• Samsung C410W - identyfikacja elementu SMD na płycie głównej

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

  1. Тема должна иметь: бренд, полное обозначение компьютера и краткое описание неисправности.
  2. Сообщение темы должно содержать: маркировку материнской платы (в случае аппаратного обеспечения ремонта), расширенное описание неисправности, что было проверено/заменено/измерено + выводы и вопрос. Если вы не можете найти маркировки материнской платы, вы должны прочитать ЭТУ ТЕМУ. Если вы все еще не можете найти маркировки, удалите пожалуйста фотографии обеих сторон материнской платы - удалите сначала все пленки и модули, которые могут покрывать маркировку.
  3. Перед публикацией новой темы, вы должны прочитать все темы на форуме КУРСЫ и попытаться сделать предварительный диагноз, основанный на содержании этих курсов.
  4. Не допускаем прикреплять вложения в виде полных инструкций/схем (или ссылки для них на другие сайты), а также файлов BIOS. Вы можете разместить только небольшую часть инструкции/схемы или дать ссылку на файл BIOS на форуме НЕПРОВЕРЕННЫЕ ФАЙЛЫ BIOS/EFI, что упростит диагностику/ремонт для автора темы. Вы не можете дать более одной полной страницы инструкции/схемы на один пост. Файл не может иметь видимых водяных знаков, «конфиденциальных» меток, адресов электронной почты и т.д.
  5. Невозможно создать тему, в которой вы описываете неисправность более чем одного компьютера. Вы должны создавать отдельные темы для каждого компьютера.
  6. Не разрешается создавать тему, в которой вы спрашиваете схемы, бордвю, фотографий материнской платы, файлы BIOS или сервис-мануалы. Если вы хотите попросить любой из этих, вы должны открыть новую тему в форуме ЗАПРОСЫ О ДОКУМЕНТАЦИЮ И BIOS/EFI.

#1 Samsung C410W - identyfikacja elementu SMD na płycie głównej


от mojojek 10 Апрель 2018, 16:22
Witam. Drukarka jak w opisie. Wystąpił problem z rozpoznawaniem tonerów. Wylutowałem 2 układy i zrobiłem downgrade wsadami z clp-365W. Przy okazji niechcący przesunąłem i uszkodziłem zaznaczony na zdjęciu element. Po tej operacji drukarka poprawnie rozpoznała tonery, niestety wystąpił problem z kartą wifi. Przy włożonej tasiemce od karty drukarka włączała się i świecił się tylko na niebiesko przycisk WPS.). Po wyjęciu tasiemki drukarka działała ale zgłaszała w oprogramowaniu błąd (brak karty wifi - zamontuj kartę). Metodą prób i błędów wsunąłem tasiemkę tylko do połowy i drukarka ruszyła. Nie ma żadnego błędu i drukuje bez problemu strony testowe. Nie wiem tylko dlaczego po przytrzymaniu przycisku On/off drukarka się nie wyłącza. Mogę to zrobić jedynie odłączając kabel.

Uszkodzony element wylutowałem. Podobno to jakiś dławik. Ja myślałem, że rezystor. Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji tego elementu i sugestię czym mogę go zastąpić. Na próbę chciałem tam podstawić coś przewlekanego (łatwiej mi to wlutować).

Oznaczenia płyty głównej:
JC92-02843A
JC41-00760A
CARLSEN_W_TC_V07 4L

Element jeszcze sprawny (na swoim miejscu):
Изображение

Układ wylutowany:
Изображение

Re: Samsung C410W - identyfikacja elementu SMD na płycie głównej


от Google Adsense [BOT] 10 Апрель 2018, 16:22

#2 Re: Samsung C410W - identyfikacja elementu SMD na płycie głównej  [РЕШЕНО]


от wab 11 Апрель 2018, 08:15
Witaj,
Ten element to rezystor.
Zmierz rezystancję rezystorów oznaczonych na żółto. Jeśli jest identyczna to zaznaczony na czerwono będzie miał taką jak ten, którego Ci brakuje.
Co do włącznika to sprawdź czy tasiemka od włącznika jest sprawna i czy napięcie z włącznika dociera do płyty oraz czy zmienia się po wciśnięciu z wysokiego na niskie lub odwrotnie. Mierz na płycie.
Jeśli problemy z wykrywaniem WIFI i włącznikiem nie ustąpi wgraj oryginalne wsady. Może nie są one do końca kompatybilne.

