• Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#581 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez matisblu 22 stycznia 2018, 22:19
Witam
To może i ja dorzucę kilka groszy na offtopie. Łukasz przepraszam.

Ze starymi AMD coś jest jakiś czas temu kupiłem starego "radka" w HAWK-u i jak pisał któryś z przedmówców tylko dotknąłem kolbą by zebrać stare kulki i otrzymałem popkorn, co dziwne nie po stronie kulek a z wierzchu układu :(. Fakt faktem drugi układ kupiłem u nich taniej. Musiałem jednak wrócić do niepoprawnego zwyczaju i teraz każdy układ i płyta na której ma być montowany ląduje na 3 godziny w piekarniku w tempoeraturze 110 stopni monitorowanej termoparą. Wiem, posypie się lawina krytyki. Na komorę klimatyczną jeszcze mnie nie stać.

Re: Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Google Adsense [BOT] 22 stycznia 2018, 22:19

#582 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez hlw 5 lutego 2018, 10:23
Moje spostrzeżenia:
Hawk - most nowy sl8z2 chodził równo 30 dni, kbc it8585e nie działało kilka klawiszy na klawiaturze;
Adam Basia - ok;
Arvika - ok;
Lapkop - zawsze trzeba wygrzewać układy, brak szafy klimatyzowanej?;
Allegro:
Inmix - płyty do lenovo nowe - lutowane biosy i problemy ze startem oraz ładowaniem.

#583 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez bipiw 6 lutego 2018, 09:55
Allegro: Inmix - płyta Lenovo 'nowa' - jedno gniazdo USB uszkodzone, pełno okruchów pod naklejką izolującą. Na szczęście szybko wymienili na kolejną, ale z nowymi płyty nie mają nic wspólnego.

#584 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez AdamStar 6 lutego 2018, 11:34
bipiw napisał(a):Allegro: Inmix - płyta Lenovo 'nowa' - jedno gniazdo USB uszkodzone, pełno okruchów pod naklejką izolującą. Na szczęście szybko wymienili na kolejną, ale z nowymi płyty nie mają nic wspólnego.

Jeśli chodzi o Inmix, to owszem, rozbierają laptopy na części, ale nie miałem nigdy problemów z wymianą czy obsługą. W związku z czym na pewno będę wracał do oferty tej firmy. Z tego co mi udało się zaobserwować to też nie są to płyty jakoś mocno używane, co widać po stopniu zużycia gniazd, jednakże może po prostu lepiej mi się trafiało.

#585 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Lesio23 22 marca 2018, 11:25
Nie polecam użytkownika Se-Ko serwis. W tych czasach taka obsługa to tragedia. Zakupiłem płytę która okazała się uszkodzona, odesłałem według zaleceń (dotarła 9 lutego!) - serwis stwierdził uszkodzenie, po ponad 3 tygodniach zadzwoniłem i spytałem co dalej, Pan powiedział że oddzwoni jeszcze tego samego dnia bo musi sprawdzić czy mają taką płytę na podmianę, nie oddzwonił, spoko rozmuiem, zapomniał, masę obowiązków - myślę zdarza się. Więc piszę maile, brak odzewu. Dziś jest 22 marzec i jedyne co Pan ( o ile łaskawie ktoś odbierze telefon) umie mi powiedzieć to, że przelew wyjdzie dziś. I ja sobie tak dzwonię i jak już się dodzwonię to dostaję informację, że przelew wyjdzie dziś. Telefonu podanego na aukcji allegro nie odbierają, dopiero ten na ich stronie www co kilka moich prób odbiorą.

#586 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez bipiw 22 marca 2018, 20:23
Potwierdzam Se-ko serwis kiepskie interesy. Kupiłem KBC, przyszło uszkodzone. Zero kontaktu.

#587 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez ledel2015 5 czerwca 2018, 09:20
Ja polecam Kocham Basię, kupuję tam od kilku lat i nigdy nie miałem reklamacji jeśli chodzi o BGA, zawsze wysyłka w ten sam dzień. Cena trochę wyższa niż u innych ale BGA kupuję tylko tam. Kiedyś kupiłem w lapkop, to układ nie podziałał za długo.

