• Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS

Ta tema je označena kot ARHIVSKA. Odgovorite samo, če vaše sporočilo vsebuje rešitev (Pravila in Pogoji, 12.1).

#1 Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS


Napisal/-a michalmwp 6 Marec 2019, 11:39
Witam !
Potrzebuję wydobyć z instalatora blok kodu BIOS. Zwykle odpalam program i szukam w katalogu Temp tego co mnie interesuje. Z instalatorem Dell-a mam problem. Pobieram np taki plik:
https://www.dell.com/support/home/pl/pl ... 450-laptop

Uruchamiam na stacjonarce (nie jest to DELL). W zależności od systemu operacyjnego albo jest okno z błędem albo nic się nie dzieje. Sprawdzałem na XP, Win7, Win 10, w trybie awaryjnym, na czystym systemie, z antywirusem i bez. Próbowałem też na maszynach Dell innego typu i to samo. To jest przykładowy plik ale już wcześniej z innymi miałem identyczne problemy. Opcja /writeromfile jest niedostępna.
Czy u Was też tak się dzieje? Co można z tym zrobić?

Re: Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS


Napisal/-a Google Adsense [BOT] 6 Marec 2019, 11:39

#2 Re: Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS


Napisal/-a mayss 6 Marec 2019, 12:07
Wystarczy uruchomić plik pod dosem i sam się rozpakuje albo uruchomić dos z dyskietki, płyty, dysku i uruchomić plik. Można tez użyć dosbox pod Windows i pod nim uruchomić plik.

#3 Re: Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS


Napisal/-a michalmwp 6 Marec 2019, 12:47
Tak, sprawdzałem to już wcześniej ale pod dosem nie są tworzone tymczasowe pliki. Przynajmniej ja ich nie widziałem.
Bardziej chodzi mi o instalator windowsowy.

#4 Re: Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS


Napisal/-a michalmwp 8 Marec 2019, 09:45
Podbijam, temat nadal aktualny.
Czy tylko ja mam takie problemy z niedziałającym exe-kiem? Prosił bym o sprawdzenie czy u was też ten plik tak się wykłada. Dla mnie to dziwne żeby on nie działał ale też dziwne że na kilku komputerach u siebie nie mogę go poprawnie uruchomić.

#5 Re: Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS


Napisal/-a marcin79 8 Marec 2019, 11:04
Witam sprawdziłem opcję /writeromfile niestety u mnie również wywala błąd -system win10 pro

#6 Re: Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS


Napisal/-a michalmwp 9 Maj 2019, 22:29
Okazuje się, że instalator sprawdza model maszyny i zamiast wyświetlić komunikat, w przypadku sobie znanej "dużej" niezgodności, po prostu się wywala. Plik z pierwszego postu do Dell E5450 bez problemu uruchamiałem na laptopie E5540 i E6540 co prawidłowo kończyło się komunikatem o niezgodności sprzętu.
Niestety, instalator nie zapisuje nic w katalogu Tmp. Czy jest jakiś sposób na wyodrębnienie plików z instalatora? Chodzi mi oczywiście o blok BIOS.

Re: Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS


Napisal/-a Google Adsense [BOT] 9 Maj 2019, 22:29
Ta tema je označena kot ARHIVSKA. Odgovorite samo, če vaše sporočilo vsebuje rešitev (Pravila in Pogoji, 12.1).

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

_______________________________
Vse pravice pridržane. Nepooblaščeno kopiranje vsebine te spletne strani ali njenega dela je strogo prepovedano.
Vse blagovne znamke, izdelki ali storitve, objavljene na tej spletni strani, pripadajo njihovim zakonitim lastnikom, so avtorsko zaščitene in se uporabljajo samo v informativne namene.