• Macbook Air A1369 Mid 2011 jaki ssd?

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Macbook Air A1369 Mid 2011 jaki ssd?


przez zuf 5 stycznia 2018, 14:44
Witam,

Mam do wymiany dysk ssd w w/w macu zakupiłem adapter na m.2 ale dysk, który podpiąłem Plextor PX-128S2G nie jest wykrywany.
Czy ktoś instalował w tym modelu dysk z adapterem z sukcesem?

Pozdrawiam.

Laptop jest aktualnie u klientki ale model płyty według parametrów to 820-3023-A

Re: Macbook Air A1369 Mid 2011 jaki ssd?


przez Google Adsense [BOT] 5 stycznia 2018, 14:44

#2 Re: Macbook Air A1369 Mid 2011 jaki ssd?


przez cod 5 stycznia 2018, 15:06
Podaj model dysku jaki miałeś wcześniej.

#3 Re: Macbook Air A1369 Mid 2011 jaki ssd?


przez zuf 8 stycznia 2018, 12:25
Niestety laptop jest u klientki więc nie mam oznaczenia płyty.
Dysk Fabrycznie montowany to Samsung 128gb MZ-CPA1280/0A

#4 Re: Macbook Air A1369 Mid 2011 jaki ssd?


przez pawel80 8 stycznia 2018, 13:21
Możliwe że twoja przejściówka nie jest kompatybilna z Plextor PX-128S2G. A jeżeli chodzi o bezproblemową wymianę dysku na nowy to np. OWC jest najbardziej znaną marką od zamienników SSD do komputerów Apple, bez żadnych dodatkowych adapterów działają bez problemu.

#5 Re: Macbook Air A1369 Mid 2011 jaki ssd?


przez Vogelek23 8 stycznia 2018, 16:31
Przenoszę do właściwego działu. Nie wiem w ogóle, dlaczego:
1. wątek został otwarty w dziale NAPRAWA LAPTOPÓW, choć dotyczy wymiany dysku na niezgodny z dokumentacją (czyli modernizacja),
2. otwierasz wątek, nie mając wiedzy o tym, co jest w środku urządzenia.

Owszem, ludzie mają tutaj dość często naprawdę dużą wiedzę, ogromne doświadczenie i lata praktyki, ale proszę nie zmuszać kogoś do zgadywania, przypuszczania i zakładania, bo jest to forum techniczne, a nie wróżbiarskie. Tak jak w matematyce - nie możesz określić konkretnych wartości dla równania a+b=5, możesz jedynie obliczyć pewien zakres danych, które spełnią to równanie, ale nigdy nie podasz konkretnej, precyzyjnej wartości obu niewiadomych, bo jest tu więcej, niż jedno rozwiązanie. A im więcej niewiadomych, tym trudniej o konkretny wynik.

#6 Re: Macbook Air A1369 Mid 2011 jaki ssd?


przez zuf 9 stycznia 2018, 14:05
Odnośnie punktu 1 rzeczywiście wybrałem zły dział - dziękuję za umieszczenie we właściwym.

Nie potrzebuję wróżenia z fusów ani porady dlaczego nie działa mój dysk, potrzebuję konkretną informację
kto w tym konkretnym modelu macbook air mid 2011 dokonywał modernizacji dysku z wykorzystaniem adaptera
z sukcesem i jaki to był model dysku.

Adapter, który mam to prosta przejściówka łącząca odpowiednie piny sata dysku pod złącze sata na płycie głównej.

#7 Re: Macbook Air A1369 Mid 2011 jaki ssd?


przez duchtesciowej 4 marca 2018, 19:59
Mnie oprócz tego, co Łukasz napisał zastanawia jedno:
Czemu nie kupisz oryginalnego dysku, bez kręcenia i ryzyka ewentualnej niekompatybilności.
SSD oryginalne do roczników 2010 - 2011 nie kosztują tak bajońskich pieniędzy jak wersje PCI-E do roczników 2013+ , a są jeszcze nowe produkcji OWC lub Transcend więc jest w czym wybierać.
Narażasz siebie lub klientkę jedynie na niepotrzebne koszty i ryzyko uszkodzenia płyty / dysku.

Re: Macbook Air A1369 Mid 2011 jaki ssd?


przez Google Adsense [BOT] 4 marca 2018, 19:59
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.