• Szlifowanie oznaczeń IC

Pravila foruma:Klikni tukaj za prikaz pravil na forumu

1. W tym dziale zamieszczamy wszystko, z czego można się pośmiać - dowcipy, rysunki, zdjęcia, linki itd.
2. Pośmiać się - to nie znaczy naśmiewać się ani wyszydzać. Pamiętajmy zatem o godności drugiego człowieka.
3. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych (z tego nie da rady się pośmiać), a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
4. Staramy siem pisadź poprawnom polrzczyznom ;)

#1 Szlifowanie oznaczeń IC


Napisal/-a amorphe 30 Julij 2019, 16:40
Witajcie.
Przedstawiam sytuację, dzięki której poprawił mi się nastrój :D ("made my day")
Otóż walczę sobie z niepozornym sterownikiem silnika AC... cóż, diagnoza pada na "moduł kontroli i sterowania" :

Slika

He, he - jak widać ktoś coś chciał ukryć zdzierając oznaczenia układu.
Uuuu (myślę sobie) - będzie jazda... (reverse engineering). Dwie godzinki później (bez żadnego wylutu :frusty: ) scalaki chyba rozszyfrowane, więc trzeba zamówić (też tak macie, że jak coś jest potrzebne "na już" to tego nie ma ?) :D
Dzisiaj przychodzą chipy (zamówione LM2901 oraz LM2902) więc zabieramy się za wymianę - pierwsze : wylut tych zdartych... i zonk :

Slika

Oznaczenia są na laminacie.
Po jaką cholerę zdzierać układy jak jest opis na soldermasce ??? :frusty:
Chyba, że to na takich jak ja - zedrzemy oznaczenia z układu a "dureń niech duma"

PS.
Po wymianie w/w sterownik ruszył...

Re: Szlifowanie oznaczeń IC


Napisal/-a Google Adsense [BOT] 30 Julij 2019, 16:40

#2 Re: Szlifowanie oznaczeń IC


Napisal/-a Vogelek23 30 Julij 2019, 23:18
amorphe napisal/-a:Chyba, że to na takich jak ja
I to by chyba była odpowiedź na Twoje pytanie :lol: A swoją drogą - ciekawe, że pod scalakami dali oznaczenia, ale tranzystor to już zagadka ;)

Re: Szlifowanie oznaczeń IC


Napisal/-a Google Adsense [BOT] 30 Julij 2019, 23:18

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

_______________________________
Vse pravice pridržane. Nepooblaščeno kopiranje vsebine te spletne strani ali njenega dela je strogo prepovedano.
Vse blagovne znamke, izdelki ali storitve, objavljene na tej spletni strani, pripadajo njihovim zakonitim lastnikom, so avtorsko zaščitene in se uporabljajo samo v informativne namene.