• Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

  1. Тема должна иметь: бренд, полное обозначение компьютера и краткое описание неисправности.
  2. Сообщение темы должно содержать: маркировку материнской платы (в случае аппаратного обеспечения ремонта), расширенное описание неисправности, что было проверено/заменено/измерено + выводы и вопрос. Если вы не можете найти маркировки материнской платы, вы должны прочитать ЭТУ ТЕМУ. Если вы все еще не можете найти маркировки, удалите пожалуйста фотографии обеих сторон материнской платы - удалите сначала все пленки и модули, которые могут покрывать маркировку.
  3. Перед публикацией новой темы, вы должны прочитать все темы на форуме КУРСЫ и попытаться сделать предварительный диагноз, основанный на содержании этих курсов.
  4. Не допускаем прикреплять вложения в виде полных инструкций/схем (или ссылки для них на другие сайты), а также файлов BIOS. Вы можете разместить только небольшую часть инструкции/схемы или дать ссылку на файл BIOS на форуме НЕПРОВЕРЕННЫЕ ФАЙЛЫ BIOS/EFI, что упростит диагностику/ремонт для автора темы. Вы не можете дать более одной полной страницы инструкции/схемы на один пост. Файл не может иметь видимых водяных знаков, «конфиденциальных» меток, адресов электронной почты и т.д.
  5. Невозможно создать тему, в которой вы описываете неисправность более чем одного компьютера. Вы должны создавать отдельные темы для каждого компьютера.
  6. Не разрешается создавать тему, в которой вы спрашиваете схемы, бордвю, фотографий материнской платы, файлы BIOS или сервис-мануалы. Если вы хотите попросить любой из этих, вы должны открыть новую тему в форуме ЗАПРОСЫ О ДОКУМЕНТАЦИЮ И BIOS/EFI.
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

#1 Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


от wonik 11 Март 2018, 14:28
Witam.
Mam problem z drukarką. Podczas skanowania był zanik prądu. Po ponownym włączeniu drukarki na ekranie pojawiły się białe pasy, zadzwonił raz fax i to wszystko. Dodam że w panelu sterownia pojawiła mi się pozycja Brother Maintenance USB oraz
USBPRINT\BrotherBHL2-MaintenaE3D8.

Udało mi się znaleźć do tego sterowniki i mam PJL ale niestety nie mogę znależć żadnych informacji na temat wgrania nowego firmware i samego firmware.
Może ktoś się spotkał z podobną sytuacją?

Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


от Google Adsense [BOT] 11 Март 2018, 14:28

#2 Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


от novitech 11 Март 2018, 16:39

#3 Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


от wonik 11 Март 2018, 20:28
Możesz mi podesłać krok po kroku co klikasz bo ten link nie chce działać.

#4 Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


от Vogelek23 11 Март 2018, 20:35
wonik писал(а):Możesz mi podesłać krok po kroku co klikasz bo ten link nie chce działać.
1. Kliknij w link, podany przez kol. novitech - w nowej karcie otworzy się linkowana witryna.
2. Kliknij guzik, zaznaczony czerwoną strzałką na obrazku poniżej - po jego kliknięciu natychmiast rozpocznie się pobieranie pliku.

Изображение

Czy naprawdę potrzebujesz tej instrukcji ściągnięcia pliku? Bo jeśli tak, to ja serdecznie Ci współczuję :(

#5 Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


от wonik 11 Март 2018, 21:06
Изображение

Nie potrzebuję instrukcji. Po prostu u mnie ten link się nie otwiera. Nie każdy jest taki jak Ty sprytny.

Poza tym ten sposób nie wykrywa drukarki, już to sprawdziłem.

#6 Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


от Vogelek23 11 Март 2018, 22:43
wonik писал(а):Poza tym ten sposób nie wykrywa drukarki, już to sprawdziłem.
Daj screena z Menedżera Urządzeń, z rozwiniętą pozycją, na której jest drukarka, i drugiego screena z oknem właściwości urządzenia, zakładka Szczegóły, z listy wybrana pozycja Identyfikator sprzętu.

#7 Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


от jurek1980 12 Март 2018, 18:10
Potrzebowałbyś firmware i program wgrywający do pracy w maintance mode. O ile program na pewno znajdziesz - filedg32.exe O tyle niestety ale z firmware w pliku .dfj (chyba) będzie ciężko.
Pytanie czy możesz po prostu wyjść z maintance mode wciskając 99 ?

"Exit from the Maintenance Mode (Function code 99)
<Function>
Exit from the Maintenance Mode.
<Operating Procedure>
(1) Press the 9 button twice in the initial stage of the maintenance mode.
(2) The machine exits from the maintenance mode and returns to the ready state."

#8 Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


от SebastianR 12 Март 2018, 21:29
Proszę zerknąć na tę stronę, może ta instrukcja nieco rozjaśni:

http://support.brother-usa.com/VirData/ ... _F1301.PDF

Wg opisu na tej stronie pionowe pasy po odpaleniu drukarki oznaczają "przerwanie wgrywania firmewaru" :) - nie ma to jak pech przy awarii prądu...

Ale do rzeczy:

W instrukcji jest napisane (jeżeli dobrze zrozumiałem), że w tym trybie maintanace mode aby można było wgrać FW trzeba mieć zainstalowany maintanace driver, to z kolei znalazłem tu:

http://www.helpjet.net/Fs-33236229-2556 ... 24897.html

(nie wiem niestety czy działa - nie mam żadnej drukarki brother na sprawdzenie, sprawdziłem jedynie pod kątem wirusów - archiwum czyste.

No i najważniejsze, czy udało się koledze zorganizować plik z firmware do drukarki?

#9 Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


от wonik 14 Март 2018, 20:43
Witam.
Niestety opcja 99 nie działa.
Nie wgrywałem firmware i padł mi prąd. Zdarzenie miało miejsce podczas skanowania dokumentu. W tym momencie padł prąd. Po włączeniu prądu i drukarki wyskoczyły pasy. Samego firmware nie odnalazłem. Brother trzyma to na swoich serwerach i tylko dzięki ich aplikacji... oraz działającej drukarce można zrobić upgrade firmware co oczywiście mnie nie ratuje.

Maintance usb driver zainstalowałem. Ostatecznie drukarka ma nowy drajver, jest wykrywana jako Brother Maintance USB printer jednakże soft aktualizujący firmware w tym modelu nie wykrywa jej.

Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


от Google Adsense [BOT] 30 Июнь 2018, 06:40
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.