• SAMSUNG NP550P5C-S04PL płyta MCLAREN rev. 1.2 - brak obrazu, reaguje na włącznik

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#21 Re: SAMSUNG NP550P5C-S04PL płyta MCLAREN rev. 1.2 - brak obrazu, reaguje na włącznik


przez Lesio23 20 grudnia 2017, 22:12
sslaaweek napisał(a):Nie ma układu. To zdjęcie podglądowe tej samej płyty do opisu napięć.

U mnie ktoś wylutował układ.


Skoro brakuje już kolejnego elementu - to na teraz proszę obejrzeć dokładnie płytę i sprawdzić czy nie ma jeszcze jakiś innych braków na płycie.

Re: Re: SAMSUNG NP550P5C-S04PL płyta MCLAREN rev. 1.2 - brak obrazu, reaguje na włącznik


przez Google Adsense [BOT] 20 grudnia 2017, 22:12

#22 Re: SAMSUNG NP550P5C-S04PL płyta MCLAREN rev. 1.2 - brak obrazu, reaguje na włącznik


przez Type5 21 grudnia 2017, 00:36
sslaaweek napisał(a):Nie ma układu. U mnie ktoś wylutował układ.
Nie możesz podłączać płyty do prądu gdy brakuje układów koniecznych do poprawnej pracy płyty.
Brakujący układ to BQ24735GRR.
Czy te rezystancje na cewkach mierzyłeś z procesorem? Jeśli tak, to zmierz bez procesora.

#23 Re: SAMSUNG NP550P5C-S04PL płyta MCLAREN rev. 1.2 - brak obrazu, reaguje na włącznik


przez sslaaweek 21 grudnia 2017, 01:02
Nie wiedziałem że brak jest tego układu. Ktoś ewidentnie wylutował elementy z płyty.
Wartości bez procesora.

#24 Re: SAMSUNG NP550P5C-S04PL płyta MCLAREN rev. 1.2 - brak obrazu, reaguje na włącznik


przez Type5 21 grudnia 2017, 02:38
sslaaweek napisał(a):Wartości bez procesora.
W takim razie uszkodzona jest przetwornica procesora U11 (ISL95836HRTZ), do sprawdzenia wszystkie klucze: Q10, Q16, Q13, Q17, Q41, Q42 - cewki na prawo od gniazda procesora (2,5Ω).
W przypadku przebitego górnego klucza trzeba będzie wymienić również kondensatory.
Na lewo od gniazda procesora te dwie duże cewki (20Ω) zasilają układ graficzny i tutaj rezystancja wygląda na prawidłową.
Ta mniejsza cewka (14,7Ω) ma trochę małą rezystancję, ale zasila PCH, więc może być prawidłowa.

#25 Re: SAMSUNG NP550P5C-S04PL płyta MCLAREN rev. 1.2 - brak obrazu, reaguje na włącznik


przez sslaaweek 21 grudnia 2017, 11:54
Lesio23 napisał(a):
sslaaweek napisał(a):Nie ma układu. To zdjęcie podglądowe tej samej płyty do opisu napięć.

U mnie ktoś wylutował układ.


Skoro brakuje już kolejnego elementu - to na teraz proszę obejrzeć dokładnie płytę i sprawdzić czy nie ma jeszcze jakiś innych braków na płycie.


Plyta sprawdzona 2 razy. Brak był kolejnego elementu. Kondensatora.

#26 Re: SAMSUNG NP550P5C-S04PL płyta MCLAREN rev. 1.2 - brak obrazu, reaguje na włącznik


przez Lesio23 21 grudnia 2017, 12:50
Plyta sprawdzona 2 razy. Brak był kolejnego elementu. Kondensatora.

Najlepiej, jednak sprawdzić będzie ze zdjęciami płyty czy nie brakuje jeszcze jakiś elementów. Skoro brakuje 3 układów, ja na Twoim miejscu posprawdzałbym ze schematem czy te które są wlutowane powinny tam być, czy np. przetwornica nie jest inna niż fabrycznie itp.

#27 Re: SAMSUNG NP550P5C-S04PL płyta MCLAREN rev. 1.2 - brak obrazu, reaguje na włącznik


przez sslaaweek 22 grudnia 2017, 07:02
Klient zrezygnował z naprawy po ocenie uszkodzeń płyty. Dzięki wszystkim za pomoc.

Re: SAMSUNG NP550P5C-S04PL płyta MCLAREN rev. 1.2 - brak obrazu, reaguje na włącznik


przez Google Adsense [BOT] 22 grudnia 2017, 07:02

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.