• Sortowanie załączników

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale dozwolone jest wyłącznie zgłaszanie problemów, błędów czy też propozycji usprawnień, związanych bezpośrednio z forum Elvikom.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
3. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy.

#1 Sortowanie załączników


przez gofer 18 sierpnia 2019, 12:55
Witam serdecznie
Nie jest to problem z forum ale prośba.
Czy w zakładce z wysłanymi załącznikami sortuj wg: można dorzucić "ostatnio pobrane" albo w zamian za: "komentarz", "rozmiar", "tytuł wątku", które wydają mi się zbędne.
Dorzucam zdjęcie.
Pozdrawiam
Obrazek

Re: Sortowanie załączników


przez Google Adsense [BOT] 18 sierpnia 2019, 12:55

#2 Re: Sortowanie załączników


przez Vogelek23 18 sierpnia 2019, 17:18
Lista załączników w Panelu Użytkownika przedstawia tylko te, które WYSŁAŁEŚ na forum i w ogóle nie uwzględnia POBRANYCH PRZEZ CIEBIE załączników. Kolumna "POBRANY" wskazuje liczbę pobrań Twoich załączników przez innych użytkowników. Natomiast listę wszystkich POBRANYCH PRZEZ CIEBIE załączników znajdziesz w menu "PUNKTY", opcja "Lista pobranych plików": points.php?mode=atlogs

Jeśli jednak chodzi Ci o to, abyś mógł sprawdzić wysłane przez Ciebie pliki z największą (lub najmniejszą) ilością pobrań (bo tylko wtedy sortowanie po tym polu ma sens), to ta opcja jest dostępna od zawsze i jest na liście sortowania jako "Liczba pobrań". Aby skrócić czas sortowania, wystarczy kliknąć nazwę kolumny "POBRANY" i skrypt posortuje Ci załączniki od najmniejszej do największej (klikając nazwę kolumny ponownie, skrypt posortuje odwrotnie) liczby pobrań Twoich plików. Na zrzucie ekranowym poniżej efekt po kliknięciu nazwy kolumny "POBRANY".

Obrazek

#3 Re: Sortowanie załączników


przez gofer 18 sierpnia 2019, 17:53
To wszystko wiem. Chodziło mi o to, żeby sprawdzić który z moich załączników został pobrany jako ostatni.

#4 Re: Sortowanie załączników


przez Vogelek23 18 sierpnia 2019, 17:55
Ponieważ dopisałeś post, musiałem zrezygnować z edycji swojego i poniżej dopisuję to, co miałem wyedytować:

Chyba, że jest jeszcze trzecia opcja - dodatkowa kolumna "DATA POBRANIA" (przez innego użytkownika) przy każdym wysłanym przez Ciebie pliku, z możliwością sortowania po tej dodatkowej kolumnie. Jeśli to o to Ci chodzi, to jest to niemożliwe do zrealizowania, ponieważ licznik pobrań, który widzisz w swoim Panelu Użytkownika (jak i lista wysłanych przez Ciebie plików) to zbiór danych o WSZYSTKICH załącznikach, jakie wysłałeś na forum - zarówno w działach punktowanych, jak i niepunktowanych. Natomiast data pobrania załącznika jest zapisywania wyłącznie dla tych załączników, które są w działach punktowanych - logowanie pobrań plików z działów niepunktowanych sprowadza się jedynie do zwiększenia licznika pobrań (dlatego w działach niepunktowanych lista pobrań wyświetla się, ale jest pusta w działach niepunktowanych nie jest aktywna lista pobierających). Powodem, dla którego nie logujemy pobrań z działów niepunktowanych jest fakt, że te załączniki są często pobierane wielokrotnie przez tę samą osobę, toteż same logi rozrastałyby się do rozmiarów wielokrotnie przekraczających rozmiar całej bazy danych forum bez tych logów.

Teoretycznie można zestawić dane z dwóch różnych tabel i spasować po ID załącznika, ale dla wszystkich załączników z działów niepunktowanych miałbyś puste pola "DATA POBRANIA", ponieważ dla nich te dane nie istnieją.

#5 Re: Sortowanie załączników


przez gofer 18 sierpnia 2019, 18:04
Główni chodzi mi o sprawdzenie za jaki załącznik otrzymałem punkty.

#6 Re: Sortowanie załączników  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 18 sierpnia 2019, 18:29
Ach, to trzeba było tak od razu. Ta opcja też jest już dostępna od jakiegoś czasu. Przejdź do Wyciągu z operacji na Punktach (points.php?mode=statement), a następnie kliknij na link pod pozycją ZAŁĄCZNIK - skrypt przeniesie Cię do postu z załącznikiem, za który otrzymałeś Punkty.

Obrazek

UWAGA: Napis "ZAŁĄCZNIK" jest linkiem tylko w przypadku, gdy logi punktowe mają zapisane dane wątku, postu oraz załącznika (ID). Efektywnie logi zapisują te dane od dnia 20 czerwca 2017, 00:00.

#7 Re: Sortowanie załączników


przez gofer 18 sierpnia 2019, 18:33
I o to chodziło.
Dzięki i pozdrawiam.

#8 Re: Sortowanie załączników


przez Vogelek23 18 sierpnia 2019, 18:42
Dodałem oznaczenie linku, aby bez żadnych wątpliwości było widać, że to jest link:

Obrazek

Jak widać, przy wpisach sprzed 20 czerwca 2017 nie ma symbolu linku, ponieważ te rekordy nie posiadają zapisanych danych wątku, postu oraz załącznika (ID).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.