• LG 42LV375S dioda mruga dwa razy na czerwono

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 LG 42LV375S dioda mruga dwa razy na czerwono


przez luxor15 4 lipca 2018, 21:14
Witam, dostałem od znajomego telewizor LG o oznaczeniu 42LV375S (miał go wyrzucić, ale stwierdziłem że coś się z nim pobawię, a nuż uda się coś podziałać). Problem polega na tym że nie ma żadnej reakcji poza dwoma długimi mrugnięciami diody ON (po przyciśnięci przycisku włączającego). Znalazłem do tego sprzętu manuala (wrzucam w załączniku) i z tego co widzę mój problem jest opisany na stronie 46. Z tego co widzę pomiary muszę zacząć od bloku o nazwie: "Check Power On Key operation" tylko nie wiem za bardzo od czego zacząć. Serwis telewizorów to dla mnie zupełna nowość. Hobbistycznie naprawiam laptopy w tym płyty główne także z pomiarami nie będzie problemu. Zastanawia mnie o co chodzi z tymi dwoma mrugnięciami bo z tego co rozumiem to jakiś kod błędu? Będę wdzięczny za jakieś wskazówki od czego zacząć.

Re: LG 42LV375S dioda mruga dwa razy na czerwono


przez Google Adsense [BOT] 4 lipca 2018, 21:14

#2 Re: LG 42LV375S dioda mruga dwa razy na czerwono


przez Tomasz1979 4 lipca 2018, 22:37
Za mało informacji o tv, na jakiej platformie pracuje? A co z zasilaczem? Były zrobione jakieś pomiary? Zrób fotkę zasilacza i płyty głównej.

#3 Re: LG 42LV375S dioda mruga dwa razy na czerwono


przez luxor15 5 lipca 2018, 14:05
Zrobiłem tylko pomiar złącza zasilania od strony płyty głównej, w stanie spoczynku:

1 - 3.43 v
2 - 24.5 v
3 - 0 v
4 - 0 v
5 - 3.4 v
6 - 3.4 v
7 - 0 v
8 - 0 v
9 - 12 v
10 - 12 v
11 - 12 v
12 - 0 v

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, dlaczego po ustawieniu testu ciągłości obwodu na multimetrze i sprawdzeniu względem masy na pinie pierwszym słychać załączający się przekaźnik?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

#4 Re: LG 42LV375S dioda mruga dwa razy na czerwono


przez matic 5 lipca 2018, 14:43
luxor15 napisał(a):Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, dlaczego po ustawieniu testu ciągłości obwodu na multimetrze i sprawdzeniu względem masy na pinie pierwszym słychać załączający się przekaźnik?
Due to the internal current source of the continuity tester.
The continuity tester or ohm meter can only be used, when the board is completely disconnected from the power source.

#5 Re: LG 42LV375S dioda mruga dwa razy na czerwono


przez Tomasz1979 6 lipca 2018, 10:43
Sprawdzić napięcia na głównych kondensatorach 47u/450V oraz na zasilaczu standby 2x4,7u/450V. Diodę BYV29FX, która znajduje się na wspólnym radiatorze z 2 tranzystorami z układu PFC (przy okazji do sprawdzenia) oraz diody prostownicze czy nie są przebite.

#6 Re: LG 42LV375S dioda mruga dwa razy na czerwono


przez luxor15 7 lipca 2018, 19:13
- na głównych kondensatorach 47u/450V - 390 V
- na zasilaczu standby 2x4,7u/450V - 390 V
- dioda BYV29FX oraz sąsiednie tranzystory sprawne
- obleciałem wszystkie diody jakie znalazłem na płycie zasilania i żadna nie jest przebita

Posprawdzałem dodatkowo pozostałe linie zasilania (3.3 V, 12 V, 24 V) - są obecne.

#7 Re: LG 42LV375S dioda mruga dwa razy na czerwono


przez Vogelek23 8 lipca 2018, 00:29
Złącze P502, pin 1 - jakie jest napięcie do masy w ST-BY (po podłączeniu TV do prądu) oraz po wciśnięciu włącznika, gdy dioda ON mruga 2 razy?

#8 Re: LG 42LV375S dioda mruga dwa razy na czerwono


przez luxor15 8 lipca 2018, 13:49
W trybie stand-by na pinie 1 złącza P502 jest 0 V, a po wciśnięciu przycisku Power pojawia się 24.5 V i tak zostaje do kolejnego wciśnięcia przycisku Power.

#9 Re: LG 42LV375S dioda mruga dwa razy na czerwono  [ROZWIĄZANY]


przez matic 8 lipca 2018, 14:51
It is probably bad solder joint(s) on main BGA processor under the heatsink.
I suggest you to reball it. The reflow is not always successful on this boards.

#10 Re: LG 42LV375S dioda mruga dwa razy na czerwono


przez luxor15 8 lipca 2018, 16:16
Yup, that was a problem. After reballing BGA chip TV works fine. Thanks a lot for help.

Re: LG 42LV375S dioda mruga dwa razy na czerwono


przez Google Adsense [BOT] 8 lipca 2018, 16:16

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.