• NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+

Forum rules:Click here to view the forum rules

  1. Topic title should contain: the device's manufacturer, full model and the brief description of problem.
  2. Topic message should contain: the PCB marking code (required in case of hardware repairs), an extended description of problem, things you have checked/replaced/measured, your conclusions and the question. If you are not able to find the PCB marking code, please read THIS TOPIC. If you still cannot locate the PCB markings, please upload a clean, both-side photos of the mainboard - it is required to remove any films, modules or brackets possibly covering these markings.
  3. Before posting a new topic please read all topics in TRAININGS subforum and make a preliminary diagnostic based on the content of those trainings.
  4. Uploading of any complete schematics, BIOS files or any other kind of documentation, or linking to 3rd party websites with such files, is STRICTLY PROHIBITED. You can only upload the small portion of documentation or, link to BIOS file on UNVERIFIED BIOS FILES subforum, which simplifies the diagnostics/repair. You are not allowed to upload more then one complete page of instruction/schematic per single topic. The file you upload must not contain any watermarks, "confidential" markings, links or email addresses and cannot be password-protected.
  5. It is only permitted to describe one faulty device per single topic - you should always open a new topic for each subsequent device.
  6. Requesting of the full schematics, BoardView files, BIOS files or any other kind of documentation is NOT ALLOWED in this subforum. If you need to ask for any of these, you should open a new topic in DOCUMENTATION/BIOS REQUEST subforum.
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

#1 NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


by garg6 12 February 2019, 18:27
Witam.
W ręce wpadł mi iphone 6+(A1524). Telefon był w serwisie w Stanach, gdzie przeprowadzono wymianę ekranu. Niestety "fachowcy" nie wykazali się wiedzą oraz umiejętnościami. Z powodu wyjazdu znajoma nie mogła zanieść go na reklamację i po pół roku trafił do mnie. Awaria przedniej kamerki to pewnie wina wyrwanych elementów podczas odpinania taśmy. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć co to za elementy? Drugą sprawą jest niedziałające wifi, bluetooth też szwankuje. W ustawieniach adres wifi jest widoczny jako N/D. Ikonka wifi nie jest szara, ale nie da się jej włączyć. Da się jakoś stwierdzić czy wkręcili za długą śrubkę w shielda od taśm czy raczej układ wifi do przelutowania/ wymiany ? Hard reset nie pomaga
Jakby ktoś zechciał mi pomóc to byłbym bardzo wdzięczny.
Model płyty 820-3675-A
Image
Image
Image

Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


by Google Adsense [BOT] 12 February 2019, 18:27

#2 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6s+


by RafalB 13 February 2019, 20:14
Pierwsza sprawa to jest to płyta od 6Plus a nie 6SPlus. Druga sprawa masz chyba przeorana tulejkę co potwierdzać może problem z WiFi - idzie tam lina PCI-e z CPU do układu WiFi :)
Jest to do zrobienia ale nie jest to łatwe ani tanie.

Drobnice ogarnij sobie w programie phoneboard lub w schematach, są go znalezienia na google.

#3 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6s+


by Vogelek23 13 February 2019, 23:32
RafalB wrote:Drobnice ogarnij sobie w programie phoneboard lub w schematach, są go znalezienia na google.
Takich porad to my tu nie chcemy - to nie Elektroda. Następnym razem wlepię ostrzeżenie.

garg6 wrote:Mógłby mi ktoś podpowiedzieć co to za elementy?
1 - R2167 = 681Ω, 2 - FL1145 = dławik 120Ω / 250mA / 25%, 3 - DZ2101 = transil 5.5V / 6.2pF (obudowa 0201).

garg6 wrote:Da się jakoś stwierdzić czy wkręcili za długą śrubkę w shielda od taśm czy raczej układ wifi do przelutowania/ wymiany ?
Raczej uszkodzona PCB przez wkręcenie zbyt długiej śruby. Musisz zdjąć tuleję i pod mikroskopem odsłonić miedź aż do ostatniej uszkodzonej warstwy laminatu, a następnie odbudować zerwane śrubą połączenia.

#4 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


by garg6 14 February 2019, 16:25
Bardzo dziękuję za pomoc. Nie naprawiałem jeszcze takiej usterki. Dla pewności jeszcze się zapytam czy do zdjęcia jest ta tulejka, którą zaznaczyłem ? Czym polecacie połączyć ścieżki? Drut nawojowy z głośnika rozmów z jakiegoś telefonu się nada ?
Image
Przepraszam, zapomniałem o modelu. Już poprawiłem :roll:

#5 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


by qava 18 February 2019, 11:44
Witam kolegę.
Tulejkę, gwint odlutuj i zdrap delikatnie farbę laminatu, będziesz mógł zobaczyć czy ścieżki są przewiercone.
Zdjęcie Ci powie co i z czym.
Co do "drutu" to ja osobiście używam z iP6 głośnika rozmów
Image

#6 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


by garg6 18 February 2019, 17:44
A czy jest możliwe, że śrubka uszkodziła ścieżki, jeśli nawet nie ma śladu na laminacie ?
Załączam zdjęcie
Image

#7 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


by qava 18 February 2019, 22:21
Nie ma takiej opcji. Wygląda idealnie. Co do WiFi to reflow lub reball w ostateczności wymiana, ja bym od razu wymieniał.

#8 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


by RafalB 18 February 2019, 22:49
Nie, to nie wina uszkodzonych ścieżek. Szukaj innej przyczyny, zobacz dokładnie okolice układu WiFi oraz kontrolera dotyku.

#9 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


by Vogelek23 21 February 2019, 15:04
Brak poprawy postu pomimo dwukrotnej prośby skutkuje ostrzeżeniem.

#10 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


by garg6 21 February 2019, 17:13
Vogelek23 wrote:Brak poprawy postu pomimo dwukrotnej prośby skutkuje ostrzeżeniem.

Przepraszam, już poprawione. Więcej się nie powtórzy

Czy nowy moduł trzeba zaprogramować?

#11 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


by Vogelek23 21 February 2019, 19:02
garg6 wrote:Czy nowy moduł trzeba zaprogramować?
NIE. W tym modelu nie programuje się żadnego modułu po wymianie - jedynie przy wymianie home button telefon traci funkcję TouchID.

Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


by Google Adsense [BOT] 21 February 2019, 19:02
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.