• Jak zrobić dysk Bootowalny bez utraty danych ?

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Jak zrobić dysk Bootowalny bez utraty danych ?


przez Iwozar 10 listopada 2018, 21:09
Witam

Potrzebuję się dowiedzieć jak zrobić dysk jako bootowalny.

Zrobiłem klon partycji dysku SATA do dysku SSD i wszystko poszło dobrze ale po restarcie przy boocie nie widzę dysku SSD i w Disk Managment ten dysk SSD widnieje po prostu jako Primary ale bez boot.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Re: Jak zrobić dysk Bootowalny bez utraty danych ?


przez Google Adsense [BOT] 10 listopada 2018, 21:09

#2 Re: Jak zrobić dysk Bootowalny bez utraty danych ?


przez xamledyD 11 listopada 2018, 12:08
Witam.
Iwozar napisał(a):Zrobiłem klon partycji dysku SATA

Klonowałeś jedną partycję czy wszystkie partycje dysku? Jeśli na partycji znajduje się system operacyjny, to podaj jego wersję. Jeśli jest to Windows 7 lub nowszy, to sklonowanie jednej partycji może nie wystarczyć.
Jakim programem klonowałeś partycję lub partycje?
Flagę bootowania możesz zmienić chociażby używając Ranish Partition Manager z pakietu UltimateBootCD.
Pozdrawiam

#3 Re: Jak zrobić dysk Bootowalny bez utraty danych ?


przez Iwozar 11 listopada 2018, 20:16
Wytłumaczę jaśniej. Mam iMaca z dyskiem 1TB , na którym zainstalowałem Windowsa przez Bootcampa (zrobiłem dwie partycje, jedna dla OS , jedna dla Windowsa) , dokupiłem sobie teraz dysk SSD i chciałem samą partycję z Windowsem sklonować na cały nowy dysk SSD.
Klonowanie oczywiście bez problemu robię czy to z poziomu OSa , czy z poziomu Windowsa ale za każdym razem dysk SSD nie jest bootowalny , więc go nie widzę po rozruchu.

Z góry dziękuję za pomoc

#4 Re: Jak zrobić dysk Bootowalny bez utraty danych ?


przez Vogelek23 11 listopada 2018, 21:18
Jeśli chcesz sklonować partycję Windows Bootcamp na nowy dysk i używać go na komputerze iMac, musisz użyć do klonowania partycji programu WinClone. Ponadto, potrzebujesz sformatować nowy dysk, ustawiając schemat partycjonowania jako GPT (GUID Partition Table), ponieważ EFI komputerów Apple nie mają natywnego wsparcia bootowania z nośników, które mają ustawiony schemat partycjonowania MBR.

#5 Re: Jak zrobić dysk Bootowalny bez utraty danych ?


przez Iwozar 12 listopada 2018, 16:31
Próbowałem już winclonem ale ciągle mi stoi na Analyzing source.

Już tracę siły do tego :)

Z poziomu OSxa sformatowałem dysk SSD , z poziomu Windowsa robiłem klon partycji Bootcamp na nowy dysk SSD , wszystko poszło ok ale dalej w Recovery Mode nie widzę partycji z windowsem , widzę partycję EFI Boot.

Na screenie widać jak wyglądają moje dyski i partycje.

Co robie źle albo czego nie robie , że Recovery dalej nie widzi mojej nowej partycji ?

Obrazek

#6 Re: Jak zrobić dysk Bootowalny bez utraty danych ?


przez Vogelek23 12 listopada 2018, 23:07
Iwozar napisał(a):z poziomu Windowsa robiłem klon partycji Bootcamp na nowy dysk SSD
Nie zadziała klon z poziomu Windowsa - klonowanie partycji Bootcamp (a właściwie zapisanie do obrazu a następnie przywrócenie na nowy dysk utworzonego obrazu Winclone) musisz wykonać z poziomu Mac OS. I jak już pisałem, być może do poprawnego uruchomienia (pierwszego) systemu Windows będziesz jednak potrzebował działającego Mac OS (który będziesz mógł potem usunąć, aby zwolnić przestrzeń dyskową dla Windowsa).

#7 Re: Jak zrobić dysk Bootowalny bez utraty danych ?


przez Iwozar 13 listopada 2018, 23:41
W końcu udało mi się zrobić klona z poziomu OSxa, teraz Mac widzi nowy dysk w Recovery ale po wybraniu wyświetla się error ładowania systemu.
Czego mu brakuje?

Obrazek

Re: Jak zrobić dysk Bootowalny bez utraty danych ?


przez Google Adsense [BOT] 13 listopada 2018, 23:41
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.