• GIGABYTE GA-Z370-AORUS-GAMING K3 Ciągłe bluescreeny

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 GIGABYTE GA-Z370-AORUS-GAMING K3 Ciągłe bluescreeny


przez wozik 2 września 2018, 14:17
Witajcie,
Trafił do mnie sprzęt złożony przez klienta kilka tygodni temu. Poniżej specyfikacja:
1.KARTA VGA GIGABYTE GTX1070 8GB GDDR5 256BIT DVI+HDMI+3XDP PCIE3.0
2.PAMIĘĆ DDR4 GOODRAM IRDM X 8GB 3000MHZ 16-18-18 BLACK
3.PROCESOR INTEL® CORE™ I7-8700 COFFEE LAKE 3.20GHZ 12MB LGA1151 BOX
4.DYSK TOSHIBA P300 HDWD110UZSVA 3,5" 1TB SATA-III 7200 64MB BULK 1
5.OBUDOWA ZALMAN Z3 PLUS MIDI TOWER (Z OKNEM, BEZ PSU, USB3.0)
6.NAPĘD DVD RW LG GH24NSD1 WEWNĘTRZNY BLACK BULK SATA
7.OPROGRAMOWANIE WINDOWS 10 HOME 64BIT POLISH 1-PACK OEM
8.ZASILACZ COOLER MASTER G650M ATX 650W MODULARNY 80+ BRONZE
9.PŁYTA GIGABYTE GA-Z370-AORUS-GAMING K3 /Z370/DDR4/SATA3/M.2/USB3.1/PCIE3.0/S.1151/ATX 1
10.DYSK SSD SILICON POWER M55 240GB M.2 2280 SATA3 (560/530) TLC

Podobno od samego początku pojawiały się Bluscreeny, nie ważne czy mocno obciążony czy słabo po prostu pojawiały się i już. Zeskanowałem dyski i są ok, pamięci są ok, nawet płyta była w serwisie producenta i też jest ok. Gdzie szukać błędu? Po testach na jednej kości pamięci jest dużo lepiej bo Bluescreeny wyskakują rzadko ale wyskakują i to samo na drugiej. Przy dwóch kościach bardzo często pojawiają się bluscreeny. Komputer był poskładany w kwietniu.
Pozdrawiam

Re: GIGABYTE GA-Z370-AORUS-GAMING K3 Ciągłe bluescreeny


przez Google Adsense [BOT] 2 września 2018, 14:17

#2 Re: Ciągłe bluescreeny


przez mayss 2 września 2018, 15:11
Jeżeli serwis producenta testował płytę i według nich jest wszystko w porządku to problem leży ewidentnie w którymś z podzespołów. Proszę napisać czy bios jest zaktualizowany do najnowszej wersji i podać kody błędów w podglądzie dziennika zdarzeń windows po wystąpieniu bluescreena.

Prawy przycisk myszy na mój komputer następnie zarządzaj i kolejno podgląd zdarzeń.

#3 Re: Ciągłe bluescreeny


przez xamledyD 2 września 2018, 18:38
Witam.
Sprawdź sprzęt pod Linuksem (może być uruchamiany z pendrive'a), czy tam również będą występowały podobne problemy (kernel panic, zawieszenia itp.).
Jak wyglądają temperatury sprzętu?
Zakładam, że używany system to Windows 10 Home.
Sprawdź PC na innym zasilaczu.
Wizualnie styki procesora wyglądają OK?
Przetestuj sprzęt w minimalnej konfiguracji: jedna kość pamięci RAM, jeden dysk (osobne testy dla systemu na SSD i osobne dla systemu na HDD), bez GPU NVIDIA, bez podkręcania sprzętu, bez napędu DVD. Tym sposobem zawęzisz krąg podejrzanych "sprawców" problemów.
Pozdrawiam

#4 Re: GIGABYTE GA-Z370-AORUS-GAMING K3 Ciągłe bluescreeny


przez wozik 4 września 2018, 14:06
Witajcie
Bios zrobiony do najnowszego.
Przy jednej kości RAM bardzo rzadko ale zdarzają się Bluescreeny.
Na chwile obecną wyjąłem grafikę odpiąłem dysk hdd i napęd i testuję OCCT i już 40 minut nic się nie wydarzyło.

Screen z podglądem dziennika. 30 sierpnia sypał mocno Bluescreenami

Obrazek

#5 Re: GIGABYTE GA-Z370-AORUS-GAMING K3 Ciągłe bluescreeny


przez wozik 14 września 2018, 08:42
Zasilacz wymieniony, Ram także, na jednym i drugim dysku to samo :cry: Gdzieś znalazłem informację, że synchronizację rdzeni trzeba wyłączyć aby z automatu nie kręcił procka bo właśnie mogą zdarzać się takie sytuacje? Co myślicie?

#6 Re: GIGABYTE GA-Z370-AORUS-GAMING K3 Ciągłe bluescreeny


przez hlw 14 września 2018, 10:36
Skoro przy jednej pamięci błędy są rzadsze to stawiam na uszkodzony kontroler pamięci, czyli procesor. Podaj zawartość folderu minidump z c:\windows\minidump\. Podstaw inną sprawną kość ramu na próbę, jeżeli dalej będą błędy loteryjne, czyli każdy zazwyczaj inny siadł kontroler pamięci w cpu. Zazwyczaj pada od kopania kryptowalut itd, obecnie można kopać nie tylko na gpu... Oczywiście zakładam że wszystkie ustawienia są stockowe, nic nie jest podkręcone, temp w normie itp.
PS:
W wykazie masz tylko jedną kość ramu,
Podzespoły 2, 8, 10 nie cieszą się uznaniem,
Podaj smart z dysków, dodatkowo zrób test tego "silikonu" programem crystal disk mark oraz podaj zrzut obrazu z odczytami prędkości.

#7 Re: GIGABYTE GA-Z370-AORUS-GAMING K3 Ciągłe bluescreeny


przez wozik 14 września 2018, 10:41
No tak jak pisałem wyżej, wszystko podstawione na nowe inne. W biosie teraz usunąłem synchronizację rdzeni co sprawiało że procek miał 30% podkręcenia czy trzeba czy nie. Więc jeśli to nie pomoże to został tylko procesor.

#8 Re: GIGABYTE GA-Z370-AORUS-GAMING K3 Ciągłe bluescreeny


przez wozik 17 września 2018, 08:52
I jest kolejny trop, przy włączeniu niektórych urządzeń do usb łapie bluescreena. I to też nie zawsze to samo urządzenie. Nieraz ta sama myszka co działa normalnie przy ponownym podłączeniu bluescreen. Pendrive to samo. Czyżby to jednak była wina płyty czy procek?

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.