• Zasilacz WEP PS-305 po zwarciu brak regulacji

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Zasilacz WEP PS-305 po zwarciu brak regulacji


przez FRUNEK1 7 sierpnia 2018, 11:16
Witam. Zasilacz po zwarciu przy około 25 voltach, zaczął pokazywać tylko 50v i nie reaguje na żaden potencjometr, co sprawdzić na początku ?

Obrazek

Re: Zasilacz WEP PS-305 po zwarciu brak regulacji


przez Google Adsense [BOT] 7 sierpnia 2018, 11:16

#2 Re: Zasilacz WEP PS-305 po zwarciu brak regulacji


przez matic 7 sierpnia 2018, 13:39
Hello!

The output power transistor(s) is probably bad. Check it. It should be located on the heatsink, not on the board.

#3 Re: Zasilacz WEP PS-305 po zwarciu brak regulacji


przez lock99 7 sierpnia 2018, 21:21
Całkiem niedawno ja walczyłem z klonem tego zasilacza, zobacz mój temat zasilacz-serwisowy-ps-305d-brak-regulacji-pradu-t52820.html. U mnie problemem było złe połączenie lutownicze na boczniku (rezystorze) do pomiaru prądu.
Sprawdź też, jak radzi kol. Matic tranzystory które znajdują się zaraz za wentylatorem.
Obrazek

Re: Zasilacz WEP PS-305 po zwarciu brak regulacji


przez Google Adsense [BOT] 7 sierpnia 2018, 21:21
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.