Изображение

#3 Re: Samsung C410W - identyfikacja elementu SMD na płycie głównej


от mojojek 11 Апрель 2018, 09:25
Dziękuję bardzo za odpowiedź! Zaznaczone na żółto elementy mierzyłem już wcześniej i dają identyczny wynik. Wydawało mi się właśnie, że obok są w takim samym układzie czyli patrząc od góry (proszę mnie poprawić jeśli się mylę):

rezystor (czarny)
rezystor (czarny)
kondensator (brązowy)

Zastanawia mnie jedynie czy ten kondensator po prawej stronie nie powinien mieć jakiejś rezystancji? (ten po lewej stronie ma - po prawej nie)
Jaki rezystor mogę tam zastosować? Z tego co widziałem w tej obudowie występują chyba najczęściej rezystory do ok 15 om. Czy mogę wstawić tam np 10 om rezystor przewlekany? Nie chciałbym wylutowywać tego z lewej strony aby go zmierzyć, chyba, że pomiar na płycie wystarczy.

Odnośnie włącznika to drukarka uruchamia się bez problemu po jego wciśnięciu. Nie można natomiast jej wyłączyć guzikiem. Wcześniej (wsady te same ale element jeszcze był na miejscu, przesunięty) przycisk działał bez zarzutu jednak kiedy była włożona taśma od wifi drukarka wisiała zaraz po włączeniu a po odpięciu taśmy wszystko hulało bez problemu tylko był komunikat aby podłączyć moduł wifi (taśmę).
Czy brak tego elementu może mieć jakiś wpływ na włącznik?

#4 Re: Samsung C410W - identyfikacja elementu SMD na płycie głównej


от Vogelek23 11 Апрель 2018, 13:35
mojojek писал(а):Zastanawia mnie jedynie czy ten kondensator po prawej stronie nie powinien mieć jakiejś rezystancji?
Od kiedy to kondensatory mają jakąkolwiek rezystancję dla prądu stałego???

mojojek писал(а):Z tego co widziałem w tej obudowie występują chyba najczęściej rezystory do ok 15 om.
Bzdura - rezystory w obudowie 0402 mają rezystancje od 0Ω do dziesiątek (a nawet setek) MΩ.

mojojek писал(а):Czy mogę wstawić tam np 10 om rezystor przewlekany?
Nie - w to miejsce należy wlutować taki rezystor, jaki jest w oryginale. Czyli 10kΩ. I nie przewlekany, tylko w obudowie 0402.

mojojek писал(а):Czy brak tego elementu może mieć jakiś wpływ na włącznik?
Owszem, może.

#5 Re: Samsung C410W - identyfikacja elementu SMD na płycie głównej


от wab 11 Апрель 2018, 13:41
rezystor (czarny)
rezystor (czarny)
kondensator (brązowy)

Zgadza się.

Zastanawia mnie jedynie czy ten kondensator po prawej stronie nie powinien mieć jakiejś rezystancji? (ten po lewej stronie ma - po prawej nie)

Nie powinien. Mierzysz w układzie (na linii są rezystory) i dlatego jakąś wykazuje.

W tej obudowie występuje cała gama rezystorów a od innych obudów różnią się mocą.

Pisałem już żebyś zmierzył ten oznaczony na czerwono, najlepiej po wylutowaniu i wstawił taki sam w miejsce brakującego.

#6 Re: Samsung C410W - identyfikacja elementu SMD na płycie głównej


от mojojek 15 Апрель 2018, 12:05
Zmierzyłem ten zaznaczony na czerwono. Niestety bez wylutowania (boję się, że załatwię kolejny). Przy pomiarze pokazuje mi wynik 47 (miernik ustawiony na 2000k). To będzie 47k?

Nie wiem czy te 10k, o których pisał kolega wyżej jest aktualne, czy mam wlutować jednak jakiś inny.

#7 Re: Samsung C410W - identyfikacja elementu SMD na płycie głównej


от Vogelek23 16 Апрель 2018, 11:07
mojojek писал(а):Przy pomiarze pokazuje mi wynik 47 (miernik ustawiony na 2000k). To będzie 47k?
Tak, bo rozdzielczość przy 2MΩ masz 1kΩ.

mojojek писал(а):Nie wiem czy te 10k, o których pisał kolega wyżej jest aktualne, czy mam wlutować jednak jakiś inny.
10kΩ siedzi tam oryginalnie, ale czy zastosujesz 10kΩ czy 47kΩ to i tak będzie działało.

#8 Re: Samsung C410W - identyfikacja elementu SMD na płycie głównej


от mojojek 27 Апрель 2018, 14:50
Pięknie dziękuję kolegom wab i Vogelek23 za szybką i skuteczną pomoc. Rezystor 10k wstawiony (niestety przewlekany z braku oryginału), drukarka poprawnie się włącza i wyłącza, działają funkcje "eco" itp. Łączy się również bezprzewodowo (tasiemka od karty WIFI nie może być wsunięta do końca w gniazdo bo inaczej drukarka się nie włączy - sama taśma wygląda w porządku). Jeśli jest ktoś zainteresowany przeróbką tej drukarki na wieczne chipy lub potrzebuje wsadów to z chęcią pomogę.

Nie wiem jak Wam tu podziękować a z chęcią bym to uczynił, nie widzę takiego przycisku. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.