• Samsung SM-P905 - problem z ładowaniem

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Samsung SM-P905 - problem z ładowaniem


przez arjuredi 10 grudnia 2018, 16:36
Oznaczenia płyty: V1 SM-P905. W tablecie około pół roku temu wymieniana była bateria na oryginał. Po pewnym czasie dostarczony został do mnie z objawem nieładowania baterii - stwierdziłem uszkodzenie kabla usb i ładowarki. Od tego momentu klient używał zamiennej ładowarki oraz nowego kabla mikro usb. Niestety, ale problem pozostał. Na chwilę obecną podmieniałem baterię, przelutowałem piny w złączu, do którego podłączona jest bateria, zamówiłem oryginalny kabel sata usb, podmieniałem inne ładowarki - bez zmian. Na jednej mojej ładowarce Samsunga 2A bateria ładuje się (bardzo długo) i raz na jakiś czas pokazuje się poziom ładowania, gaśnie ekran, za chwilę znowu i gaśnie ekran, tak jakby co pewien czas nie chciała ładować się dalej (widać, że procentowo spada ładowanie). Napięcie na baterii wynosi 4,1V. Miał ktoś podobny przypadek i może mi pomóc?

Re: Samsung SM-P905 - problem z ładowaniem


przez Google Adsense [BOT] 10 grudnia 2018, 16:36

#2 Re: Samsung SM-P905 - problem z ładowaniem


przez Lesio23 10 grudnia 2018, 16:45
Samo gniazdo micro usb sprawdzałeś ? Przelutuj je czy wszystkie piny są ok, jeśli to nie pomoże wymieniłbym je na nowe i wtedy sprawdził.

#3 Re: Samsung SM-P905 - problem z ładowaniem


przez arjuredi 10 grudnia 2018, 16:52
Gniazdo z taśmą też zmieniałem, na tym nowym jest jeszcze gorzej. Zaobserwowałem też, że jeśli trzymam tableta w pionie, to jest ładowany. Takie dziwne objawy występują w momencie, gdy leży i jest podłączona ładowarka. Doczytałem się też, że często ludzie lutują piny baterii do złącza na stałe, żeby wykluczyć brak kontaktu. Wyjąłem piny z wtyczki, jednak siedzą dobrze na pinach od złącza.

#4 Re: Samsung SM-P905 - problem z ładowaniem


przez Lesio23 10 grudnia 2018, 16:55
na tym nowym jest jeszcze gorzej

Możesz rozjaśnić ?

#5 Re: Samsung SM-P905 - problem z ładowaniem


przez arjuredi 10 grudnia 2018, 17:09
Gniazdo z taśmą kupiłem rzekomo oryginalne, jednak gdy je zamontuję, to ewidentnie na nim na chwilę błyśnie podświetlenie ekranu (tak jest ze trzy razy), potem zaczyna pokazywać, że ładuje, za chwilę ciemnieje ekran, znowu pojawia się ikona ładowania, ale widać, że bateria się rozładowuje. Natomiast na fabrycznym złączu jest tak, jak opisałem powyżej. Teraz np. trzymałem tableta w pionie, ładował się na ładowarce nieoryginalnej z QC 3.0, odłożyłem i ładuje się dalej.

#6 Re: Samsung SM-P905 - problem z ładowaniem


przez Lesio23 10 grudnia 2018, 17:22
Czy jeśli postawisz w pionie tableta to gniazdo i kabel są wygięte?
Obstawiam uszkodzone gniazdo usb.

#7 Re: Samsung SM-P905 - problem z ładowaniem


przez arjuredi 10 grudnia 2018, 17:41
Pisząc w pionie, chodziło mi o to, że nie leży. Podczas ładowania gniazdo jest z prawej strony, ani ono, ani kabel nie jest wygięty podczas ładowania.

#8 Re: Samsung SM-P905 - problem z ładowaniem


przez Lesio23 10 grudnia 2018, 17:45
mi o to, że nie leży

A gdy leży i poruszasz kablem to ładowanie się pojawia?

#9 Re: Samsung SM-P905 - problem z ładowaniem


przez arjuredi 11 grudnia 2018, 14:22
Ruszanie nic tu nie zmienia. Ale chyba mam rozwiązanie problemu. Wczoraj wziąłem kolejny z rzędu kabel, tym razem biały mikro usb Samsunga. O dziwo, na nim i na zamiennej ładowarce, zaczął ładować poprawnie tableta. Przez noc go rozładowałem do zera i teraz w ciągu 3 godzin mam nabite już 50 % baterii. Nie wystąpił ani razu objaw braku ładowania i rozładowywania się baterii. Dla pewności podmieniłem nowe gniazdo z taśmą, ale na nim w dalszym ciągu jest źle. Wynika z tego, że wina była po stronie kabla. Na stałe zlutowałem piny baterii z pinami płyty.
Obrazek
Jedynie na oryginalnym kablu mikro Samsunga (ten po lewej), bateria ładuje się poprawnie, ten drugi satausb, niestety też ma problem z naładowaniem baterii.
Obrazek

Re: Samsung SM-P905 - problem z ładowaniem


przez Google Adsense [BOT] 11 grudnia 2018, 14:22

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.