• Płyta indukcyjna Electrolux EHI6340FOK błąd e8

#1 Płyta indukcyjna Electrolux EHI6340FOK błąd e8


by Tomasz1979 26 November 2018, 19:20
Witam.
Posiadam uszkodzoną płytę indukcyjną jak w tytule, po włączeniu zapalają się wszystkie diody, a później pojawia sie kod błędu E81 po czym gaśnie wyświetlając zamiast E81 kod 70, ale już bez E. Zauważyłem, że tylko prawy górny palnik nie reaguję na obecność naczynia.
Moje pytanie: czy uszkodzeniu uległ moduł mocy? Proszę o ewentualne nakierowanie mnie bardziej doświadczonych kolegów. Płytę rozebrałem, sprawdziłem tranzystory, diody, przewody łączące moduł z panelem użytkownika, co jeszcze sprawdzić?ImageImage
Dodatkowo panel sterowania zaczął przygasać, migać, nie reagował na sensor on/off.
Za to uszkodzenie odpowiedzialny był tranzystor QB3 o oznaczeniu "3F" PNP BC857B w obudowie SOT-23. Odpowiedzialny jest między innymi za komunikację z lewym modułem. Teraz płyta działa jak należy.

Image

Re: Płyta indukcyjna Electrolux EHI6340FOK błąd e8


by Google Adsense [BOT] 26 November 2018, 19:20

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.