#588 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez DjDave 17 marca 2019, 10:36
Czy wie ktoś czyja jest plomba ze zdjęcia poniżej? Kupiłem nowe matryce na zapas. Teraz się okazało że wcale nie są nowe i w dodatku w tragicznym stanie. Jeżeli ktoś wie a nie chce pisać publicznie proszę o priv.
Obrazek

#589 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Vogelek23 17 marca 2019, 14:37
DjDave napisał(a):Czy wie ktoś czyja jest plomba ze zdjęcia poniżej? Kupiłem nowe matryce na zapas.
Nie wiesz, od kogo kupiłeś matryce??? :wtf: Co do identyfikacji plomby, poszła PW.

#590 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez arvika 11 kwietnia 2019, 07:44
Jeśli ktoś z Was kupuje układy bezpośrednio z Chin to mocno odradzam zakupy w LRF https://www.hklrf.com (lub od firmy lokalnej, która importuje od nich). W zasadzie prawie 100% układów to używki i wyluty. Oczywiście informują że są nowe, super, nieśmigane :) Raz od nich wykonaliśmy zamówienie, wszystko poszło do zwrotu. Wiem że niektóre firmy handlujące BGA w Polsce biorą od nich.
Szczególnie proszę zwrócić uwagę na układy których nie ma na rynku. Oni będą mieli, zazwyczaj z wysokim DC. Wtedy jest pewność, że układ jest kombinowany. Gdy produkcja układu skończyła się w 2011, a układ jest z DC17, no to nie trzeba tłumaczyć o co chodzi. Zresztą Adam z Kocham-Basie już dawno na to zwracał uwagę tutaj i na stronie swojego sklepu.
Czasem nie ma po prostu innych układów na rynku i firmy importują wyluty (bulki), ale wtedy taka informacja musi być podana na karcie produktu, żeby Klient miał świadomość co kupuje i mógł zdecydować.

Kilka przykładów "nowych" układów z LRF:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

#591 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Usunięty Użytkownik 1038 11 kwietnia 2019, 08:57
Tekst który usłyszałem od firmy ściągającej od LRF (notabene Twoi krajanie Michał ;)):

"To nowe, tylko odrzuty z produkcji". 100% tych "odrzutów" kupionych w ciągu roku (a było tego sporo) wróciło w ciągu kilku miesięcy, lub w ogóle nie wstało. Oczywiście o gwarancji nie ma mowy.

#592 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez DjDave 18 września 2019, 13:57
bestlaptop12 - Allegro
Sprzedają matryce z demontażu jako nowe. Gdy zwróciłem na to uwagę usłyszałem że mam ją zwrócić jak mi się coś nie podoba.

#593 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Vogelek23 19 lutego 2023, 02:05
Sprzedawca: Buy2fix (buy2fix.co.uk)
Towar: Układ scalony PM8150B
Opinia: NEGATYWNA

Problem 1: Właściciel(e) tego przybytku to kombinatorzy, którzy twierdzą, że wysyłają towar z UK, co jest wierutnym kłamstwem - to jest pośrednik, który kupuje towar w Chinach za 10% ceny sprzedaży, podając chińskiemu dostawcy dane wysyłkowe zamawiającego w ich sklepie. Towar idzie więc z Chin (z wiadomym czasem oczekiwania).
Problem 2: Napisałem negatywny komentarz na 1 gwiazdkę przez system, którego używają (judge.me). Okazuje się, że właściciele sklepu nie lubią negatywnych komentarzy, bo pomimo unikalnego ID, które było w mailu z prośbą o wystawienie komentarza, ten trafił do kolejki moderacji, skąd już nigdy nie wyszedł. Zapewne nie był to pierwszy ani ostatni "negatyw", dlatego na stronie tego sprzedającego trudno doszukać się jakichkolwiek opinii.

Konkluzja: Omijać tych kombinatorów szerokim łukiem. A po angielsku: "don't touch these cowboys with a bargepole".

#594 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez PMXSys1989 27 października 2023, 10:03
Jako, że jest to temat archiwalny, to chciałem przestrzec przed zakupem w Hawku układów APU AMD AM7310ITJ44JB (A6-7310) DC15, a także AMD AM7410ITJ44JB (A8-7410) DC14 (w praktyce otrzymujecie układ DC15) oba układy, które zakupiłem to szroty, żaden z nich nie wystartował na płycie LA-D711P rev 3.0 (choć powinny), straciłem czas i pieniądze.
Pierwszy układ kosztował 139zł
Drugi układ kosztuje 135zł.
Pozdrawiam.

Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Google Adsense [BOT] 27 października 2023, 10:03
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.