• Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale dozwolone jest wyłącznie zgłaszanie problemów, błędów czy też propozycji usprawnień, związanych bezpośrednio z forum Elvikom.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
3. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy.

#1 Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez xamledyD 22 czerwca 2018, 11:44
Witam.
Zauważyłem drobny błąd w wyświetlaniu wyników wyszukiwania w nowym layoucie (w momencie pisania tego posta dostępnym dla niezalogowanych użytkowników). Po najechaniu kursorem myszy na odnośnik do tematu nie pojawia się zajawka z pierwszymi x znakami pierwszego posta tematu. W "starym" layoucie problem nie występuje. Ilustracje poniżej:
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam

Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez Google Adsense [BOT] 22 czerwca 2018, 11:44

#2 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez Vogelek23 22 czerwca 2018, 12:20
Potwierdzam problem, będzie poprawiony dziś wieczorem. A nowy layout możesz sobie ustawić także po zalogowaniu w Panelu Użytkownika-> Ustawienia Forum-> Styl Forum -> wybierz "Elvikom"

#3 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez xamledyD 22 czerwca 2018, 12:48
Dziękuję za wskazówki odnośnie zmiany stylu na nowszy - już się przestawiłem i, korzystając z okazji, dorzucam poniżej kilka rzeczy do poprawy:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Są to błahostki, niemniej jednak warto je skorygować.
Pozdrawiam

#4 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez Vogelek23 22 czerwca 2018, 18:50
Pierwotnie zgłoszony błąd został poprawiony:

Obrazek

#5 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 22 czerwca 2018, 22:26
No i zrobione:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Proszę o kolejne cenne uwagi.
Wątek pozostawiam otwarty. Autor zgłoszenia zostaje nagrodzony bonusem punktowym.

#6 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez xamledyD 25 czerwca 2018, 20:51
Kolejne "frazy" do podmiany:
ObrazekObrazek
Jeszcze jedna rzecz, ale ma ona raczej niski priorytet. Dotyczy ona nakładania się pola Service Level na pole Kontakt - tak to wygląda przynajmniej w rozdzielczości 1280 x 800:
Obrazek
Nie wiem na chwilę obecną jak to wygląda w innych rozdzielczościach i innych przeglądarkach (używam ostatniej wersji Firefoksa na XP).

#7 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez Vogelek23 25 czerwca 2018, 23:05
xamledyD napisał(a):Kolejne "frazy" do podmiany:
Zrobione. Przy okazji ustandaryzowałem ikonki, wyświetlające: nowe posty (przejście do pierwszego nieprzeczytanego postu) oraz ostatnie posty (przejście do najnowszego postu) a także ich układ.

Obrazek Obrazek

xamledyD napisał(a):Jeszcze jedna rzecz (...) Dotyczy ona nakładania się pola Service Level na pole Kontakt - tak to wygląda przynajmniej w rozdzielczości 1280 x 800 (...) używam ostatniej wersji Firefoksa na XP
Problem nie występuje przy rozdzielczościach od 1024x768 i wspieranych systemach operacyjnych (od Visty wzwyż). Windows XP nie jest już, niestety, wspierany przez oprogramowanie serwera. U mnie powyższy problem występuje dopiero przy rozdzielczości 800x600, natomiast przy 640x480 box z profilem zostaje wyłączony. Na starym komputerze HP DV6000 z rozdzielczością 1280x800 pod kontrolą Windows 7 nie ma takiego efektu na żadnej z przeglądarek (Opera, Firefox, Chrome, IE). Tak to wygląda u mnie przy 1280x800:

Obrazek

#8 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez xamledyD 20 lipca 2018, 08:16
Kolejna drobnostka do poprawy:
Obrazek

#10 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez xamledyD 23 lipca 2018, 08:03
Kolejne frazy do korekty przy przyznawaniu "Pomógł":
Obrazek

#11 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez Vogelek23 23 lipca 2018, 19:30
Dziękuję, zrobione:

Obrazek

Przyznaję dodatkowy bonus za aktywność w tym temacie ;)

#12 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez xamledyD 29 lipca 2018, 11:00
Aktualizacja systemu punktowego przynosi kolejną rzecz do poprawy. Nigdy nie doładowywałem punktów, więc rabat powinien wynosić 0%, jednak na poniższym zrzucie mamy inną wartość:
Obrazek
Błąd ten jest niezależny od używanej przeglądarki lub platformy sprzętowej.

