• Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


przez wonik 11 marca 2018, 14:28
Witam.
Mam problem z drukarką. Podczas skanowania był zanik prądu. Po ponownym włączeniu drukarki na ekranie pojawiły się białe pasy, zadzwonił raz fax i to wszystko. Dodam że w panelu sterownia pojawiła mi się pozycja Brother Maintenance USB oraz
USBPRINT\BrotherBHL2-MaintenaE3D8.

Udało mi się znaleźć do tego sterowniki i mam PJL ale niestety nie mogę znależć żadnych informacji na temat wgrania nowego firmware i samego firmware.
Może ktoś się spotkał z podobną sytuacją?

Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


przez Google Adsense [BOT] 11 marca 2018, 14:28

#2 Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


przez novitech 11 marca 2018, 16:39

#3 Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


przez wonik 11 marca 2018, 20:28
Możesz mi podesłać krok po kroku co klikasz bo ten link nie chce działać.

#4 Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


przez Vogelek23 11 marca 2018, 20:35
wonik napisał(a):Możesz mi podesłać krok po kroku co klikasz bo ten link nie chce działać.
1. Kliknij w link, podany przez kol. novitech - w nowej karcie otworzy się linkowana witryna.
2. Kliknij guzik, zaznaczony czerwoną strzałką na obrazku poniżej - po jego kliknięciu natychmiast rozpocznie się pobieranie pliku.

Obrazek

Czy naprawdę potrzebujesz tej instrukcji ściągnięcia pliku? Bo jeśli tak, to ja serdecznie Ci współczuję :(

#5 Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


przez wonik 11 marca 2018, 21:06
Obrazek

Nie potrzebuję instrukcji. Po prostu u mnie ten link się nie otwiera. Nie każdy jest taki jak Ty sprytny.

Poza tym ten sposób nie wykrywa drukarki, już to sprawdziłem.

#6 Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


przez Vogelek23 11 marca 2018, 22:43
wonik napisał(a):Poza tym ten sposób nie wykrywa drukarki, już to sprawdziłem.
Daj screena z Menedżera Urządzeń, z rozwiniętą pozycją, na której jest drukarka, i drugiego screena z oknem właściwości urządzenia, zakładka Szczegóły, z listy wybrana pozycja Identyfikator sprzętu.

#7 Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


przez jurek1980 12 marca 2018, 18:10
Potrzebowałbyś firmware i program wgrywający do pracy w maintance mode. O ile program na pewno znajdziesz - filedg32.exe O tyle niestety ale z firmware w pliku .dfj (chyba) będzie ciężko.
Pytanie czy możesz po prostu wyjść z maintance mode wciskając 99 ?

"Exit from the Maintenance Mode (Function code 99)
<Function>
Exit from the Maintenance Mode.
<Operating Procedure>
(1) Press the 9 button twice in the initial stage of the maintenance mode.
(2) The machine exits from the maintenance mode and returns to the ready state."

#8 Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


przez SebastianR 12 marca 2018, 21:29
Proszę zerknąć na tę stronę, może ta instrukcja nieco rozjaśni:

http://support.brother-usa.com/VirData/ ... _F1301.PDF

Wg opisu na tej stronie pionowe pasy po odpaleniu drukarki oznaczają "przerwanie wgrywania firmewaru" :) - nie ma to jak pech przy awarii prądu...

Ale do rzeczy:

W instrukcji jest napisane (jeżeli dobrze zrozumiałem), że w tym trybie maintanace mode aby można było wgrać FW trzeba mieć zainstalowany maintanace driver, to z kolei znalazłem tu:

http://www.helpjet.net/Fs-33236229-2556 ... 24897.html

(nie wiem niestety czy działa - nie mam żadnej drukarki brother na sprawdzenie, sprawdziłem jedynie pod kątem wirusów - archiwum czyste.

No i najważniejsze, czy udało się koledze zorganizować plik z firmware do drukarki?

#9 Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


przez wonik 14 marca 2018, 20:43
Witam.
Niestety opcja 99 nie działa.
Nie wgrywałem firmware i padł mi prąd. Zdarzenie miało miejsce podczas skanowania dokumentu. W tym momencie padł prąd. Po włączeniu prądu i drukarki wyskoczyły pasy. Samego firmware nie odnalazłem. Brother trzyma to na swoich serwerach i tylko dzięki ich aplikacji... oraz działającej drukarce można zrobić upgrade firmware co oczywiście mnie nie ratuje.

Maintance usb driver zainstalowałem. Ostatecznie drukarka ma nowy drajver, jest wykrywana jako Brother Maintance USB printer jednakże soft aktualizujący firmware w tym modelu nie wykrywa jej.

Re: Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware


przez Google Adsense [BOT] 30 czerwca 2018, 06:40
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.