• NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


przez garg6 12 lutego 2019, 18:27
Witam.
W ręce wpadł mi iphone 6+(A1524). Telefon był w serwisie w Stanach, gdzie przeprowadzono wymianę ekranu. Niestety "fachowcy" nie wykazali się wiedzą oraz umiejętnościami. Z powodu wyjazdu znajoma nie mogła zanieść go na reklamację i po pół roku trafił do mnie. Awaria przedniej kamerki to pewnie wina wyrwanych elementów podczas odpinania taśmy. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć co to za elementy? Drugą sprawą jest niedziałające wifi, bluetooth też szwankuje. W ustawieniach adres wifi jest widoczny jako N/D. Ikonka wifi nie jest szara, ale nie da się jej włączyć. Da się jakoś stwierdzić czy wkręcili za długą śrubkę w shielda od taśm czy raczej układ wifi do przelutowania/ wymiany ? Hard reset nie pomaga
Jakby ktoś zechciał mi pomóc to byłbym bardzo wdzięczny.
Model płyty 820-3675-A
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


przez Google Adsense [BOT] 12 lutego 2019, 18:27

#2 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6s+


przez RafalB 13 lutego 2019, 20:14
Pierwsza sprawa to jest to płyta od 6Plus a nie 6SPlus. Druga sprawa masz chyba przeorana tulejkę co potwierdzać może problem z WiFi - idzie tam lina PCI-e z CPU do układu WiFi :)
Jest to do zrobienia ale nie jest to łatwe ani tanie.

Drobnice ogarnij sobie w programie phoneboard lub w schematach, są go znalezienia na google.

#3 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6s+


przez Vogelek23 13 lutego 2019, 23:32
RafalB napisał(a):Drobnice ogarnij sobie w programie phoneboard lub w schematach, są go znalezienia na google.
Takich porad to my tu nie chcemy - to nie Elektroda. Następnym razem wlepię ostrzeżenie.

garg6 napisał(a):Mógłby mi ktoś podpowiedzieć co to za elementy?
1 - R2167 = 681Ω, 2 - FL1145 = dławik 120Ω / 250mA / 25%, 3 - DZ2101 = transil 5.5V / 6.2pF (obudowa 0201).

garg6 napisał(a):Da się jakoś stwierdzić czy wkręcili za długą śrubkę w shielda od taśm czy raczej układ wifi do przelutowania/ wymiany ?
Raczej uszkodzona PCB przez wkręcenie zbyt długiej śruby. Musisz zdjąć tuleję i pod mikroskopem odsłonić miedź aż do ostatniej uszkodzonej warstwy laminatu, a następnie odbudować zerwane śrubą połączenia.

#4 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


przez garg6 14 lutego 2019, 16:25
Bardzo dziękuję za pomoc. Nie naprawiałem jeszcze takiej usterki. Dla pewności jeszcze się zapytam czy do zdjęcia jest ta tulejka, którą zaznaczyłem ? Czym polecacie połączyć ścieżki? Drut nawojowy z głośnika rozmów z jakiegoś telefonu się nada ?
Obrazek
Przepraszam, zapomniałem o modelu. Już poprawiłem :roll:

#5 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


przez qava 18 lutego 2019, 11:44
Witam kolegę.
Tulejkę, gwint odlutuj i zdrap delikatnie farbę laminatu, będziesz mógł zobaczyć czy ścieżki są przewiercone.
Zdjęcie Ci powie co i z czym.
Co do "drutu" to ja osobiście używam z iP6 głośnika rozmów
Obrazek

#6 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


przez garg6 18 lutego 2019, 17:44
A czy jest możliwe, że śrubka uszkodziła ścieżki, jeśli nawet nie ma śladu na laminacie ?
Załączam zdjęcie
Obrazek

#7 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


przez qava 18 lutego 2019, 22:21
Nie ma takiej opcji. Wygląda idealnie. Co do WiFi to reflow lub reball w ostateczności wymiana, ja bym od razu wymieniał.

#8 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


przez RafalB 18 lutego 2019, 22:49
Nie, to nie wina uszkodzonych ścieżek. Szukaj innej przyczyny, zobacz dokładnie okolice układu WiFi oraz kontrolera dotyku.

#9 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


przez Vogelek23 21 lutego 2019, 15:04
Brak poprawy postu pomimo dwukrotnej prośby skutkuje ostrzeżeniem.

#10 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


przez garg6 21 lutego 2019, 17:13
Vogelek23 napisał(a):Brak poprawy postu pomimo dwukrotnej prośby skutkuje ostrzeżeniem.

Przepraszam, już poprawione. Więcej się nie powtórzy

Czy nowy moduł trzeba zaprogramować?

#11 Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


przez Vogelek23 21 lutego 2019, 19:02
garg6 napisał(a):Czy nowy moduł trzeba zaprogramować?
NIE. W tym modelu nie programuje się żadnego modułu po wymianie - jedynie przy wymianie home button telefon traci funkcję TouchID.

Re: NIe działające wifi oraz przednia kamerka iphone 6+


przez Google Adsense [BOT] 21 lutego 2019, 19:02
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.