• Zalegalizowanie serwisu - Ceny

Forum rules:Click here to view the forum rules

1. W tym dziale dozwolone są wyłącznie dyskusje, związane z tematyką pracy.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek ofert pracy (do tego służą stosowne działy).
3. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
4. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy.
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

#1 Zalegalizowanie serwisu - Ceny


by konatsu 18 March 2019, 09:10
Witam wszystkich,

Do tej pory uczyłem się naprawy płyt i robiłem laptopy od znajomych/rodziny oraz trafiało się od znajomego komisu pudło z laptopami w przeróżnym stanie po naprawach innych itp. na zasadach jak zrobisz to super jak nie to trudno.

Doszedłem do wniosku, że chce to robić bardziej na poważnie i legalnie(podatki itp).
Jako że działalność już posiadam(usługi programowania), to pasuje mi teraz dowiedzieć jakie są ceny serwisu aby nie psuć rynku.

Jak by ktoś mógł opisać mniej więcej ceny za przykładowe usługi.
Diagnoza
Programowanie BIOS
Programowanie EC
Naprawa przetwornicy
Wymiana KBC
Wymiana RAM(chip)
Naprawa płyty, różne
Naprawa płyty po kimś
Inne co może się jeszcze trafić

Nie wymieniam jeszcze większych układów BGA (Brak praktyki i sprzętu) ale jeśli możecie to też możecie się podzielić ile taka usługa kosztuje.

Wiem, że pytanie trudne ale mam nadzieje, że społeczność forum pomoże :)

Re: Zalegalizowanie serwisu - Ceny


by Google Adsense [BOT] 18 March 2019, 09:10

#2 Re: Zalegalizowanie serwisu - Ceny


by Vogelek23 21 March 2019, 22:25
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Ceny usług są ogromnie zróżnicowane i zależą w dużej mierze od tego, w jakim regionie prowadzisz działalność, jaka jest liczba mieszkańców w Twoim mieście, czy są (ile i jakie) konkurencyjne serwisy, ale czynników, które musisz wziąć pod uwagę, jest dużo, dużo więcej. Trzeba np. mieć świadomość, że gdy nie masz w pełni wyposażonego warsztatu, nie wykonasz niektórych napraw, co przełoży się także na kształt Twojego cennika. Ceny usług muszą być także dopasowane do Twojego doświadczenia - jeśli jesteś dobry w tym, co robisz i naprawiasz sprzęt, z którym wiele innych serwisów sobie nie poradziło, to oczywiste jest, że ceny u Ciebie mogą być wyższe. Wyposażenie warsztatu (ochrona ESD, wentylacja itp) także ma wpływ na ceny usług - im lepsze wyposażenie serwisowe ma warsztat (co wiąże się często z wyższą jakością usług), tym ceny będą wyższe.

Co zaś to Twojej listy:
1. Diagnoza - 0-150zł.
2. Programowanie BIOS - 30-200zł.
3. Programowanie EC - 30-200zł.
4. Naprawa przetwornicy - 100-500zł (cena zależy po części od marki sprzętu - np. sprzęt Apple jest zwykle sporo droższy w serwisowaniu).
5. Wymiana KBC - 50-400zł.
6. Wymiana RAM - 100-500zł (cena zależy też od ilości kości RAM do wymiany - wiadomo, że wymiana 4 kości będzie tańsza, niż wymiana 32 kości).
7. Naprawa płyty - 150-2000+zł (cena zależy po części od marki laptopa).
8. Naprawa po kimś - 200-2000+zł (cena zależy po części od marki laptopa).
9. Inne - zależnie od tego, co to dokładnie jest.

Najlepiej będzie, gdy przejdziesz się do konkurencji jako klient (tak, to najlepsza forma badania rynku w Twoim mieście!) i wtedy będziesz miał rozeznanie, jakie stawki obowiązują w obszarze miasta, w którym chcesz rozpocząć działalność.

Re: Zalegalizowanie serwisu - Ceny


by Google Adsense [BOT] 21 March 2019, 22:25
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.