• przerobienie zasilacza laptopa

#1 przerobienie zasilacza laptopa


przez marcin223344 6 lipca 2019, 14:55
Mam laptopa i7 6920hk gtx980m 8gb ... który według opisu potrzebuje zasilacza 19v 10.5 amp 200wat jako ze takie zasilacze sa bardzo drogie probóje przerobić zasilacz hp 230w 19.5v 11.8 amp musze podmienić koncówki bo potrzebuje asus 5.5x2.5 .Kabel hp miał uszkodzoną wtykę wiec został obcięty.
Mam też , sprawny zasilacz od asus 19v.4.74 amp , oczywiście plus w kablu hp jest troszkę gróbszy , choć nie tak dużo pare zwoi wiecej.
Moje pytanie czy taki kabel od zasilacza 4.74 amp ma jakąś rezerwe czy 6-8 amp jest w stanie przyjać? Laptopa bedę używał bez bateri więc prąd nawet podczas obciażęnia chyba nie powinien przekroczyc 8amp ???

Re: przerobienie zasilacza laptopa


przez Google Adsense [BOT] 6 lipca 2019, 14:55

#2 Re: przerobienie zasilacza laptopa  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 6 lipca 2019, 23:34
Kable mają określone rezystancje. To od producenta zależy jakość kabla. Jeśli jest to oryginalny zasilacz z Asusa a nie tani, chiński zamiennik, to kabel powinien wytrzymać prąd rzędu 6-7A. Wyższy prąd może spowodować grzanie się kabla. Ponieważ nie mamy pojęcia, co to jest za kabel (ze zrozumiałych względów nie jesteśmy w stanie policzyć dokładnie jego wytrzymałości prądowej), musisz zbadać organoleptycznie, czy temperatura kabla przy długotrwałym obciążeniu prądem 8A nie spowoduje nadmiernego wzrostu temperatury kabla (co może spowodować nadtopienie izolacji i w konsekwencji zwarcie między plusem i minusem).

Re: przerobienie zasilacza laptopa  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 6 lipca 2019, 23:34

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
cron