#13 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez Vogelek23 29 lipca 2018, 12:40
Z uwagi na to, że nie mogę odtworzyć problemu na żadnym z kont testowych ani żadnym z urządzeń, podaj mi proszę swoje hasło logowania na forum na PW - najlepiej będzie, gdy zmienisz hasło na inne w Panelu Użytkownika, podasz mi je, następnie sprawdzę występowanie problemu na Twoim koncie, potwierdzę, że zakończyłem sprawdzanie a wtedy zmienisz hasło z powrotem na swoje aktualne.

EDIT: Odtworzyłem problem, nie przesyłaj mi hasła.
EDIT2: Problem naprawiony.

#14 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez Vogelek23 29 lipca 2018, 23:26
Przy okazji nieco przebudowałem MENU dla komputerów:
  • Przeniosłem "Panel Użytkownika" (oraz Panel Moderatora i Panel Administratora) o jeden poziom wyżej, pozbywając się kategorii PANEL STEROWANIA. Zmiana została podyktowana tym, że - jak słusznie zauważył kol. LAZY w prywatnej korespondencji - użytkownicy niemający uprawnień moderacyjnych czy administracyjnych widzą tylko pojedynczy link do Panelu Użytkownika, schowany pod Panelem Sterowania, co jest wizualnie i funkcjonalnie bez sensu dla 99,9% użytkowników.
  • Przeniosłem link KONTAKT do menu głównego, zwalniając miejsce dla nowej kategorii.
  • Utworzyłem nową kategorię SPOŁECZNOŚĆ, w której dodałem linki "Donacja" oraz "Fan Page", a także przeniosłem z menu głównego linki "Użytkownicy" oraz "Ekipa".


#15 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez Usunięty Użytkownik 402 30 lipca 2018, 10:11
W nowym stylu gdzie jest ,, Witaj Lazy " jest maleńki trójkącik do rozwijania menu. Jak by się dało go otoczyć czterema liniami żeby wyglądał na klikalny przycisk to było by elegancko. Przełączyłem się na nowy styl i nie wiedziałem gdzie kliknąć by wejść w pocztę.
Obrazek

#16 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez Vogelek23 30 lipca 2018, 10:37
LAZY napisał(a):W nowym stylu gdzie jest ,, Witaj Lazy " jest maleńki trójkącik do rozwijania menu.
Już jest większy, jak i cały napis. Trójkącik został wyposażony w ramkę a cały napis "Witaj....." wraz z trójkącikiem jest klikalny (gdzie nie klikniesz to menu się rozwinie). Może tak być?

LAZY napisał(a):Przełączyłem się na nowy styl i nie wiedziałem gdzie kliknąć by wejść w pocztę.
Jeśli masz na myśli PW, to właśnie tam masz pocztę, gdzie jest ten trójkącik do rozwijania menu (pierwsza pozycja z pomarańczową etykietą ilości nowych wiadomości przychodzących).

Co do pokazanego na obrazku problemu - jaką masz rozdzielczość ekranu i jaki OS oraz przeglądarka?

#17 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez Usunięty Użytkownik 402 30 lipca 2018, 10:58
Firefox Quantum 61.0.1 (64 bity) 1920x1080 Windows 10 Home.

#18 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez Vogelek23 30 lipca 2018, 15:21
Dziwna sprawa, że masz przy tej rozdzielczości forum praktycznie na pełnym ekranie. Nie powinno tak być - nie masz przypadkiem w przeglądarce ustawionej skali większej niż 100%?

#19 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez xamledyD 2 października 2018, 19:46
Wchodząc w pozycje dostępne po rozwinięciu listy z prawej strony Forum Witaj, <nick użytkownika> (Aktywne wątki, Nierozwiązane tematy oraz Twoje nierozwiązane tematy), menu Opcje dostępne w prawym dolnym fragmencie wynikowej strony nie działa prawidłowo - ilustracja poniżej:
Obrazek
Dla porównania prawidłowo działająca funkcja przycisku Opcje dla pozycji Obserwowane wątki:
Obrazek

#20 Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez Vogelek23 4 października 2018, 17:30
xamledyD napisał(a):... menu Opcje dostępne w prawym dolnym fragmencie wynikowej strony nie działa prawidłowo (...)
Menu "Opcje" nie powinno się w ogóle wyświetlać w podanych wynikach - w rezultacie szablon próbuje wyświetlić "puste", nieistniejące zmienne. Już to poprawiłem. Dziękuję pięknie za zgłoszenie i czekam na kolejne :)

Re: Testy nowego layoutu - strona wyników wyszukiwania


przez Google Adsense [BOT] 4 października 2018, 17:30

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.