• Modernizacja komputera - wymiana karty graficznej

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Modernizacja komputera - wymiana karty graficznej


przez kamilos47 23 lutego 2019, 17:57
Witajcie.

Chcę zmodernizować swojego poczciwego blaszaka a konkretnie zmienić kartę graficzną.
Myślałem nad Radeonem RX580 wersja 8Gb lub np. Geforcem GTX1070 jednak nie jestem pewien czy do mojej konfiguracji GF będzie odpowiedni i czy np. nie będzie się za bardzo nudził oraz czy procesor nie będzie dla niego "wąskim gardłem". Mój monitor ma odświeżanie tylko 60Hz i rozdzielczość 1920x1080 więc zabawa tylko w 60 kl./s.

Reszta podzespołów:
CPU: i5 4590 3,3GHz
MOBO: GA-Z97X Gaming 3
RAM: 4x4Gb DDR3 2133MHz
GPU: XFX Radeon R9 280X 3Gb
SSD: M.2 GOODRAM IRDM ULTIMATE

Za wszelką pomoc i rozwianie moich wątpliwości dziękuje ;)
Pozdrawiam

Re: Modernizacja komputera - wymiana karty graficznej


przez Google Adsense [BOT] 23 lutego 2019, 17:57

#2 Re: Modernizacja komputera - wymiana karty graficznej


przez morph 25 lutego 2019, 10:25
Witaj
Nie ma najmniejszego problemu przy takiej konfiguracji, śmiało zmieniaj. Ja testuję te grafy na E8400 z 6GB RAM'u i karta graficznie praktycznie ma taką samą wydajność jak na mocniejszym sprzęcie. Oczywiście przy mojej konfiguracji spada wydajność całego systemu pod kątem gier.

Re: Modernizacja komputera - wymiana karty graficznej


przez Google Adsense [BOT] 25 lutego 2019, 10:25
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.