• Lenovo Y50-70 Problem z dedykowaną kartą graficzna

Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

#1 Lenovo Y50-70 Problem z dedykowaną kartą graficzna


от Zepak96 12 Декабрь 2017, 23:41
Witam
Mój problem zaczął się od BSOD z komunikatem Driver_Power_State_Faillure, mój znajomy-informatyk po "przebadaniu" laptopa stwierdził że dysk twardy jest uszkodzony, zdecydowałem że wymieniamy go na SSD Samsung 750 EVO 512, po zainstalowaniu dysku w laptopie pokazał się BSOD DPC_Watchdog_Viollation, informatyk po przebadniu zrzutów pamięci stwierdził że jest to błąd z nvlddmkm.sys, a więc sterwoniki NVIDIA. Sterowniki instalowałem na wszelkie sposoby, ze strony Lenovo, Windows Update, Stare sterowniki Nvidii, Nowe itd. itp. próbowałem wyłączyć odinstalować sterowniki Nvidia audio, Bluescreen wciąż wyskakiwał. Jedynie zainstalowanie sterwoników poprzez Windows Update przyniosło efekt taki że BSOD nie wyskakiwał, zawieszał się jedynie cały komputer.

Komputer działa normalnie po wyłączeniu karty dedykowanej i działaniu na zintegrowanej. Jednak to mnie nie satysfakcjonuje, ponieważ komputera potrzebuję do programów typu Autodesk, Autocad itp. gdzie niestety przy dużych projektach zintegrowana karta nie daje rady.

Chciałbym wykluczyć przypadek że wraz z dyskiem twardym zepsuła się grafika, oraz jeśli tak się stało to jak oraz czy można ją naprawić?

Dziwną rzeczą którą zaobserwowałem jest to, że HWinfo pokazuje, że moja karta graficzna dedykowana posiada 1GB gdzie w rzeczywistości posiada 4 GB, podobnie z kartą graficzną zintegrowaną również HWinfo pokazuje 1GB, gdzie karta posiada 2 GB.

Изображение
Изображение

SPECYFIKACJA:
Lenovo IdeaPad Y50-70
Procesor
Intel Core i7-4710HQ
Karta grafiki
NVIDIA GeForce GTX 960M - 4096 MB, Intel HD Graphics 4600
Pamięć RAM
8192 MB
Dysk twardy
Western Digital WD10S21X SSHD 1TB + 8GB SSD-Cache, 1000 GB, 5400 obr/min
wymieniony na
SAMSUNG SSD 750 512gb EVO
Łączność
Realtek PCIe GBE Family Controller (10/100/1000MBit), Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC (b/g/n), Bluetooth 4.0
System operacyjny
Microsoft Windows 10 64 Bit

Re: Lenovo Y50-70 Problem z dedykowaną kartą graficzna


от Google Adsense [BOT] 12 Декабрь 2017, 23:41

#2 Re: Lenovo Y50-70 Problem z dedykowaną kartą graficzna


от Vogelek23 13 Декабрь 2017, 01:30
Zepak96 писал(а):Chciałbym wykluczyć przypadek że wraz z dyskiem twardym zepsuła się grafika, oraz jeśli tak się stało to jak oraz czy można ją naprawić?
Można naprawić i podejrzewam, że w Twoim przypadku jest to konieczne, bo wszystko wskazuje na uszkodzenie dedykowanego chipsetu grafiki nVidia. A jak to się stało, to trzeba zapytać tych, co produkują komputery, których cykl życiowy wynosi "niedługo po okresie gwarancji" - a Twój komputer ma już co najmniej dwa lata (licząc od daty wypuszczenia na rynek).

#3 Re: Lenovo Y50-70 Problem z dedykowaną kartą graficzna


от Zepak96 13 Декабрь 2017, 14:56
Jaki mniej więcej jest koszt takiej naprawy oraz czy ewentualnie jest możliwość naprawy karty w domu?

#4 Re: Lenovo Y50-70 Problem z dedykowaną kartą graficzna


от Vogelek23 13 Декабрь 2017, 21:44
Zepak96 писал(а):Jaki mniej więcej jest koszt takiej naprawy
Powinieneś zamknąć się w kwocie 450-550zł.

Zepak96 писал(а):czy ewentualnie jest możliwość naprawy karty w domu?
Jeśli dysponujesz stacją BGA, lutownicą, plecionką, topnikiem i wprawą w lutowaniu układów BGA, to oczywiście jest możliwa naprawa karty w domu.

Re: Lenovo Y50-70 Problem z dedykowaną kartą graficzna


от Google Adsense [BOT] 13 Декабрь 2017, 21:44
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.