• Samochód zdalnie sterowany Nikko - dobór pilota.

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Samochód zdalnie sterowany Nikko - dobór pilota.


przez DaCoPL 13 stycznia 2018, 12:25
Witajcie.

Czy jesteście w stanie pomóc mi w doborze pilota do samochodu zdalnie sterowanego firmy Nikko?
Jest to stary model RDC 18094 Ferrari Testarossa z przed na pewno 15 lat, ale świetnie się nim jeździło i chciałbym go przywrócić do lat świetności.
Z tego co się zorientowałem pracuje on na 27 MHz. Pytanie teraz czy każdy pilot 27 MHz będzie do niego pasował?

Pozdrawiam.

Re: Samochód zdalnie sterowany Nikko - dobór pilota.


przez Google Adsense [BOT] 13 stycznia 2018, 12:25

#2 Re: Samochód zdalnie sterowany Nikko - dobór pilota.


przez Vogelek23 13 stycznia 2018, 22:20
Obrazek

Na eBay, aukcja 122876643002, dostaniesz działający kontroler. Nie ma on funkcji TURBO.

#3 Re: Samochód zdalnie sterowany Nikko - dobór pilota.


przez DaCoPL 14 stycznia 2018, 12:15
Ciekawe czy joystick jest czuły tak, że jak dam na maxa w górę to czy będzie działało jak funkcja TURBO.

#4 Re: Samochód zdalnie sterowany Nikko - dobór pilota.


przez Vogelek23 14 stycznia 2018, 21:16
DaCoPL napisał(a):Ciekawe czy joystick jest czuły tak, że jak dam na maxa w górę to czy będzie działało jak funkcja TURBO.
To wie tylko ktoś, kto używał tego konkretnego joysticka z tym konkretnym modelem samochodu. Jeśli masz oryginalny joystick (nawet uszkodzony), możesz sprawdzić, czy turbo jest załączane na osobnym pinie - jeśli nie, to jest szansa na turbo na tym zamienniku przy maksymalnym wychyleniu drążka do przodu.

#5 Re: Samochód zdalnie sterowany Nikko - dobór pilota.


przez DaCoPL 8 maja 2019, 17:16
Wreszcie udało mi się kupić pilot taki jaki miałem z turbo. Niestety auto zachowuje się tak, że gdy przechylę drążek w prawo to auto zaczyna jechać do przodu lub czasem skręcać . Tylko taką reakcję mam na drążki.
Może to być wina nie tej częstotliwości co trzeba? Kwarc w pilocie to 27.045MHz.

No i natknąłem się na taki post:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic ... ml#9786474


Obrazek Model auta
Obrazek Płytka w aucie
Obrazek Pilot
Obrazek Płytka w pilocie

#6 Re: Samochód zdalnie sterowany Nikko - dobór pilota.


przez Vogelek23 8 maja 2019, 18:55
Nie wiemy, na jaką częstotliwość jest nastrojony odbiornik. Mnie jednak niepokoi coś innego - wygląda, jak przypalony element:

Obrazek

#7 Re: Samochód zdalnie sterowany Nikko - dobór pilota.


przez DaCoPL 8 maja 2019, 19:12
Dzięki, że zwróciłeś na to uwagę. Jednak jest to tranzystor pokryty od góry jakąś smarowatą mazią i na niej osadzony kurz :)

Spróbuję skombinować skądś nadajnik bez układu scalonego z samym kwarcem 27MHz. Takie coś ponoć powinno wystarczyć (tak piszą).

#8 Re: Samochód zdalnie sterowany Nikko - dobór pilota.


przez matic 8 maja 2019, 19:37
Is it corrosion under the glue on the highlighted diode, or is it some kind of dirt?

Obrazek

#9 Re: Samochód zdalnie sterowany Nikko - dobór pilota.


przez Vogelek23 8 maja 2019, 20:46
DaCoPL napisał(a):Spróbuję skombinować skądś nadajnik bez układu scalonego z samym kwarcem 27MHz.
Spróbuj wstawić w szereg z kwarcem trymer 4-12pF lub cewkę w.cz. z jakiegoś starego radia (z rdzeniem ferrytowym) i próbuj odstroić trochę kwarc w jedną lub drugą stronę (kondensator zwiększy częstotliwość, cewka zmniejszy). Jeśli kiedykolwiek robiłeś "radiówkę" (np. radia CB, 2m, 80cm) to sobie poradzisz.

#10 Re: Samochód zdalnie sterowany Nikko - dobór pilota.


przez DaCoPL 8 maja 2019, 20:55
matic napisał(a):Is it corrosion under the glue on the highlighted diode, or is it some kind of dirt?

Obrazek


Ta sama sytuacja co wcześniej. To jakaś oleista substancja z kurzem. Wybaczcie za to zdjęcie. Wstawię z przedmuchaną płytką jak będę miał lepsze warunki światła.

Re: Samochód zdalnie sterowany Nikko - dobór pilota.


przez Google Adsense [BOT] 8 maja 2019, 20:55
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.