• Odczyt wartości elementu z boardview

#1 Odczyt wartości elementu z boardview


by marcinmarcin 20 February 2019, 09:12
Witam.
W załączniku fragment boardview Asusa (X555LD).
Czy da się odczytać wartość rezystora z takiego oznaczenia: NBS_R0402_H16_000S_B?
Image

Re: Odczyt wartości elementu z boardview


by Google Adsense [BOT] 20 February 2019, 09:12

#2 Re: Odczyt wartości elementu z boardview


by Vogelek23 20 February 2019, 15:29
W tej konkretnej sytuacji (boardview dla X555LD) otrzymujesz jasną informację, że rezystor PR8050 jest nieobsadzony. Sąsiednie rezystory mają przypisane wartości (PR8037 = 54,9Ω i PR8036 = 130Ω). Sprawdzając schemat (tutaj Clevo W330AU) z układem NCP81101, informacja potwierdza się, bowiem rezystor podciągający od n. 4 układu NCP nie jest montowany w tej płycie:

Image

#3 Re: Odczyt wartości elementu z boardview


by marcinmarcin 22 February 2019, 08:19
Dziękuję za wyjaśnienie, choć nie otrzymałem wprost odpowiedzi na zadane pytanie. Ale już chyba wiem o co chodzi. Fragment boardview jest od płyty X555LD 3.6, które jest w formacie ASC i tam po prostu nie ma podanych wartości elementów. Proszę o potwierdzenie mojego toku rozumowania. Dziękuję.

#4 Re: Odczyt wartości elementu z boardview  [SOLVED]


by Vogelek23 22 February 2019, 11:11
marcinmarcin wrote:nie otrzymałem wprost odpowiedzi na zadane pytanie
W zasadzie i tak, i nie - to Ty nie doprecyzowałeś pytania (wersja płyty i format boardview miały tutaj niebagatelne znaczenie). Zatem odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: NIE DA SIĘ. Jeśli wszystkie rezystory na płycie "przedstawiają się" taką etykietą, jak pokazałeś w pierwszym poście, to boardview po prostu nie zawiera poprawnych oznaczeń/wartości elementów. W przypadku tej konkretnej wersji boardview w tym konkretnym formacie, Twój tok rozumowania jest więc jak najbardziej słuszny. W przypadku innych wersji lub formatów, może być sytuacja jak opisałem w poście #2.

Re: Odczyt wartości elementu z boardview  [SOLVED]


by Google Adsense [BOT] 22 February 2019, 11:11

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.