• Zwiększenie pamięci w laptopie Maxdata Belinea O-Book1-1

Questo argomento è contrassegnato come D'ARCHIVIO. Rispondi solo se il tuo messaggio contiene la soluzione (Termini e Condizioni p. 12.1).

#1 Zwiększenie pamięci w laptopie Maxdata Belinea O-Book1-1


da Unrug 18 settembre 2019, 13:59
Witam wszystkich.

Chcę powiększyć pamięć z 2048 do 4096 MB.
Gdy uruchamiam laptop po włożeniu dwóch pamięci Kingston 2048 MB ciągle się on restartuje.
Pamięci działają osobno, sprawdziłem je w obydwu gniazdach, które też działają.
Pamięci są identyczne, programem System Info for Windows sprawdziłem, że maksymalna obsługiwana pamięć w laptopie to 4096 MB.
Czy przyczyną może być stary Bios?
Jeśli tak - byłbym zobowiązany za pomoc w upgradzie biosa w moim laptopie Maxdata Belinea O-Book1-1.
Jaki bios powinienem mieć i jak zrobić upgrad?
W załączniku przesyłam raport o laptopie z programu AIDA64 i zdjęcie informacji o laptopie.
Z góry dziękuję.



Non hai i permessi necessari per visualizzare i file allegati in questo messaggio.

Re: Zwiększenie pamięci w laptopie Maxdata Belinea O-Book1-1


da Google Adsense [BOT] 18 settembre 2019, 13:59

#2 Re: Zwiększenie pamięci w laptopie Maxdata Belinea O-Book1-1


da xamledyD 2 ottobre 2019, 11:54
Witam.
Na NotebookCheck piszą, że laptop obsługuje maksymalnie 2 GB RAM: https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-B ... 097.0.html
W instrukcji serwisowej tej platformy również mamy informację o obsłudze maksymalnie 2 GB.
Być może informacja o 4 GB wynika z możliwości mostu północnego zamontowanego w laptopie tj. VIA VN896CE, bowiem faktycznie obsługuje on do 4 GB pamięci RAM.
Unrug ha scritto:Czy przyczyną może być stary Bios?

Jest taka możliwość, ale osobiścię wątpię że po aktualizacji BIOS laptop nagle "zobaczy" 4 GB RAM. BIOS w Twoim laptopie jest w wersji 1.06, natomiast na Forum dostępny jest wsad w wersji 1.10: post16666.html#p16666
Aby wgrać ten BIOS, może być konieczne użycie programatora obsługującego kość SST49LF004B jeśli nie uda się wgrać tego BIOS-u np. przy użyciu WinPhlash.
Pozdrawiam

Re: Zwiększenie pamięci w laptopie Maxdata Belinea O-Book1-1


da Google Adsense [BOT] 2 ottobre 2019, 11:54
Questo argomento è contrassegnato come D'ARCHIVIO. Rispondi solo se il tuo messaggio contiene la soluzione (Termini e Condizioni p. 12.1).

Chi c’è in linea

Visitano il forum: Nessuno e 0 ospiti

_______________________________
Tutti i diritti riservati. È severamente vietata la copia non autorizzata del contenuto di questo sito Web o di qualsiasi sua parte.
Eventuali marchi, nomi di società, prodotti o servizi pubblicati su questo sito Web appartengono ai legittimi proprietari, sono protetti da copyright e utilizzati solo a scopo informativo.