• Acer Aspire 8730G, cyklicznie zanikające podświetlenie matrcy.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Acer Aspire 8730G, cyklicznie zanikające podświetlenie matrcy.


przez altechsrw 17 grudnia 2018, 15:40
Witam. Płyta BIG BEAR 2 M/B 08223-2 48.4AV01.021 Laptop po uruchomieniu podświetla matrycę na ok 7 sekund po czym podświetlenie gaśnie a obraz jest. W momencie kiedy ładuje się ekran logowania matryca znów uruchamia się na 7 sekund. Zauważyłem że po każdym wybudzeniu podświetlanie działa na 7 sekund. Napięcia na wejściu inwertera to:
1,2 - 19V
3 - 3,3V
4 - 3,3V
5,6 - 0V
Mierzone zarówno względem pinów 6,7 jak i GND inwertera. Niezależnie czy podświetlenie świeci czy nie napięcia na pinach są takie same. Jedyna różnica to że gdy wprowadzę laptop w tryb uśpienia (wygaszenie obrazu na matrycy) to na pinie 4 jest 0V a po wybudzeniu wraca 3,3V
Podmieniłem matrycę (na mniejszą 17", fabryczna to 18") efekt ten sam. Nie miałem identycznego inwertera ale użyłem ML1 IV10137/T-LF PWB-IV10137/T-/F1-E-LF i laptop zachowuje się dokładnie tak samo.

Re: Acer Aspire 8730G, cyklicznie zanikające podświetlenie matrcy.


przez Google Adsense [BOT] 17 grudnia 2018, 15:40

#4 Re: Acer Aspire 8730G, cyklicznie zanikające podświetlenie matrcy.


przez wof 17 grudnia 2018, 16:16
do you have lcd panel with two lamps and invertor with two outputs?

#5 Re: Acer Aspire 8730G, cyklicznie zanikające podświetlenie matrcy.


przez altechsrw 17 grudnia 2018, 16:35
Nie. Matryca to LTN184KT01 ma ona jedno złącze 2 pin od podświetlenia a inwerter to 4H.V1892.161/A ma on jedno wyjście 2 pin do podświetlenia a od strony taśmy jest złącze 6 pin.

#6 Re: Acer Aspire 8730G, cyklicznie zanikające podświetlenie matrcy.


przez Vogelek23 17 grudnia 2018, 22:52
altechsrw napisał(a):Ale wtedy na innej matrycy usterka powinna nie występować. Na drugiej matrycy mam taki sam efekt.
Od początku: po pierwsze, napięcia (zasilania, sterowania) na wejściu inwertera są przez cały czas poprawne. Po drugie, pomimo prawidłowych napięć matryca gaśnie. Wniosek może być tylko jeden - usterka jest w obrębie matrycy lub inwertera. Nie ma mowy, żeby problem był gdzie indziej. Teraz pozostaje ustalić, gdzie konkretnie.

1. Czy sprawdziłeś wszelkie możliwe konfiguracje? Matryca 18" + nowy inwerter, matryca 17" + stary inwerter, 18" + stary, 17" + nowy? Czy efekt jest zawsze taki sam?
2. Czy masz jakąkolwiek inną matrycę (np. 15") lub chociażby 100% sprawną świetlówkę, bądź stłuczoną matrycę, aby sprawdzić, czy podświetlenie nadal będzie gasło w tym samym momencie?

Re: Acer Aspire 8730G, cyklicznie zanikające podświetlenie matrcy.


przez Google Adsense [BOT] 17 grudnia 2018, 22:52
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.