• Bluescrean 0x0000007E po włożeniu pendriva

Regole del forum:Clicca per leggere le regole del forum

  1. Il titolo dell'argomento dovrebbe contenere il modello completo del supporto dati e la breve descrizione del problema.
  2. ToIl messaggio dell'argomento dovrebbe contenere la descrizione estesa del problema, ciò che è stato verificato, le conclusioni e la domanda.
  3. È ASSOLUTAMENTE VIETATO caricare la documentazione completa. Puoi caricare solo la piccola parte della documentazione che semplifica la diagnostica o la riparazione. Non è consentito caricare più di una pagina completa di documentazione per singolo argomento.
  4. È consentito descrivere un solo dispositivo difettoso per singolo argomento - dovresti sempre aprire un nuovo argomento per ogni dispositivo successivo.

#1 Bluescrean 0x0000007E po włożeniu pendriva


da Rayu85 28 giugno 2019, 10:52
Witam, mam następujący problem. Próbowałem zrobić botowalny pendrive z systemem freenas.
Użyłem programu Rufus. Używam go od dawna i nigdy nie miałem z nim problemów.

Podczas tworzenia pendriva pojawił się bluescrean. Aktualnie jak tylko włożę tego pendriva do USB momentalnie leci bluescrean. Chciałbym sformatować tego pendriva ale nie jestem w stanie nic zrobić przez restart.
W trybie awaryjnym jest to samo. Próbowałem przez Kaspersky Rescue Disk do tego podejść ale pojawia się komunikat że nie udało się zamontować urządzenia. Próbowałem też poprzez instalator WINDOWS (chciałem zrobić formatuj na etapie wyboru dysku) ale również bluescrean. Na innych komputerach objaw jest ten sam.

Zacząłem podejrzewać, że uszkodził się sam pendrive (pierwszej młodości nie był). Wziąłem więc 2gi i ta sama sytuacja. W efekcie czego mam 2 pendrivy generujące bluescrean:/

Będę wdzięczny za podpowiedzi jak rozwiązać ten problem :/

Immagine

Re: Bluescrean 0x0000007E po włożeniu pendriva


da Google Adsense [BOT] 28 giugno 2019, 10:52

#2 Re: Bluescrean 0x0000007E po włożeniu pendriva


da Rayu85 29 giugno 2019, 11:00
Problem udało mi się rozwiązać samemu. Przedstawiam moje rozwiązanie problemu dla potomnych :)

Potrzebny był telefon z Androidem (obsługujący urządzenia USB) oraz przejściówka micro USB na USB.
Podłączamy uszkodzonego pendriva do telefonu przez przejściówkę i wyszukujemy nowe urządzenie USB. Telefon po wykryciu urządzenia informuje nas że nie obsługuje tego typu plików i aby korzystać z urządzenia należy je sformatować.
Klikamy formatuj i po chwili pendrive wraca do życia :)

Prawdopodobnie ta metoda zadziała na większości urządzeń niebędących komputerem a obsługujących USB. np telewizor, aparat (choć nie sprawdzałem z innym urządzeniem).

Re: Bluescrean 0x0000007E po włożeniu pendriva


da Google Adsense [BOT] 29 giugno 2019, 11:00

Chi c’è in linea

Visitano il forum: Nessuno e 0 ospiti

_______________________________
Tutti i diritti riservati. È severamente vietata la copia non autorizzata del contenuto di questo sito Web o di qualsiasi sua parte.
Eventuali marchi, nomi di società, prodotti o servizi pubblicati su questo sito Web appartengono ai legittimi proprietari, sono protetti da copyright e utilizzati solo a scopo informativo.