• Seagate PERSONAL CLOUD (SRN21C) nie widoczny w sieci, brak dostepu do dysku...

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Seagate PERSONAL CLOUD (SRN21C) nie widoczny w sieci, brak dostepu do dysku...


przez 29andrzej 1 listopada 2018, 13:29
Płyta główna: Searcher/Cumulus/Max-NAS 88F6707, 7D21UL740D1E1 NH3UL7


Witam.

Posiadam "Seagate PERSONAL CLOUD (SRN21C)3TB" który nagle przestał być widoczny w sieci. Jak podpinam kabel sieciowy do urządzenia to router wykazuje w pliku log moment podpięcia ale nic poza tym. Wymontowałem dysk sprawdzając jego powierzchnię i SMART dysku i wszystko jak dla mnie jest ok. Widać też podział dysku na partycje. Moje pytanie jest co mogę teraz zrobić, czy da się naprawić elektronikę chmury ( myslę że może ona jest tutaj winna) lub czy da się uzyskać dostęp do partycji z danymi gdyż podejżewam że jest zaszyfrowana. Płyta główna posiada dwa wejści UART/JTAG, czy może za ich pomocą można coś zrobić?



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Seagate PERSONAL CLOUD (SRN21C) nie widoczny w sieci, brak dostepu do dysku...


przez Google Adsense [BOT] 1 listopada 2018, 13:29

#2 Re: Seagate PERSONAL CLOUD (SRN21C) nie widoczny w sieci, brak dostepu do dysku...


przez arvika 9 listopada 2018, 20:22
Podepnij dysk bezpośrednio i wklej screen z DMDE lub Rstudio jak widać na tym dysku strukturę partycji.
Jeśli widać partycje to na pewno nie ma żadnego problemu z elektroniką dysku.

#3 Re: Seagate PERSONAL CLOUD (SRN21C) nie widoczny w sieci, brak dostepu do dysku...


przez 29andrzej 12 listopada 2018, 21:29
Witam
W poprzednim moim poście wkradł mi się mały ale dość istotny błąd. Mianowicie nie miało być elektronikę dysku lecz elektronikę chmury(już poprawiłem=przepraszam). W załączniku jest zdjęcie które pokazuje jak ten dysk jest podzielony lecz na partycję z danymi nie da się wejść.
Czy screen z DMDE Panu w tym coś pomoże?
Czy istnieje oprogramowanie które za pomocą innego komputera da mi możliwość dostępu do zawartości znajdującej się na dysku?

#4 Re: Seagate PERSONAL CLOUD (SRN21C) nie widoczny w sieci, brak dostepu do dysku...


przez arvika 13 listopada 2018, 07:32
Prawdopdoobnie Rstudio lub UFS to umożliwi ale to drogie oprogramowanie.

#5 Re: Seagate PERSONAL CLOUD (SRN21C) nie widoczny w sieci, brak dostepu do dysku...


przez 29andrzej 14 listopada 2018, 14:48
A jeśli chodzi o problem z elektroniką chmury to można będzie to naprawić?
Istnieją schematy czy tylko serwis?
A co do tych programów to spróbuje, napiszę czy sa jakieś efekty

#6 Re: Seagate PERSONAL CLOUD (SRN21C) nie widoczny w sieci, brak dostepu do dysku...


przez arvika 15 listopada 2018, 20:53
Pewnei można, tylko czy będzie to opłacalne?

#7 Re: Seagate PERSONAL CLOUD (SRN21C) nie widoczny w sieci, brak dostepu do dysku...


przez 29andrzej 16 listopada 2018, 21:41
Urządzenie kosztowało mnie prawie 800zł. Jeśli jest choć szansa ponownego uruchomienia to chcę spróbować . W tym momencie został mi zaszyfrowany dysk. Tylko czy są jakieś schematy dostępne dla zwykłych ludzi a nie tylko serwisów...

#8 Re: Seagate PERSONAL CLOUD (SRN21C) nie widoczny w sieci, brak dostepu do dysku...


przez 29andrzej 27 grudnia 2018, 20:37
Witam.
Programem Rstudio udało się uzyskać dostęp do zawartości dysku tylko teraz będę musiał załatwić sobie dysk co najmniej 3TB by odzyskać chyba że jest inny sposób? Panie arvika wielkie dzięki:)

A czy ma ktoś pomysł jak sprawdzić elektronikę chmury czy ona jest winna czy tylko oprogramowanie? Ma ktoś pomysł jak to sprawdzić?

Kolega podpowiedział mi bym sprawdził jedną z dystrybucji linuksa a dokładnie Lubuntu, o wyniku dam Wam znać.

Pozdrawiam

#9 Re: Seagate PERSONAL CLOUD (SRN21C) nie widoczny w sieci, brak dostepu do dysku...


przez 29andrzej 17 stycznia 2019, 17:24
Witam.
Wersja live Ubuntu 18.04 nie daje dostępu do plików na dysku. Jak na razie jedyną opcja jest program R-studio.
Czy nikt nie ma pojęcia lub nie naprawiał czegoś takiego?

Re: Seagate PERSONAL CLOUD (SRN21C) nie widoczny w sieci, brak dostepu do dysku...


przez Google Adsense [BOT] 17 stycznia 2019, 17:24
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.