• ASUS N550JK- zero reakcji, nie uruchamia się.

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 ASUS N550JK- zero reakcji, nie uruchamia się.


przez Shivver 30 grudnia 2017, 16:07
Dane laptopa:
Asus N550JK (płyta główna N550JV rev. 2.1)
i7-4700
Nvidia Geforce 850M

Obrazek

Cześć,

Mój problem polega na tym, iż laptop zupełnie nie reaguje na przycisk POWER, nawet gdy podłączę do zasilania to lampka zasilania się nie świeci.

Stało się to po wymianie pasty termoprzewodzącej (Arctic MX-4) na procesorze i karcie graficznej.

Wyczyściłem całą pastę termiczną z procesora i karty, próbowałem uruchomić bez baterii i bez pamięci ram, nic nie pomogło.

Oddałem kilka dni temu na diagnozę i dowiedziałem się w serwisie, iż mam uszkodzoną płytę główną, zaproponowali wymianę i naprawę w cenie 400 euro (mieszkam we Włoszech).

Sądzicie że jest to możliwe, że uszkodzona została płyta główna? Warto oddać jeszcze gdzieś indziej na diagnozę?

Jeżeli to na 100% płyta główna to myślę nad zakupem we własnym zakresie i przekazaniu do serwisu w celu złożenia.
Pytanie czy taka płyta będzie pasować, gdyż jest tutaj na niej karta graficzna 750M, a nie 850M:
https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-N ... isrefine=y

Najtańszą z 850M znalazłem tutaj:
https://pl.empowerlaptop.com/p/asus-n550jk-motherboard/

Z góry dziękuję za pomoc.

Re: ASUS N550JK- zero reakcji, nie uruchamia się.


przez Google Adsense [BOT] 30 grudnia 2017, 16:07

#2 Re: ASUS N550JK- zero reakcji, nie uruchamia się.


przez Vogelek23 31 grudnia 2017, 01:16
Shivver napisał(a):Pytanie czy taka płyta będzie pasować, gdyż jest tutaj na niej karta graficzna 750M, a nie 850M:
Jeśli mechanicznie wszystko pasuje (otwory, kołki pod radiator CPU i GPU i tak dalej), to płyta będzie pasowała, a jedynie będzie miała słabszą kartę grafiki.

Shivver napisał(a):Oddałem kilka dni temu na diagnozę i dowiedziałem się w serwisie, iż mam uszkodzoną płytę główną, zaproponowali wymianę i naprawę w cenie 400 euro (mieszkam we Włoszech).
Spróbuj popytać w serwisach, które NAPRAWIAJĄ płyty główne, a nie tylko je WYMIENIAJĄ. Na naszym forum mamy kolegę, specjalistę z Włoch - sandro123 - który naprawia płyty główne i z pewnością podpowie, co i jak. Napisz do niego na PW prośbę o odwiedzenie niniejszego wątku: sandro123-u1583.html

Re: ASUS N550JK- zero reakcji, nie uruchamia się.


przez Google Adsense [BOT] 31 grudnia 2017, 01:16
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.