić i zrobić kilka zdjęć wysokiej rozdzielczości z bliska tak aby było widać podzespoły i ich oznaczenia.
mariners napisał(a):może być i wada już "wygrzanych" kondensatorów albo samych też kamer

Porównując standard POE i POE+ widać że ten drugi jest wydajniejszy.
Obrazek
Tak więc jeśli pobór mocy kamery był mniejszy jak 5W czyli mógł być na granicy 350mA dodając długość kabli i wspomniana utratę mocy z przyczyn wspomnianych wydajność prądowa mogła być zachwiana co źle wpływało na pracę kamer. Tak więc jeśli zdecydujesz się na zmianę switchy na POE+ to może być w twoim przypadku odpowiednim rozwiązaniem. Stary osprzęt możesz sprzedać jako wysłużony po 100zł sztuka przynajmniej po tyle z tego co widzę kupują używki. Tak więc modernizacja na pewno wysłużonego sprzętu jest wskazana.

#10 Re: Kamera DAHUA IPC-HDW4431EM-AS - nie działa POE


przez mariners 8 października 2019, 20:14
Dzięki za pomoc, kamery sprawdzane na 2 HPekach POE na zwykłym zasilaczu POE i krótki kabel dopiero podpięcie pod Microtika z POE+ uruchamia kamery.
Już wstępnie podjęta decyzja będzie o modernizacji Switchy na POE+, ze względu na ciągłe i tak dokładanie kamer nowych czy tez zmiana na "wydajniejsze",zawsze czegoś nowego człowiek się nauczy.

Re: Kamera DAHUA IPC-HDW4431EM-AS - nie działa POE


przez Google Adsense [BOT] 8 października 2019, 20:14
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.